Classified: France '44 - Danteveli - 6 listopada 2023

Classified: France '44

Classified: France '44  wpadło mi w oko, bo mam sentyment do strategii  przez to, że za dzieciaka dostałem w prezencie Panzer General. Właśnie przez sentyment do tamtych czasów dałem szansę ciekawie zapowiadającej się produkcji. 

 

Classified: France '44 to gra strategiczna, która przenosi gracza w czasie do II wojny światowej, w okresie poprzedzającym inwazję aliantów na Francję w czerwcu 1944 roku. Gracz przejmuje dowodzenie nad elitarnym zespołem alianckich komandosów i francuskich partyzantów, którzy mają za zadanie sabotować i niszczyć niemieckie cele i siły. Gra ma być wydana  jeszcze w 2023 roku na różne platformy, takie jak PS5, PC i Xbox Series X/S12345. Czy warto czekać na tę grę? 

Gra jest grą turową, w której gracz musi planować i wykonywać swoje ruchy z uwzględnieniem terenu, zasięgu, morale i umiejętności swoich żołnierzy. Gra ma unikalny system morale, w którym każdy strzał ma wpływ na stan psychiczny własny lub wroga. Gracz może wykorzystać to do zdemoralizowania i złamania przeciwnika, co daje mu okazję do obejścia i wyeliminowania swoich przestraszonych celów. Gracz może też używać taktyki skradania się, aby eliminować kluczowe cele i rozpoczynać walkę na swoich warunkach. Jednak im więcej zabójstw dokona, tym bardziej wrogowie będą podejrzewać, że coś jest nie tak, więc gracz musi być gotowy do uruchomienia swojej zasadzki, zanim zostanie wykryty.

Gra oferuje wiele możliwości budowania i zarządzania swoim zespołem. Gracz może rekrutować i szkolić elitarne jednostki, takie jak snajperzy, saperzy, medycy, radiowcy i inni. Gracz może też dostosowywać i wyposażać swoich żołnierzy w rosnący arsenał umiejętności i broni. Gracz może podnosić morale swojego zespołu, spędzając czas przy ognisku i poznając ich życie, gdy walczą na zniszczonych polach okupowanej Francji. Gracz musi też radzić sobie z rywalizującymi frakcjami, aby budować sieć oporu i wspierać swoje ostateczne cele.

Gra oferuje bogatą i zróżnicowaną kampanię, składającą się z ponad 45 misji, dostarczanych przez francuskie siły. Gracz może wybierać, które misje pasują do jego strategii, aby rozwijać opór i wspierać aliantów. Misje mogą polegać na niszczeniu mostów, pociągów, fabryk, lotnisk, baz i innych celów strategicznych. Misje mogą też polegać na ratowaniu jeńców, zdobywaniu informacji, wspieraniu zrzutów i innych akcjach dywersyjnych. Gracz musi jednak uważać na tajną policję Gestapo, która będzie śledzić i tropić jego działania. Im więcej chaosu gracz spowoduje, tym bardziej zwróci na siebie uwagę i zwiększy ryzyko schwytania lub śmierci.

Gra ma piękną i realistyczną oprawę graficzną i dźwiękową, która tworzy wiarygodną i angażującą atmosferę. Grafika jest szczegółowa i kolorowa, a animacje są płynne i naturalne. Gra wykorzystuje silnik Unreal Engine 4, który zapewnia wysoką jakość obrazu i efektów. Gra ma też realistyczną fizykę i balistykę, która wpływa na zachowanie broni i pocisków. Gra ma też autentyczną i emocjonującą ścieżkę dźwiękową, skomponowaną przez Davida Housdena, brytyjskiego muzyka, znanego z takich gier jak Thomas Was Alone i Q.U.B.E. 2. Muzyka pasuje do klimatu gry i podkreśla napięcie i dramatyzm. Gra ma też dobrą jakość głosów i dialogów, które nadają osobowości i głębi postaciom.

Gra ma jednak kilka wad, które mogą zniechęcić niektórych graczy. Po pierwsze, gra jest dość skomplikowana i wymaga od gracza dużej uwagi i myślenia. Gra nie ma opcji zmiany poziomu trudności, co może być frustrujące dla początkujących lub mniej doświadczonych graczy. Po drugie, gra jest dość liniowa i nie oferuje wiele swobody i wyborów. Gracz musi podążać za ustaloną fabułą i wykonywać określone misje. Gra nie ma też opcji gry wieloosobowej, co może być rozczarowujące dla tych, którzy chcieliby współpracować lub rywalizować z innymi graczami. Po trzecie, gra może zawierać treści nieodpowiednie dla wszystkich grup wiekowych lub nieodpowiednie do oglądania w pracy, takie jak częsta przemoc, gore, wulgaryzmy lub tematyka wojenna. Gra nie ma opcji wyłączenia lub zmniejszenia tych treści, co może być problematyczne dla niektórych graczy lub ich rodziców.

Podsumowując, Classified: France '44 to gra, która z pewnością zainteresuje fanów gatunku strategicznego i historycznego. Gra ma wiele zalet, takich jak piękna grafika, wciągająca muzyka, ciekawa fabuła, różnorodne misje, bogate możliwości budowania i zarządzania zespołem, wysoki poziom realizmu i autentyczności. Gra ma jednak też kilka wad, takich jak wysoki poziom trudności, niska swoboda i wybór, brak gry wieloosobowej, potencjalnie kontrowersyjne treści. Gra jest dostępna za niewielką cenę na różnych platformach, co może być atrakcyjne dla wielu graczy. Gra ma też zapowiedziane aktualizacje i dodatki, co może zwiększyć jej wartość i popularność. Classified: France '44 to gra, która zasługuje na uwagę i szacunek, i która może dostarczyć wielu godzin zabawy i emocji.

Danteveli
6 listopada 2023 - 19:08