Popularne na gameplay.pl

Recenzja filmu Rampage: Dzika furia - szybcy i wściekli

Ręka do góry, ilu z Was miało okazję zagrać w grę Rampage na oryginalnej maszynie arcade? Gdy hit Midwaya zadebiutował na rynku, miałem dwa lata, a w Polsce salonów arcade było równie mało, co teraz. Więc szał mnie ominął, a później od razu wskoczyłem w Cadillacs & Dinosaurs. Innymi słowy: komputerowe dziedzictwo tej marki znaczy dla nie bardzo mało i jestem pewien, że większość osób kupujących bilety na film Rampage: Dzika furia będzie czuło podobnie. Im będzie zależeć na solidnej akcji, która nie pozwoli się nudzić przez niecałe 2 godziny seansu.

czytaj dalejfsm
12 maja 2018 - 18:54

Ranking najlepszych seriali Marvela

Serialowe uniwersum Marvela przez ostatnie lata znacząco się rozrosło. Śledzenie wszystkich jego trybików potrafi zmęczyć nawet największych fanów superbohaterów, zwłaszcza, gdy nie ograniczamy się wyłącznie do tytułów wchodzących w skład Kinowego Uniwersum Marvela, chcąc być także na czasie z serialami związanymi z X-Men. Prawda jest jednak taka, że nie wszystkie tytuły sygnowane logiem Domu Pomysłów warto oglądać – choć wśród nich znajdziemy świetne perełki, trafią się tam także projekty, które okazują się zwyczajną stratą czasu.

czytaj dalejCzarny Wilk
15 kwietnia 2018 - 10:52

Gamedust - Kilka słów o nowych projektach Poznańskiego studia!

Przyznam się szczerze, że rzadko mam przyjemność i jednocześnie okazję opowiadać o grach, które jeszcze nie miały swojej premiery. Wraz ze studiem Gamerdust udało mi się jednak to zmienić, a efektem tego jest poniższy materiał.

czytaj dalejImprobite
4 maja 2018 - 10:47

Cobra Kai, czyli Karate Kid 2.0

Lata 80. w amerykańskim kinie to wspaniały czas dla fanów akcji i mordoklepek. Masa klasyków wywodzi się z tamtego okresu a największe gwiazdy rozwałki serwowały nam klasyk za klasykiem. Prawie 40 lat temu eksplodowała też moda na tak zwane „white guy karate”, gdzie biali kolesie byli mistrzami sztuk walk wywodzących się ze wschodu. Każdy chciał być karateką i udawane walki były normą na podwórkach i placach zabaw. Jednym z najpopularniejszych przedstawicieli gatunku filmów o karate jest Karate Kid z 1984 roku. Klasyk nad klasykami, który można cytować dniami i nocami. Nie znam nikogo kto chociaż raz nie spróbowałby przesterować postawy żurawia z końca tego filmidła. W każdym razie z powodu swojego wieku tytuł ten może nie trafiac do dzisiejszej młodzieży. Dlatego ktoś wpadł na genialny pomysł odnowienia produkcji. Jednak zamiast crapowego rebootu z dzieciakiem Fresh Prince'a dostajemy kontynuację. Czy takie coś ma szanse wypalić?

czytaj dalejDanteveli
4 maja 2018 - 08:34

Recenzja filmu Wyspa psów - najlepszy przyjaciel widza

Nie umiem odpuścić wizyty w kinie, jeśli mowa o nowym filmie Wesa Andersona. Filmie, który w Polsce pokazał się w groźnym momencie - na kilka dni przed premierą Avengers. Seans był więc spóźniony i taka też jest ta recenzja. Wyspa psów jest jednak obrazem na tyle dobrym i na tyle wyjątkowym, że trzeba go pochwalić nawet w sytuacji zatrważająco niewielkiej liczby pozostałych seansów. No ale kto miał zobaczyć, ten już widział! Hau!

