Co zobaczymy na E3? - UV - 31 maja 2011

Co zobaczymy na E3?

Dokładnie za tydzień o tej porze będziemy zwiedzać hale Los Angeles Convention Center, gdzie zgodnie z zapoczątkowaną wiele lat temu tradycją, odbywać się będą targi Electronic Entertainment Expo, w skrócie E3. Położony w sercu Los Angeles kompleks idealnie nadaje się do przeprowadzania tego typu imprez – na wystawców czeka bowiem ponad 60 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. To ogromny teren, o czym miałem okazję się przekonać dwa lata temu, gdy po raz pierwszy  gościłem na E3. Dość powiedzieć, że zgromadzonym w stolicy Kalifornii producentom oprogramowania rozrywkowego nie udało się wówczas zagospodarować w całości dostępnej przestrzeni.

Oczywiście towarzyszące targom imprezy odbywać się będą nie tylko w Convention Center. Poniedziałkowe konferencje potentatów branży zaplanowano w zupełnie innych miejscach, choć trzeba przyznać, że w pobliżu LACC. Microsoft zrobi pierwszą prezentację swoich produktów w Gallen Center, a jego największy konkurent – Sony – zaledwie dwa kilometry dalej, w Los Angeles Memorial Coliseum. Konferencja producenta konsol PlayStation będzie w tym roku szczególna, bo po części oficjalnej, od razu będzie można pograć w nowe tytuły, również na następcy PlayStation Portable, czyli NGP. Od wtorku oczy wszystkich będą jednak zwrócone na Convention Center, bo to właśnie tam przez trzy kolejne dni pojawi się najwięcej gier.

Wymienienie wszystkich produkcji, jakie zostaną pokazane na siedemnastych targach E3 nie ma najmniejszego sensu – znając życie, i tak bym coś pominął. Na pewno zwrócimy uwagę na te największe tytuły: Rage, The Elder Scrolls: Skyrim, XCOM, BioShock: Infinite, Hitman: Absolution, Batman: Arkham City, Battlefield 3, Mass Effect 3, Assassin’s Creed: Revelations, Prey 2, czy Risen 2. Do tego zacnego grona dołączy też parę tajemniczych produkcji, m.in. nowa gra sygnowana nazwiskiem Toma Clancy'ego i kolejne dzieło studia CD Projekt Red – tak, ich również odwiedzimy na miejscu. Spodziewajcie się obszernych relacji z pokazów i materiałów filmowych przygotowywanych przez niezawodny duet z tvgry.pl – Krzyśka i Marcina. Zasypiemy Was zdjęciami, zbierzemy najważniejsze fakty i będziemy karmić Was nimi przynajmniej przez tydzień, a znając życie, nieco dłużej.

UV
31 maja 2011 - 22:17