Danteveli

Versus

najnowszepolecanepopularne

Korea Straszy – Miejskie legendy i zabobony II

Metal Gear Solid - najlepsi bossowie w historii cyklu

Strach w to Grać! - przegląd najbardziej przerażających gier 2.0

Z chińskiego internetu #2 - nowe kanony piękna

Korea Straszy - Miejskie legendy i zabobony I

Dead Rising 4: Frank's Big Package

Dead Rising 4: Frank's Big Package

Dead Rising znajduje się pośród moich ulubionych gier wydanych na Xboksa 360. Tytuł ten na serio pokazał potęgę konsol (wtedy) nowej generacji i udowodnił, że na gry tego typu nie ma co liczyć na PlayStation 2. Kolejne odsłony pozostawiły po sobie raczej pozytywne wrażenie. Dlatego kiedy usłyszałem o tym, że Dead Rising 4 trafi tylko na One, stałem przed poważnym problemem. Kupować konsolę tylko dla jednej gry czy zapomnieć o tym tytule? Postanowiłem zaczekać na premierę gry i wtedy zdecydować czy wydam tysiaka na kolejną konsole. Niskie oceny finalnego produktu sprawiły, że zrezygnowałem i z zakupu gierki i posiadania klocka od Microsoftu. Teraz kiedy Dead Rising 4 trafiło na PS4 postanowiłem sprawdzić jak bardzo schrzaniono tą produkcję. Zostałem nieźle zaskoczony tym co zastałem.

czytaj dalejDanteveli
12 stycznia 2018 - 20:23

Okami HD, czyli klasyka w nowych szatach

Rok 2017 był rokiem Zeldy. Najgorętszy tytuł dostępny tylko na konsolach Nintendo to po prostu bajka i must have dla każdego fana gierek. Nie każdy ma jednak kasę na zakup nowej konsoli. Z pomocą przychodzi Capcom, które trochę niepostrzeżenie serwuje nam prawdopodobnie najlepszy tytuł w stylu, Zeldy jaki kiedykolwiek pojawił się na rynku. Posiadacze Xboksa One i PlayStation 4 a także pecetowcy korzystający ze Steam mają okazję zagrać w Okami w wersji high definition. Genialny tytuł, który był jedną z najlepszych gier dostępnych na konsole Sony atakuje kolejną generację konsol. Ciekawe czy mimo upływu lat produkcja kultowego studia Clover nie straciła na jakości?

czytaj dalejDanteveli
4 stycznia 2018 - 19:26

The Horus Heresy: Betrayal At Calth - Early Access

Ostatnio przechadzałem się po parku. W jednej łapie miałem puszkę Dr. Pepper a w drugiej Chili doga. Nagle zaczepił mnie facet, który przedstawił się jako jeden z bossów Games Workshop. W zamian za gryza mojego doga zaoferował mi prawa do stworzenia gry na podstawie Warhammer 40K. Za łyka napoju chciał dorzucić jeszcze licencję na gierki z uniwersum Warhammer.

Powyższa sytuacja się nie zdarzyła ale mam wrażenie, że na podobnych zasadach rozchodzi się sprawa z licencjonowaniem popularnego uniwersum. W ostatnich latach dostaliśmy masę kupowatych gier osadzonych w świecie Warhammer 40K. Nie jestem w stanie zliczyć średniaków i crapów w jakie miałem nieprzyjemność zagrać. Teraz w Early Access ląduje The Horus Heresy: Betrayal At Calth. Czy czeka mnie kolejne kilka godzin ze tandetną gierką?

czytaj dalejDanteveli
1 stycznia 2018 - 21:00

Brawlout na Nintendo Switch

Wiele osób kojarzy konsole Nintendo z serią Super Smash Bros. Zatrważająca ilość graczy z zachodu I wschodu katowała w tą bijatykę, kiedy ja rozbijałem głowy w Tekkenie. W moim towarzystwie wszyscy woleli Mortal Kombat, Street Fightera I inne bijatyki dostępne na konsolach Sony. Z tego powodu mimo ogrania każdej odsłony bijatyki z Mario nie mam do tej serii jakiejś olbrzymiej nostalgii. Wiem jednak, że masa ludzi czeka na Smash na Switcha. Podczas nieobecności króla imprezowych bijatyk ktoś inny próbuje usiąść na tronie. Tylko czy Brawlout ma szansę zaspokoić smashowy głód?

czytaj dalejDanteveli
31 grudnia 2017 - 11:42

Przewodnik po horrorach z 2017 roku

2017 rok to swego rodzaju odrodzenie horroru. Gatunek, który wydawał się być porzuconym przez dużych wydawców powrócił do życia. Co najlepsze horrorki AAA nie są zgniłym i śmierdzącym zombiakiem, który odrzuca nas od pieca i konsoli. Zarówno nowy Resident jak i Evil Within 2 są wyśmienitymi grami. Oczywiście straszakowa scena to nie tylko wysokobudżetowe produkcje ale i mniejsze straszydła. Indyki, darmowe gierki i dziwaczne projekty dały nam nieźle popalić w tym roku. Jako, że mijające 12 miesięcy okazało się być świetnym okresem dla horroru, postanowiłem podzielić się z wami kilkoma debeściakami z gatunku gacie pełne i cieknie po nogawce. Do listy dorzuciłem też parę innych horrorków godnych naszej uwagi. Poniższy tekst to mini przewodnik po tegorocznych straszakach, które miałem okazję przetestować.

