hongi

Granie z książką w tle

najnowszepolecanepopularne

Inny Regał #16 - recenzja książki - Przebierańcy

Biblioteczka Gracza #23 - recenzja książki - Diablo: Pajęczy Księżyc

Retro Granie #07 na Atari 2600 - recenzja gry - Spider-man

Biblioteczka Gracza #22 - recenzja opowiadania - Przełamanie (Broken Wide)

Inny Regał #18 - recenzja książki - Konan Destylator

Biblioteczka Gracza #21 - recenzja książki - Diablo. Wojna Grzechu: Fałszywy Prorok

Biblioteczka Gracza #19 - recenzja książki - Nim Zapadnie Ciemność

Zanim pojawiła się książka StarCraft II: Punkt Krytyczny autorki Christie Golden, inna powieść z uniwersum StarCraft była moją ulubioną. W sumie nadal trzyma się ona w czołówce, pomimo kilkunastu lat na karku i ciągłego braku trendu na czytanie książek o grach. Zapraszam na Biblioteczkę Gracza, gdzie opowiem o ostatniej książce kosmicznej trylogii wydanej przez wydawnictwo ISA, jaką jest Nim Zapadnie Ciemność (Speed of Darkness) i pierwszej opowieści z serii StarCraft, która uwiązała mnie na stałe do kosmicznych historii.

czytaj dalejhongi
26 czerwca 2016 - 07:24

Biblioteczka Gracza #18 - recenzja książki - Diablo. Wojna Grzechu: Prawo Krwi

Pisząc pierwszy tekst do Biblioteczki Gracza, nie spodziewałem się, że kącik mi się tak rozrośnie. Wraz ze zgłębianiem Internetu, moja półka powiększyła się o nowe tytuły powiązane z grami. Przez ostatnią dekadę powstało tyle pozycji, że czytający fani gier (użyłem liczby mnogiej, gdyż uważam, że gdzieś tam jesteście) mają co czytać. A tym bardziej nie spodziewałem się, że większość przetłumaczonych książek na język polski będzie pochodziło w materiału źródłowego Blizzard Entertainment. Zapraszam na kolejną recenzję opisującą świat Sanktuarium, ale 3000 lat przed wydarzeniami z pierwszego Diablo. Przed Wami księga pierwsza Wojny Grzechu pt. Prawo Krwi (Birthright).

czytaj dalejhongi
15 czerwca 2016 - 19:53

Biblioteczka Gracza #17 - recenzja książki - StarCraft: W Cieniu Xel’Nagi

Muszę przyznać się bez bicia, że uniwersum StarCraft pochłonęło mnie — ponownie — bez reszty. Ostatni dodatek Starcraft II: Legacy of the Void oraz nowa kampania opowiadająca losy Novy na powrót zachęciły mnie i zwerbowały do jednej z trzech armii w nieustającym kosmicznym konflikcie. W związku z tym postanowiłem nadrobić zaległy materiał z pierwszej gry. Tym razem Biblioteczka Gracza przenosi nas do świata oryginalnego StarCrafta, a to za sprawą książki StarCraft: W Cieniu Xel'Nagi. Nie bójcie się wkroczyć do kosmicznej świątyni.

czytaj dalejhongi
7 czerwca 2016 - 23:18

Biblioteczka Gracza #16 - recenzja książki - Warcraft: Durotan

Zaczęło się. Blizzard Entertainment podbija kinowe sale. Wszystko za sprawą filmu Warcraft: Początek, który ukaże się 10 czerwca w Polsce (na świecie puszczany od 26 maja). Blizzard nie byłby sobą, gdyby nie dał fanom czegoś dodatkowego. W tym wypadku jest to książka, która jest wprowadzeniem do ekranizacji. Czy Warcraft: Durotan napisany przez Christie Golden zachęci zwykłych, niezwiązanych z grami ludzi do obejrzenia filmu, a fanów do ponownego odwiedzenia świata Warcrafta? Tego dowiecie się z najnowszej Biblioteczki Gracza, gdzie opowiem o Warcraft: Durotan.

