hongi

Granie z książką w tle

najnowszepolecanepopularne

Inny Regał #16 - recenzja książki - Przebierańcy

Biblioteczka Gracza #21 - recenzja książki - Diablo. Wojna Grzechu: Fałszywy Prorok

Biblioteczka Gracza #20 - recenzja książki - Diablo. Wojna Grzechu: Smocze Łuski

Inny Regał #17 - recenzja książki - Litr Ciekłego Ołowiu

StarCraft II: Nova Covert Ops. Tajne operacje Novy.

Inny Regał #15 - recenzja książki - Sezon Burz

Biblioteczka Gracza #15 - recenzja książki - StarCraft II: Diabelski Dług

Jeśli graliście w StarCraft II: Wings of Liberty, to kto z Was nie polubił duetu Jim Raynor oraz Tychus Findlay? Komu nie podobały się ich potyczki słowne oraz nieustanne wspominki o starych czasach? Niejednokrotnie zastanawiałem się podczas kampanii, o czym oni pie… rozmawiają. I wreszcie nadszedł czas, by tę wiedzę posiąść, a to za sprawą najnowszej książki z uniwersum StarCraft. Zapraszam na Biblioteczkę Gracza i Diabelski Dług (Devils' Due).

czytaj dalejhongi
25 maja 2016 - 01:32

Biblioteczka Gracza #14 - recenzja opowiadania - Statek-matka

Odkryte niedawno darmowe historie zamieszczone na stronie internetowej StarCraft skutecznie odwracają moją uwagę od innych książek i komiksów. Biblioteczka Gracza nadal pozostaje w świecie opowiadań, zaś tym razem polecę Wam drugi tekst, jaki ukazał się na stronie gry. Jest to tekst o tytule „Statek-matka" (Mothership). Zapraszam.

czytaj dalejhongi
21 maja 2016 - 19:10

Inny Regał #14 - recenzja książki - Nigdziebądź

Z książki na książkę Neila Gaimana jestem zawiedziony tym, że wcześniej nie natknąłem się na jego twórczość. Po świetnym Dobrym Omenie napisanym z Terrym Pratchettem nadszedł czas na kolejną lekturę jego książki, a mianowicie Nigdziebądź. Zapraszam na Inny Regał, gdzie opowiem o tym, dla kogo jest ta książka.

czytaj dalejhongi
17 maja 2016 - 14:51

Biblioteczka Gracza #13 - recenzja opowiadania - Kameleon

Tuż przed premierą Starcraft 2: Legacy of the Void znalazłem, przez przypadek, na głównej stronie gry kilka przetłumaczonych opowiadań. Zdziwiłem się, i wkurzyłem na siebie, dlaczego wcześniej nie natknąłem się na darmowe historie. Właśnie z takiego powodu postała Biblioteczka Gracza, gdzie opowiadam o zapomnianych (lub nie) książkach lub opowiadaniach, powiązanych z grami wideo. Zapraszam na przypomnienie sobie tekstu Kameleon autorstwa Jamesa M. Waugh.

czytaj dalejhongi
9 maja 2016 - 01:51

Mam to gdzieś? Czy na pewno? #05 - Blizzard to już nie tylko gry.

Film Warcraft: Początek wchodzi do kin 25 maja. Premiera w Polsce odbędzie się 10 czerwca. Tak, proszę Państwa, Blizzard to już nie tylko gry. To także filmy i coraz większa liczba książek. I na tym drugim skupimy się teraz. Skąd taki zamysł? Otóż natknąłem się na kilka informacji, które bardzo mnie ucieszyły i chcę się nimi podzielić. Tak więc, zapraszam na rozmowę o książkach.

czytaj dalejhongi
3 maja 2016 - 14:47

Biblioteczka Gracza #12 - recenzja książki - Diablo: Archiwum księga I

Pod wpływem impulsu oraz alkoholu postanowiłem skompletować wszystkie książki z serii Diablo. Zamawiając Diablo: Archiwum księgę pierwszą nie sprawdziłem jednak, o czym ta książka jest. Teraz zastanawiam się, czy było warto wydać kasę, na coś, co już posiadam w swojej kolekcji? Jedno trzeba przyznać, książki z serii Archiwum związane ze światami Blizzarda mogą być czymś obiecującym, ale nie muszą. Zapraszam na Biblioteczkę Gracza, gdzie przedstawię Wam kolejną książkę ze świata Sanktuarium.

czytaj dalejhongi
1 maja 2016 - 14:30

Inny Regał #13 - recenzja książki - Dobry Omen

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie i Twitterze taki autor jak Neil Gaiman. W Internecie dużo dobrego można poczytać o tym pisarzu. Myślałem, że pierwszym, co przeczytam tego autora, będzie komiksowy cykl o Sandmanie. Niestety, patrząc na spis w Wikipedii rzucił mi się w oczy inny tytuł – inna książka, jaką wydał. Od razu postanowiłem porzucić, na jakiś czas, myśli o komiksach i skupić się na książkach. Wszystko za sprawą pierwszej wspólnej powieści Neila i Terry’ego Pratchetta – kupiłem ją od razu. Zapraszam na Inny Regał, gdzie opowiem o książce „Dobry Omen”.

czytaj dalejhongi
14 stycznia 2016 - 17:31

Historie Obrazkowe #07 - recenzja komiksu - All New X-men tom 2: Tu Zostajemy

Wydawnictwo Egmont, znów sięga do naszych kieszeni. Kolejne miękkie albumu z uniwersum Marvela, pojawiają się na sklepowych półkach. Obok Avengers i Strażników Galaktyki znajdują się również wiecznie zagrożeni mutanci. Zapraszam na Historie Obrazkowe, gdzie przedstawię dalsze losy zespołu X-men w drugim tomie z serii All New X-men, o podtytule Tu Zostajemy.

czytaj dalejhongi
9 stycznia 2016 - 23:43

Historie Obrazkowe #06 - recenzja komiksu - Batman: Powrót Mrocznego Rycerza.

W związku z nadchodzącym filmem Batman kontra Superman, który jest oparty (po części) na komiksie Franka Millera, postanowiłem przeczytać pierwowzór. Większość ludzi zachwyca się tym dziełem i uważa opowieść Millera, za jedną z najlepszych historii o Batmanie. Postanowiłem to sprawdzić. Zapraszam na Historie Obrazkowe, gdzie podzielę się uczuciami o komiksie Batman: Powrót Mrocznego Rycerza.

czytaj dalejhongi
4 grudnia 2015 - 23:50

Inny Regał #12- recenzja książki - Błędny Krąg

Na mrocznych ulicach Londynu, w obecnych czasach wszystko jest możliwe. Demony przechadzają się jak u siebie, a duchy nawiedzają, kogo chcą, kiedy chcą. Feliks Castor dobrze o tym wie, pracuje przecież, jako egzorcysta. Inny Regał powraca i ma dla Was nowe przygody niezwykłego człowieka, który z grania na flecie uczynił sobie broń, jakiej lęka się nawet największy wilkołak. Zapraszam na recenzję książki Błędny Krąg.

czytaj dalejhongi
25 listopada 2015 - 00:46