Fiscus

najnowszepolecanepopularne

The Mighty Quest For Epic Loot - Zamknięta Beta

O grze The Mighty Quest For Epic Loot pierwszy raz usłyszałem na targach E3. Ubisoft zaskoczył mnie niejednokrotnie. Mighty Quest nie zrobiło na mnie dużego wrażenia pod kątem gameplaya czy grafiki. To trailer sprawił, że z uśmiechem na twarzy i z czystej ciekawości zacząłem drążyć temat tej gry. Wpisałem się na listę uczestników zamkniętej bety i oto jest… dostęp do gry.

Na pierwszy rzut oka zwykły hack and slash z przyjazną grafiką ale już po pierwszych piętnastu minutach widać, że gra ma na siebie świetny pomysł, a co za tym idzie – olbrzymi potencjał.

czytaj dalejFiscus
4 lipca 2013 - 18:43

MMO - kiedyś i dziś

Wstęp
Moja przygoda z grami zaczęła się od RPG. Z czasem kiedy Internet stawał się powszechny, doszło do tego jeszcze MMO. MMO kupiło mnie bez reszty, poświęcałem temu całe godziny – na farmieniu, gadaniu z ludźmi i dropieniu. Pierwszą moją grą tego typu był mało popularny Kalonline. Gra w okropnej oprawie graficznej, questów praktycznie nie było, żadnych ras – jedynie trzy klasy do wyboru (teraz już chyba cztery). Wyobraźcie sobie, że żaden kolejny mmoerpeg nie wciągnął mnie już na tak długo. Słyszałem też teorię, że pierwsza gra z tego gatunku smakuje najlepiej.
Była to typowa gra dla ludzi, którzy mają dużo czasu. Nikt nie stawiał wtedy na urozmaicenie zabawy questami, dynamicznymi eventami, skomplikowaną mechaniką, która ma ściągnąć graczy i uczynić grę przełomową w danym gatunku. Pytanie teraz jacy gracze do jakiej gry i czy na dłuższą metę jedna gra różni się od drugiej?
Zacznijmy od różnic. Na pewno grafika. Z biegiem czasu każdy nowy mmoerpeg może pochwalić się piękną i bajeczną grafiką, która kupuje graczy. Swoją drogą grafika to jeden z powodów, dla których sam lubię ten gatunek. Czuję się jak w grze, nikt nie stawia tam na realizm – chwała.

czytaj dalejFiscus
20 maja 2013 - 00:16