Danteveli

Operacja Panda

najnowszepolecanepopularne

Korea Straszy – Miejskie legendy i zabobony II

Metal Gear Solid - najlepsi bossowie w historii cyklu

Strach w to Grać! - przegląd najbardziej przerażających gier 2.0

Z chińskiego internetu #2 - nowe kanony piękna

Korea Straszy - Miejskie legendy i zabobony I

Prinny Presents NIS Classics Volume 1

Prinny Presents NIS Classics Volume 1

Disgaea sprawiła, że stałem się wielkim fanem Nippon Ichi Software. Jeden tytuł japońskiej firmy uczynił ze mnie wiernego miłośnika, który z zamkniętymi oczami sprawdzi każdy wydawany przez nich tytuł. W ogólnym rozrachunku wychodzę na tym dobrze. Większość produkcji NIS trafia w mój gust. Czasem trafią się jednak zakalce. Nie jestem też bezkrytyczny i potrafię wskazać, gdy tej firmie coś nie idzie. Dlatego nie będę owijał w bawełnę i ogłoszę, że Prinny Presents NIS Classics Volume 1 to zmarnowana okazja na powrót klasyków w stylu.

czytaj dalejDanteveli
9 września 2021 - 11:04

El Shaddai: Ascension of the Metatron

Pewne gry zapadają w pamięć na bardzo długo. Inne potrafią zostać z człowiekiem już na zawsze. Mają w sobie to coś, co wychodzi poza typowe ramy opisywane w recenzji. Taka produkcja jest jak brakujący kawałek układanki, jaką jest dana jednostka. Nadaje się z nią na tych samych falach i po prostu się ją czuje. Nie da się tego przedstawić w formie znaczków zapisanych na papierze, ale kiedy trafie się na taką grę człowiek wie, o co chodzi. Dzisiaj mam okazję napisać kilka słów na temat El Shaddai: Ascension of the Metatron. Ciekawe czy ta gra jest przykładem tego, co opisywałem powyżej?

czytaj dalejDanteveli
7 września 2021 - 17:10

Krótka piłka - Rogue Explorer

Tanie gry w stylu retro ostatnio są moim tematem. Na pewno nie jest to efekt pustego portfela, lecz mojej nagłej ochoty by... wydawać trochę mniej na gry. Tak na serio miałem trochę szczęścia z tanimi retro grami inie i sprawdzam, za którym razem trafię na coś tragicznego. W końcu nie da się chyba wygrywać w nieskończoność, gdy gra się w rosyjską ruletkę? Czy Rogue Explorer okaże się kolejnym ciekawym tytułem za rozsądne pieniądze?

czytaj dalejDanteveli
6 września 2021 - 08:04

Tormented Souls

Survival horror jest gatunkiem w śpiączce. Popularny niegdyś typ gier praktycznie wyparował z rynku dwie generacje konsol temu. Od tego czasu straszaki tego typu praktycznie wyginęły i zostały zastąpione przez inne typy horrorów. Gatunek jednak od czasu do czasu budzie się ze snu i fani zostają uraczeni jakimś tytułem. Takim tytułem jest właśnie Tormented Souls. Nowy survival horror w klasycznym stylu. Ciekawe czy ten horror będzie w stanie przestraszyć nas czymś poza archaiczną mechaniką?

czytaj dalejDanteveli
3 września 2021 - 21:17

Krótka piłka - Kingdom of Arcadia

Czasem słyszę pytania w styl, w jakiej grze chciałbyś żyć? Do tego jest trochę filmów, seriali i książek o tej tematyce. Osobiście jakoś nie kręci mnie zalezienie się w świecie ulubionej gry. Nie wytrzymałbym długo w Silent Hill, Lordran czy pustkowiach Stanów Zjednoczonych. Może powinienem  przerzucić się na jakieś bardziej pogodne tytuły? W każdym razie  Kingdom of Arcadia to gra o przenoszeniu się do świata gry. Tylko czy warto odwiedzić ten świat?

czytaj dalejDanteveli
1 września 2021 - 19:38

King's Bounty 2

Dowodzenie ludźmi nie jest proste. Niby wystarczy sobie siedzieć, wydawać rozkazy i wyglądać charyzmatycznie. No ale co jeśli źle dobierzemy sobie jednostki, lub nasza misja jest zbyt trudna? Jak zachować się w sytuacjach kryzysowych, gdy armia sił ciemności staje naprzeciw naszym farmerom wyposażonym w widły? Często spotkam się z powyższymi problemami, ale w podręcznikach do zarządzania nie znalazłem jeszcze nic przydatnego. Dlatego postanowiłem poszukać alternatywnego sposobu nauki jak być dobrym szefem. Czy King’s Bounty 2 jest dobrą lekcją przywództwa? Może ten tytuł należy promować w firmach i wykorzystać jak narzędzie do nauczania zarządzania podwładnymi?

czytaj dalejDanteveli
27 sierpnia 2021 - 20:05

Krótka piłka - Enter Digiton: Heart of Corruption

Lata temu trochę przypadkiem trafiłem na Axiom Verge. Gra z segmentu indie, przy której grzebał jeden człowiek wydała się interesująca. Okazało się, że jest to naprawdę fajny tytuł inspirowany Metroidem. Chyba właśnie przez Axiom Verge jestem gotów dać szansę tytułom takim jak Enter Digiton: Heart of Corruption.

czytaj dalejDanteveli
20 sierpnia 2021 - 07:37

Space Invaders Invincible Collection

Nie spodziewałem się tego, że tak szybko nadarzy się okazja do powrotu do świata Space Invaders. Wydaje się, że zaledwie kilka miesięcy temu narzekałem na składankę Space Invaders Forever, a już na Nintendo Switch pojawiła się kolejna kompilacja gier o inwazji z kosmosu. Czy tym razem ktoś poszedł po rozum do głowy i Space Invaders Invincible Collection warte jest swojej ceny?

czytaj dalejDanteveli
19 sierpnia 2021 - 21:17

Zengeon

Lubię Chiny. W końcu spędziłem tam spory kawałek swojego życia. Jednak Chińska Republika Ludowa i gry wideo to kiepskie połączenie. Wieloletni zakaz sprzedaży konsol ze względu na zdrowie i moralność młodzieży godziny policyjne dla grania, cenzura i dominacja modelu free to play to tylko kilka z listy problemów, jaką mam w kwestii Państwa środka i gierek. Nie zamykam się jednak kompletnie na ten rynek. W końcu ma on olbrzymi potencjał. Dlatego też zdecydowałem się sprawdzić Zengeon. Czy ten tytuł wprost z telefonów ma rację bytu na Switchu?

czytaj dalejDanteveli
13 sierpnia 2021 - 19:57

Krótka piłka - Trigger Witch

Ostatnio coś chodzą za mną wiedźmy i latające miotły. Może to jakaś klątwa, albo ktoś rzucił na mnie zaklęcie? Może chodzi o podejrzany spisek mający na celu zniszczyć moją poczytalność? Może powinienem się domyślić po samym tytule, o czym będzie gra Trigger Witch?

czytaj dalejDanteveli
4 sierpnia 2021 - 13:39