czytaj dalejhongi
2 czerwca 2016 - 07:02

Biblioteczka Gracza #15 - recenzja książki - StarCraft II: Diabelski Dług

Jeśli graliście w StarCraft II: Wings of Liberty, to kto z Was nie polubił duetu Jim Raynor oraz Tychus Findlay? Komu nie podobały się ich potyczki słowne oraz nieustanne wspominki o starych czasach? Niejednokrotnie zastanawiałem się podczas kampanii, o czym oni pie… rozmawiają. I wreszcie nadszedł czas, by tę wiedzę posiąść, a to za sprawą najnowszej książki z uniwersum StarCraft. Zapraszam na Biblioteczkę Gracza i Diabelski Dług (Devils' Due).

czytaj dalejhongi
25 maja 2016 - 01:32

Biblioteczka Gracza #14 - recenzja opowiadania - Statek-matka

Odkryte niedawno darmowe historie zamieszczone na stronie internetowej StarCraft skutecznie odwracają moją uwagę od innych książek i komiksów. Biblioteczka Gracza nadal pozostaje w świecie opowiadań, zaś tym razem polecę Wam drugi tekst, jaki ukazał się na stronie gry. Jest to tekst o tytule „Statek-matka" (Mothership). Zapraszam.

czytaj dalejhongi
21 maja 2016 - 19:10

Inny Regał #14 - recenzja książki - Nigdziebądź

Z książki na książkę Neila Gaimana jestem zawiedziony tym, że wcześniej nie natknąłem się na jego twórczość. Po świetnym Dobrym Omenie napisanym z Terrym Pratchettem nadszedł czas na kolejną lekturę jego książki, a mianowicie Nigdziebądź. Zapraszam na Inny Regał, gdzie opowiem o tym, dla kogo jest ta książka.

czytaj dalejhongi
17 maja 2016 - 14:51

Biblioteczka Gracza #13 - recenzja opowiadania - Kameleon

Tuż przed premierą Starcraft 2: Legacy of the Void znalazłem, przez przypadek, na głównej stronie gry kilka przetłumaczonych opowiadań. Zdziwiłem się, i wkurzyłem na siebie, dlaczego wcześniej nie natknąłem się na darmowe historie. Właśnie z takiego powodu postała Biblioteczka Gracza, gdzie opowiadam o zapomnianych (lub nie) książkach lub opowiadaniach, powiązanych z grami wideo. Zapraszam na przypomnienie sobie tekstu Kameleon autorstwa Jamesa M. Waugh.

czytaj dalejhongi
9 maja 2016 - 01:51

Mam to gdzieś? Czy na pewno? #05 - Blizzard to już nie tylko gry.

Film Warcraft: Początek wchodzi do kin 25 maja. Premiera w Polsce odbędzie się 10 czerwca. Tak, proszę Państwa, Blizzard to już nie tylko gry. To także filmy i coraz większa liczba książek. I na tym drugim skupimy się teraz. Skąd taki zamysł? Otóż natknąłem się na kilka informacji, które bardzo mnie ucieszyły i chcę się nimi podzielić. Tak więc, zapraszam na rozmowę o książkach.

czytaj dalejhongi
3 maja 2016 - 14:47

Biblioteczka Gracza #12 - recenzja książki - Diablo: Archiwum księga I

Pod wpływem impulsu oraz alkoholu postanowiłem skompletować wszystkie książki z serii Diablo. Zamawiając Diablo: Archiwum księgę pierwszą nie sprawdziłem jednak, o czym ta książka jest. Teraz zastanawiam się, czy było warto wydać kasę, na coś, co już posiadam w swojej kolekcji? Jedno trzeba przyznać, książki z serii Archiwum związane ze światami Blizzarda mogą być czymś obiecującym, ale nie muszą. Zapraszam na Biblioteczkę Gracza, gdzie przedstawię Wam kolejną książkę ze świata Sanktuarium.

czytaj dalejhongi
1 maja 2016 - 14:30