Krótka piłka - Make Way - Danteveli - 4 stycznia 2024

Krótka piłka - Make Way

Styczeń nie idzie zbyt dobrze. Problemy zdrowotnie i związane z nimi leżenie/spanie przez 20 godzin połączone z poirytowaniem odbijają się na giercowaniu. Mimo to znalazłem kilka minut na odpalenie Make Way. Czy ta gra mnie wkurzy jeszcze bardziej?

Make Way to gra wyścigowa typu party, w której gracze nie tylko ścigają się po szalonych torach, ale także sami je tworzą. Gra jest inspirowana przez klasyczną grę Micro Machines, ale dodaje do niej element kreatywności i złośliwości. Gra oferuje zabawne i responsywne sterowanie, kolorową grafikę i humorystyczną fabułę.

Gra polega na tym, że przed każdym wyścigiem gracze muszą wybrać i połączyć kawałki toru, takie jak proste, zakręty, pętle, rampy, dziury i wiele innych. Każdy gracz ma do dyspozycji kilka sekund, aby wybrać swój kawałek i umieścić go w dowolnym miejscu na torze. Im więcej kawałków zostanie dodanych, tym dłuższy i bardziej skomplikowany staje się tor. Gracze mogą też umieszczać na torze różne przeszkody i pułapki, takie jak bomby, blokady, miny, wiatraki, magnesy i wiele innych. Celem jest utrudnienie życia innym graczom i zdobycie jak najwięcej punktów.

Punkty można zdobywać na różne sposoby, takie jak dotarcie do mety, przejechanie przez punkty kontrolne, ukończenie zadań lub zniszczenie innych graczy. Gra ma też system broni i power-upów, które można znaleźć na torze lub kupić za walutę zdobytą w grze. Bronie i power-upy mogą być używane do atakowania lub obrony, a także do modyfikowania toru. Na przykład, można użyć młota, aby zniszczyć część toru, lub rakiet, aby wystrzelić się w powietrze i ominąć przeszkody.

Gra oferuje 20 misji kampanii, w których gracz wciela się w rolę kapitana Sereny, która wraz ze swoją załogą i robotem Byte’em musi walczyć z wrogim sztucznym inteligencją Prime na tajemniczej mechanicznej planecie. Kampania jest pełna humoru i nawiązań do kultury popularnej, a także kilka zaskakujących zwrotów akcji. Gra ma też tryb wieloosobowy, w którym można rywalizować z innymi graczami online lub na podzielonym ekranie. Gra ma też edytor map, który pozwala tworzyć własne tory i udostępniać je innym graczom za pomocą Steam Workshop.

Podsumowując, Make Way to gra, która może zapewnić wiele godzin zabawy, jeśli lubisz gry wyścigowe typu party, które wymagają kreatywności i zręczności. Gra jest prosta w obsłudze, ale trudna do opanowania, a każdy wyścig jest inny i pełen niespodzianek. Gra ma też sporo uroku i kreatywności, co sprawia, że jest przyjemna i wciągająca.

Danteveli
4 stycznia 2024 - 15:55