Danteveli

Operacja Panda

najnowszepolecanepopularne

Nocny krzyk

RIP Tom 1: Derrick. Ciężko przeżyć własną śmierć

Relax numer 38

Metal Hurlant nr 2

Krótka piłka - Trenches

Co w pudełku piszczy? #3

Wonder Boy Anniversary Collection

Nie jestem wielkim fanem cyklu Wonder Boy. Nie miałem jakiegoś wielkiego kontaktu z tą serią i lepiej wspominam Adventure Island, które rozpoczęło swój żywot jako port pierwszej odsłony o wspaniałym chłopcu. Jednak jakiś rok temu miałem okazję pograć trochę w remake czwartej części cyklu - Wonder Boy: Asha in Monster World. Dlatego też zdecydowałem się sprawdzić Wonder Boy Anniversary Collection . Czy było warto sprawdzić tą kompilację?

czytaj dalejDanteveli
31 stycznia 2023 - 20:11

Krótka piłka - Chained Echoes

W ubiegłym roku wyszło tyle dobrych gier RPG, że aż trudno było się wyrobić z nimi wszystkimi. Ja przyznam się bez bicia do tego, że nie zdążyłem ograć każdej produkcji godnej mojej uwagi. Dlatego jeszcze nadrabiam tytuły i sprawdzam rzeczy takie jak Chained Echoes.

czytaj dalejDanteveli
31 stycznia 2023 - 20:01

Krótka piłka - Trenches

Trudno przecenić jak wielki wpływ na horrory miał Slender Man. Ta postać zrewolucjonizowała różne media związane z grozą. W przypadku komputerów i konsol Slender odpowiada za olbrzymi sukces prostych straszaków opartych na schemacie biegaj po mapie i zbieraj coś. Mimo upływu lat ten pomysł jest nadal żywy. Najlepszym dowodem tego jest gra Trenches.

czytaj dalejDanteveli
29 stycznia 2023 - 21:17

Co w pudełku piszczy? #3

Styczniowa pogoda w tym roku pełna jest niespodzianek. Jednego dnia mamy zimę na całego, by kolejnego dnia poczuć jesienne lub nawet wiosenne klimaty. Brakuje nam tylko upałów rodem z lata w ciepłym kraju i będziemy mieli pełną paczkę pogodowej niespodzianki. Jeśli mowa już o paczkach z niespodziankami to w moje ręce wpadł kolejny Pixel Box. Ciekawe co tym razem w pudełku piszczy?

czytaj dalejDanteveli
24 stycznia 2023 - 07:28

Krótka piłka - Kid Ball Adventure


Mario jest kultowe, Mario jest fajne i Mario będzie zawsze kopiowane. Tak jest w przypadku gry Kid Ball Adventure, która opowiada o porwaniu kulki przez smoka. My jako inna kulka pokonujemy serię plansz by wyzwolić nasza ukochaną piłeczkę. Czy jest to coś dobrego?

czytaj dalejDanteveli
6 stycznia 2023 - 20:30

Rule No.1

Ostatni boom na retro strzelanki FPP cieszy mnie niezmiernie. Gatunek, na którym się wychowałem i który uwielbiam, na długi czas wyparował i został zastąpiony przez klony call of Duty czy strzelanki z DNA Halo. Od kilku lat jednak fani doomowców i klasycznych FPS mają w co grać. Czy Rule No.1 to jedna z tych naprawdę genialnych produkcji uderzających w klimaty retro?

czytaj dalejDanteveli
6 stycznia 2023 - 08:01

BPM: Bullets Per Minute

Gry rytmiczna są nie dla mnie. Wynika to z tego, że mój słuch i poczucie rytmu są bardzo znikome. Dlatego produkcje liczące na dobre ucho z automatu stają się moim wrogiem i granie w nie jest bardziej męczące niż katowanie w elektryczne bierki pod wodą. Jednak na mojej kupce wstydu znalazłem rytmiczną grę FPS. Nie oparłem się ciekawości i odpaliłem BPM: Bullets Per Minute. Czy była to dobra decyzja?

czytaj dalejDanteveli
4 stycznia 2023 - 20:46

NecroBoy : Path to Evilship

Każdego dnia jestem o krok dalej na drodze do zła. A to nie powiem komuś cześć, a to udaję, że nie widzę staruszki w ciąży w autobusie, a to sypię dwie łyżeczki cukru do mojej herbaty. Nie ma już dla mnie ratunku. Stanę się wcieleniem zła do końca tygodnia. Czy pomoże mi w tym pogranie w NecroBoy : Path to Evilship?

czytaj dalejDanteveli
3 stycznia 2023 - 19:40

Alchemist Simulator

Czytałem trochę na temat alchemii. Raz nawet wylądowałem w niekończącej się spirali oglądania reportaży i materiałów wideo na temat alchemików z historii i różnych rzeczy, których się oni podejmowali. Sam temat jest dosyć ciekawy. Zwłaszcza z perspektywy okultyzmu i ezoteryki, które znajdują się w moich kręgach zainteresowań. Dlatego zdecydowałem się sprawdzić Alchemist Simulator. Czy udało mi się przemienić paździerz w złoto?

czytaj dalejDanteveli
2 stycznia 2023 - 20:47

Triple Take

Lubię nietypowe gry i produkcje, które są w stanie mnie zadziwić lub zaskoczyć. Fajny pomysł potrafi naprawdę dużo zrekompensować w kwestiach grafiki czy nawet rozgrywki. Takie Doki Doki Literature Club zyskało masę fanów właśnie dzięki zaskakującemu i genialnemu patentowi wywracającemu zwykłe visual novel do góry nogami. Czy Triple Take okaże się podobnym zaskoczeniem?

czytaj dalejDanteveli
30 grudnia 2022 - 20:03