czytaj dalejDanteveli
29 grudnia 2017 - 18:53

Z chińskiego internetu – chiński mur kontra Steam

Święta stoją u mnie przed drzwiami i jak przystało na typowego gówniarza bez chwili wytchnienia nawalają w domofon. Co ja mam w takiej sytuacji zrobić. Człowiek chce sobie posiedzieć przed kompem i nakupować gierek na najnowszej wyprzedaży Steam. Niestety rodzina, znajomi, jakieś tradycje i inne pierdoły. Dajcie mi w świętym spokoju nie grać w tysiące kupionych gier. Za oknem pojawia się jednak pierwsza gwiazdka i nachodzi mnie chwila zadumy. W końcu mógłbym teraz siedzieć w Chinach i męczyć się ze Steam, z którego wypruto połowę funkcji. Tak ten świąteczny odcinek moich wypocin o Państwie Środka skupi się na dość przykrym dla graczy temacie – chińskiej cenzurze.

czytaj dalejDanteveli
22 grudnia 2017 - 21:18

Z chińskiego internetu – wojna rowerowych mafii

Ekonomia współdzielenia (sharing economy) w wariancie chińskim to dość ciekawe zjawisko, któremu muszę przyjrzeć się trochę dokładniej zanim zacznę wypisywać bzdety na temat dzielenia się parasolkami i innymi pierdołami. Dzisiaj postanowiłem jednak zahaczyć o temat pośrednio powiązany z ekonomią współdzielenia. Chodzi mi o wypożyczanie rowerów i niezły cyrk jaki z tego mamy w Pekinie.

czytaj dalejDanteveli
18 grudnia 2017 - 14:24

Spellforce 3

Moja przygoda ze Spellforce zaczęła się w dość interesujący sposób. Jako nastolatek udało mi się dorwać całkiem niezłą pracę na wakacje. Praktycznie cały lipiec i sierpień przesiedziałem w robocie bo chciałem uzbierać kasę na coś fajnego. Kiedy przyszło do momentu wypłaty okazało się, że dostanę więcej mamony niż myślałem. Z radości postanowiłem zaszaleć i obkupić się gierkami. Złożyłem zamówienie online i po kilku dniach przyszła paczka, która poza kupionymi przeze mnie gierkami posiadała kilka bonusów. Ktoś dorzucił do mojej paczki kopię Warcraft 2 Battlenet edition, Alien Nations 2 i Spellforce. Po ograniu tego ostatniego tytułu byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Teraz przyszła pora sprawdzić czy trzecia odsłona serii pozostawi po sobie równie pozytywne wrażenie jak oryginał?

czytaj dalejDanteveli
13 grudnia 2017 - 09:47

Demon Gaze II, czyli DRPG trafia na PS4

Muszę przyznać, że Dungeon Crawlery to jeden z tych podgatunków gier, które uciekły z mojego radaru. W latach 90. katowałem w tego typu gry jak szalony i odręczne rysowanie map różnych lochów bawiło mnie jak mało co. Razem z kolegami starałem się przenosić nasze wirtualne przygody do prawdziwego świata i poszukiwaliśmy skarbów za pomocą bazgrołów nakreślonych podczas sesji w kolejne DRPG. W pewnym momencie straciłem jednak kontakt z tymi grami ( i przyjaciółmi z okresu dzieciństwa) i praktycznie zapomniałem o ich istnieniu. Dopiero kilka lat temu podczas przygody z jedną z odsłon Etrian Odyssey przypomniałem sobie o tym typie gier. Postanowiłem poświęcić więcej uwagi tym produkcjom i wylądowałem w świecie Experience Inc. Teksty mojego autorstwa na temat kilku z ich gier są dostępne gdzieś w internetach. Teraz przyszła na to bym rzucił okiem na kolejny tytuł w ich dorobku. Czy Demon Gaze II okaże się jedną z moich ulubionych gier roku 2017? Czy mam gdzieś zeszyt ze swoimi starymi mapami z gier DRPG?

czytaj dalejDanteveli
5 grudnia 2017 - 01:31

Tokyo Tattoo Girls

W zamierzchłych czasach, kiedy całe gry mieściły się na płytach CD, Europejscy gracze nie mieli łatwego życia. Większość gier pojawiała się na Starym kontynencie sporo po premierach w Stanach i Japonii. Masa gier dostępnych w USA była poza naszym zasięgiem bo konsole posiadały blokady regionalne. Dodatkowo japońskie produkcje rzadko były tłumaczone na zrozumiały język i pozostawało nam czytanie opinii wybrańców rozumiejących kanji. Kiedy na swoim PS Vita widzę tytuł taki jak Tokyo Tattoo Girls, wiem że przez ostatnie 23 lata poczyniliśmy niezłe postępy.  

czytaj dalejDanteveli
24 listopada 2017 - 00:30