Silny Sierpień czyli najciekawsze premiery miesiąca - Danteveli - 5 sierpnia 2019

Silny Sierpień, czyli najciekawsze premiery miesiąca

Kolejny miesiąc i kolejna porcja gierek. Na pierwszy rzut oka sierpień nie powala zapowiedzianymi tytułami. Liczy się ilość a nie jakość. Może jednak lipiec udowodnił, że jest odwrotnie?

 

Remnant From the Ashes

Definicja #meh gierki, która wygląda jak kolejny looter shooter. Do tego promowanie gry przez nazywanie tego „survival action shooterem” sprawia, że mój poziom zainteresowania jest bardzo niski. Z drugiej strony Gunfire Games to studio z potencjałem. Darksiders III nie wyszło tak jak powinno i śmierdziało trochę budżetówką, ale ekipa na pewno ma talent. Nie wróżę temu tytułowi, ale fajnie byłoby gdybym był w błędzie.

 

Oninaki

Tokyo RPG Factory na razie odpowiada za dwa średniaki/ok JRPG. Oninaki stawia bardziej na formułę Action RPG w stylu cyklu Mana. Po ograniu produkcji nie jestem do końca przekonany co do gameplayu, ale fabuła wydaje się naprawdę interesująca. Kraina gdzie, życie po śmierci jest udokumentowane i istnieją ludzie przeprowadzający innych na drugą stronę. Demko zaserwowało kilka poważnych i naprawdę mocnych momentów jak rodzice gotowi popełnić samobójstwo by dołączyć do zmarłego dziecka, czy kult trujący się by wyruszyć do zaświatów. Nawet jeśli rozgrywka będzie przeciętna to opowiadana historia może wciągnąć mnie na wiele godzin.

 

WoW: Classic

Wiele osób jest zainteresowanych powrotem do oryginalnej wersji World of Warcraft. Mnie ten temat kompletnie nie interesuje bo przy WoWie spędziłem tyle samo czasu co przy cyklu Madden. Czyli jedna partyjka wieku temu i dałem sobie spokój. Mnie najbardziej ciekawi to jak silna będzie nostalgia graczy i jak szybko ten projekt upadnie. Czy wielcy fani znudzą się po tygodniu i zapomną o tym tytule? Może jednak okaże się, że oryginalny World of Warcraft był takim hitem przez to jak funkcjonował świat i Classic przyciągnie do siebie miliony graczy? Jedno jest pewne. Ja w to nie zagram.

 

Astral Chain

Platinum Games i Nintendo. Czy trzeba coś jeszcze pisać? Twórcy takich gier jak Bayonetta, Nier Automata i Vanquish muszą dostarczyć to czego oczekujemy. Przyznaję, że Platinum ma w swoim dorobku kilka wpadek jak żółwie czy Korra. Jednak Astral Chain zapowiada się na fajną siekę z kilkoma ciekawymi patentami, które powinny skutecznie urozmaicić rozgrywkę.

 

Blair Witch

Bloober Team to polskie studio, które odnalazło się w horrorowej niszy. W przeciągu ostatnich trzech lat otrzymaliśmy trzy ciekawe opowieści grozy osadzone w ciekawych miejscach. Teraz nadchodzi Blair Witch. Nie wiem czemu akurat taki tytuł, bo o szokującym oryginale mało kto jeszcze pamięta. Na dokładkę soft reboot z 2016 nie był zbyt dobrym filmem. Z drugiej strony Blair Witch daje olbrzymi potencjał i może pochwalić się naprawdę rozbudowanym lore. Może być ciekawie chociaż mam wątpliwości czy ten tytuł będzie lepszy od wiekowej już produkcji od Terminal Reality. I tak zacieram ręce bo posiadacze Game Pass grają za darmo.

 

The Dark Pictures: Man of Medan

Wygląda na to, że ktoś dowiedział się o koreańskiej koncepcji straszenia latem jako dobrej metodzie walki z upałami. Man of Medan to drugi, większy horrorek wydawany w sierpniu. Nie jestem fanem fanem dorobku Supermassive Games. Until Dawn traktuję jako średni straszak w stylu amerykańskich horrorków dla nastolatków. Jednak trudno nie stwierdzić, ze mimo wszystko był to jeden z lepszych horrorów jakie pojawiły się na obecnej generacji konsol. Koncepcja antologii opowieści grozy bardo mi się podoba i krótsze, straszne opowieści mogą być kluczem do sukcesu studia. Dlatego też pewniakiem sprawdzę tą historie o nawiedzonym statku.

 

Coś ten tegoroczny sezon ogórkowy nie do końca wypalił. Zarówno lipiec jak i sierpień oferują nam sporo gierek, w tym kilka naprawdę ciekawych produkcji. A to dopiero przedsmak tego co zacznie się we wrześniu.

Danteveli
5 sierpnia 2019 - 21:14