Wes Anderson to król hipsterskiego kina, który dawno temu wypracował swój wielce charakterystyczny styl i zdołał wynieść się ponad tłum filmowców niezależnych. Czyli w sumie już nie jest hipsterem. Ten konkretny Anderson (podobnie jak Paul Thomas) to filmowa marka gwarantująca przeżycie wysokiej próby. Wyspa psów jest jego dziewiątym filmem i drugim animowanym. I znowu jest wyśmienicie.

czytaj dalejfsm
4 maja 2018 - 16:02

Krótka piłka - Bullet Witch na PC

Kultowe produkcje zazwyczaj mają w sobie to coś co sprawia, że o nich pamiętamy. Wybitna fabuła, zakręcone pomysły, szokujące momenty lub dobry klimat sprawiają, że Nier, Deadly Premonition, Killer 7 czy Ico są dobrze zapamiętane przez fanów. Ja z jakiegoś powodu ciągle pamiętam o jednej gierce na Xbox 360 o wiedźmie rozwalającej potworki. Nie mam tutaj na myśli Bayonetty. Chodzi mi o crapa znanego jako Bullet Witch. Teraz tytuł ten otrzymał szansę na drugie życie dzięki premierze pecetowej wersji. Tylko czy coś co dekadę temu było lipna gierką nagle może zostać uznane za dzieło sztuki?

czytaj dalejDanteveli
1 maja 2018 - 06:40

Recenzja filmu Avengers: Wojna bez granic

Od jakiegoś czasu odczuwam zmęczenie kolejnymi filmami Marvela. Zamiast z niecierpliwością wyczekiwać wizyt w kinie, jak to miała miejsce za czasów Irona Mana, pierwszych Avengers czy zapomnianego dziś Incredible Hulka, coraz częściej zadowalam się oglądaniem adaptacji komiksów Domu Pomysłu w domowym zaciszu, gdy już pojawiają się na VoD. Dekada teoretycznie mieszających formułę z innymi gatunkami, ale u swego serca bardzo podobnych obrazów, wśród których ledwie garstka bardziej się wyróżnia, zrobiła swoje.

czytaj dalejCzarny Wilk
30 kwietnia 2018 - 17:57

Dragon Ball Z: Martwa Strefa w 12 tweetach

Dragon Ball towarzyszy mi od dzieciństwa. Pamiętam te szybkie powroty ze szkoły do domu, by zdążyć na kolejne odcinki serii emitowane wówczas na RTL7. Do dzisiaj z uśmiechem wspominam tę przedłużającą się w nieskończoność walkę Goku z Friezą na Namek i szaloną twórczość polskich tłumaczy, w postaci choćby Szatana Serduszko. Ostatnio uświadomiłem sobie, że pomimo pewnego rodzaju uwielbienia dla przygód Goku i spółki, nigdy tak naprawdę porządnie nie zabrałem się za wszystkie pełnometrażowe filmy opowiadające poboczne historie. Pora to nadrobić. Na początek zapraszam na zbiór przemyśleń o Dragon Ball Z: Martwa Strefa podanych w wygodnej formie, bo w 12 tweetach.

Aha, są duże spojlery!

czytaj dalejBrucevsky
4 maja 2018 - 21:43

Westworld wrócił – recenzja premierowego odcinka sezonu 2

Nie wiem, ile osób przed premierą spodziewało się, że serial Westworld okaże się aż taką petardą, ale ja do nich nie należałem. Byłem bardzo zainteresowany, wszak ciekawy świat sci-fi (nawet jeśli pożyczony ze starszego dzieła) połączony z rewelacyjną obsadą i renomą stacji HBO wystarczyły, by być spokojnym o solidny poziom realizacji. Ale że będzie aż tak dobrze? To była bardzo miła niespodzianka. Czas na powtórkę z rozrywki!

Widzowie teraz są w komfortowej sytuacji. Znają już część sztuczek, wiedzą czego się spodziewać, a ich władza objawia się w paluchu wiszącym nad guzkiem pilota albo przyciskiem w aplikacji. Twórcy zaś muszą w pocie i znoju raz jeszcze stworzyć coś zaskakującego i bardzo dobrego, żeby tego kapryśnego widza zadowolić. Po pierwszym odcinku drugiego sezonu stwierdzam – są na dobrej drodze, by tego dokonać. Uwaga! Będą spoilery!

czytaj dalejfsm
24 kwietnia 2018 - 22:05

Gal*Gun 2

Żyjemy w kulturze wstydu. Jest tysiąc rzeczy, o których nie potrafimy mówić i równie wiele rzeczy, które nas zawstydzają. Nie musi jednak tak być. Przynajmniej takie wnioski wyciągam z obcowania z ludźmi z różnych zakątków świata i słuchania ich historyjek. Są jednostki, które wyzbyły się wstydu i nie mają problemu z niczym. Gal*Gun 2 to gierka dla takich ludzi.

czytaj dalejDanteveli
8 maja 2018 - 05:18