Danteveli

Versus

najnowszepolecanepopularne

Korea Straszy – Miejskie legendy i zabobony II

Metal Gear Solid - najlepsi bossowie w historii cyklu

Strach w to Grać! - przegląd najbardziej przerażających gier 2.0

Z chińskiego internetu #2 - nowe kanony piękna

Korea Straszy - Miejskie legendy i zabobony I

Samurai Warriors: Spirit of Sanada - cykl Musou idzie w dobrym kierunku

Tekken 7 - Czy żelazne pięści zardzewiały?

Tekken to najprawdopodobniej najpopularniejsza w Polsce bijatyka. Przynajmniej tak było przez wiele lat. Produkcja Namco dominowała w epoce PlayStation i PlayStation 2. Później nadeszły trochę gorsze czasy, ale Tekken Tag Tournament 2 pokazał, że z tą serią nadal trzeba się liczyć. Nadeszła jednak nowa generacja konsol, zostaliśmy zasypani różnymi bijatykami. Na rynku w końcu pojawiła się domowa wersja Tekken 7. Tylko czy warto było czekać na ten tytuł tyle lat? Czy King of Iron Fist Tournament pokazuje kły i może konkurować z pozostałymi bijatykami?

czytaj dalejDanteveli
22 czerwca 2017 - 21:33

God Wars: Future Past - stara szkoła SRPG

SRPG to gatunek bliski mojemu sercu. Od lat zagrywam się w kolejne taktyczne gry role playing I ciągle mam ochotę na więcej. Dlatego cieszy mnie, że w ostatnich miesiącach otrzymaliśmy sporo tytułów stawiających na połączenie strategicznego myślenia z odgrywaniem roli. God Wars: Future Past to najnowszy SRPG dostępny na rynku. Czy warto się nim zainteresować?

czytaj dalejDanteveli
21 czerwca 2017 - 10:28

Superbeat: Xonic na PS4

Superbeat: Xonic to jedna z tych gier, o których nieustannie słyszałem od swoich znajomych. Dwóch kumpli cały czas przynudzało mi o tym jak dobry jest ten tytuł. Jednak rytmiczna gierka na konsolę przenośną nie jest tym co mnie mocno kręci. No chyba że mowa o Elite Beat Agents. W każdym razie informacja o Superbeat krążyła gdzieś z tyłu mojej głowy. Kiedy usłyszałem o porcie gry zmierzającym na PlayStation 4, moje zainteresowanie tytułem wzrosło. Informacja o tym, ze za grą stoją ludzie odpowiedzialni za DjMax byłem pewny, że muszę przetestować tą grę.

czytaj dalejDanteveli
17 czerwca 2017 - 09:22

Conarium - trochę Lovecrafta

H.P. Lovecraft to jeden z tych autorów, którzy nie osiągnęli zbyt wiele za swego życia. Samotnik z Providence skończył jednak z pomnikiem trwalszym niż ze spiżu i w dniu dzisiejszym jest uważany za ojca współczesnego horroru. Z tego powodu wiele gier nawiązuje do twórczości Lovecrafta. Conarium to jedna z tych produkcji. Czy warto po nią sięgnąć i czy narazimy się przez to na gniew Czarnej Owcy?

czytaj dalejDanteveli
12 czerwca 2017 - 11:57

Dark Rose Valkyrie

Ostatnio narzekałem, że żyjemy w najgorszych możliwych czasach. Jesteśmy krok od katastrofy, stoimy nad przepaścią i tak dalej. Niebezpieczne wizje zagłady oddaliły się jednak tak samo szybko jak wiara naszych ojców. Wszystko to za sprawą stwierdzenia, że przecież mogło być gorzej. Ludzkość mogłaby być w jeszcze gorszym stanie. Nowe bardziej pozytywne myśli zawdzięczam Dark Rose Valkyrie. Czy oznacza to, że trafiłem na wspaniałą grę, która poprawiła moje zdanie o świecie?

czytaj dalejDanteveli
9 czerwca 2017 - 07:33

Cladun Returns: This is Sengoku! - retro giercowanie na sporym ekranie

PlayStation portable to mocno niedoceniony sprzęt. Konsolka obok portów i spin-offów znanych gier doczekała się pokaźnej liczby interesujących produkcji. Mniejsze gry jak Half Minute Hero czy Cladun zapewniały nietuzinkową rozgrywkę. Obecnie zakręcone, japońskie tytuły tego typu są trochę rzadziej spotykane. Ktoś jednak zwariował i zdecydował się na wydanie na PS4 gierki RPG stylizowanej na 8-bitową produkcję. Czy Cladun Returns: This is Sengoku! ma rację bytu na najnowszej konsoli Sony?

czytaj dalejDanteveli
7 czerwca 2017 - 12:45

Samurai Warriors: Spirit of Sanada - cykl Musou idzie w dobrym kierunku

Przeraża mnie to jak mało wiemy o świecie. Nasza wiedza na temat historii czy kultury innych państw jest znikoma. Z tego powodu ikona mieszkańców jednego państwa może być kompletnie obca. Tak jest z legendarnym japońskim wojownikiem Yukimurą Sandaą. Na szczęście Koei Tecmo przybywa z pomocą i serwuje nam całą grę o losach tego bohatera. Czy Samurai Warriors: Spirit of Sanada sprawi, że więcej osób zainteresuje się historią Kraju Kwitnącej Wiśni?

czytaj dalejDanteveli
26 maja 2017 - 14:19

Guilty Gear Xrd Rev 2

Wieki temu uważałem się za speca od bijatyk. Na dzielni byłem bossem a w salonach gier nikt nie był w stanie mi nakopać. Planowałem nawet brać udział w turnieju w Tekken 3. Wtedy okazało się, że jestem bardzo cienki i ze swoim poziomem nie powinienem wychodzić z domu. Później przez pewien czas mieszkałem razem ze znajomymi Japończykami i Koreańczykami w domu. Te kilka tygodni katowania oduczyło mnie grania w bijatyki. Nadal uważam się za fana gatunku i lubię sięgnąć po jakiś nowy tytuł. Postanowiłem sprawdzić czy Guilty Gear Xrd Rev 2 może dać trochę frajdy takiemu noobowi jak ja?

 

czytaj dalejDanteveli
25 maja 2017 - 12:17

Utawarerumono: Mask of Deception

Kiedyś zastanawiałem się jakby to było trafić do kompletnie obcego mi świata, gdzie znane mi zasady wylatują przez okno. Rozmyślałem nad tym jak bym sobie poradził w takiej sytuacji i czy udałoby mi się przetrwać. Później trafiłem na kilka lat do Azji i poznałem odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Moja wyprawa jest jednak niczym w porównaniu z perypetiami bohatera Utawarerumono: Mask of Deception. Czy kraina zamieszkała przez silne babki z ogonami i owłosionymi uszami jest przyjazna obcym?

czytaj dalejDanteveli
24 maja 2017 - 09:02

Akiba's Beat

Mam wrażenie, że jeśli przez resztę roku gierki będą wychodziły w takim tempie jak przez ostatnie pięć miesięcy, to ja po prostu nie wyrobię. Za dużo dobroci i człowiek nie wie w co włożyć ręce. Chciałoby się posiedzieć nad jakimś tytułem, a tu gonią nas kolejne gry. Może to wina chęci posiadania wszystkiego od razu, ale nie jestem w stanie zwolnić lub odpuścić sobie jakąś produkcję. Z tego powodu nie sypiam po nocach i spożywam zdecydowanie zbyt dużo zielonej herbaty. Lekarz mówi mi, że to może być przyczyną moich problemów zdrowotnych. Kto by jednak takiej gadki słuchał? Teraz pozostaje tylko pytanie, czy warto narażać swoje zdrowie dla gierek takich jak Akiba's Beat?

czytaj dalejDanteveli
19 maja 2017 - 12:27