Avaral

Od Gracza dla Graczy

najnowszepolecanepopularne

Gdzie się podziały tamte platformówki?

Śmierć to tylko początek. Fenomen gier From Software

„I've got balls of steel!” - Najwięksi twardziele w historii elektronicznej rozrywki

Krwista recenzja Bloodborne

Z łezką w oku #1 - Harvest Moon: Back to Nature

Koncert Video Games Live w Katowicach - relacja

Gdzie się podziały tamte platformówki?

Gdzie się podziały tamte platformówki, gdzie ten Spyro, gdzie tamten Crash...chciałoby się zaśpiewać w rytm hitu Wojciecha Gąsowskiego. Gry, kształtujące nas jako graczy, dostarczające niezliczonych godzin dobrej zabawy, wynikającej z prostej, ale jakże miodnej rozgrywki. Tym były i nadal są platformówki, gatunek łatwy i przyjemny w odbiorze (momentami infantylny, ale czy to źle?), z prostą mechaniką oraz kolorową oprawą graficzną. Gdzieś po drodze ów gatunek zatracił w pewnym stopniu swoją tożsamość, ustępując miejsca na piedestale poważniejszym tytułom, a wielu bohaterów, których pamiętamy z dzieciństwa, zniknęło. Możliwe, że już bezpowrotnie. Dlaczego tak się stało? Gdzie podziali się nasi ulubieńcy? I jakie są prognozy na przyszłość?

czytaj dalejAvaral
29 maja 2016 - 19:07

„I've got balls of steel!” - Najwięksi twardziele w historii elektronicznej rozrywki

Jęki nienasyconych kobiet, spragnionych ich dotyku. Wybuchy, odgłosy strzałów, tryskająca krew, morze trupów. I wreszcie oni. Ociekający testosteronem i gęstym potem po ich muskularnych ciałach, z niewzruszonymi twarzami pełnymi pogardy i nienawiści. Nie, to nie jest opis kolejnego niskobudżetowego filmu dla dorosłych. To najwięksi twardziele w historii gier!

czytaj dalejAvaral
29 kwietnia 2016 - 23:01

Z łezką w oku #1 - Harvest Moon: Back to Nature

Kto z Was choć raz nie spróbował swoich sił w grach przeglądarkowych typu FarmVille lub jemu podobnych klonów, które swego czasu były ogromnie popularne? Trywialna rozgrywka zbudowana na prostych patentach wymuszająca od nas łatwych, ale systematycznych czynności i niejednokrotnie bezmyślnego klikania tylko po to, by np. podlać roślinki, zebrać plony czy wyciąć chwasty. Owszem, owa prostota i swoista przaśność tych gier może wciągnąć, szczególnie mało wymagających graczy, niemniej jednak rozgrywce brakuje na dłuższą metę angażujących celów oraz przede wszystkim głębi. Owej głębi możemy się za to z całą pewnością doszukać w nieco już zapomnianej serii Harvest Moon, która była nijako prekursorem wspomnianego typu gier. Porą na mały powrót do przeszłości i nostalgiczne wspomnienia z łezką w oku!

czytaj dalejAvaral
25 stycznia 2016 - 21:16

Krwista recenzja Bloodborne

Avaral ocenia: Bloodborne
95

From Software ugruntowało swoją pozycję na rynku, tworząc gry dla ludzi poszukujących prawdziwych wyzwań, z mrocznym klimatem oraz enigmatyczną fabułą. Demon's Souls, a następnie seria Dark Souls zdobyły dzięki temu uznanie wymagających graczy i zyskały rozgłos w branży. Japończycy zdecydowali się na sporą listę zmian i nowości, pozostając jednak przy sprawdzonych rozwiązaniach. Co z tego wyszło? Po raz kolejny czas na krew, pot i łzy. Pora na Bloodborne.

czytaj dalejAvaral
2 grudnia 2015 - 21:32

Koncert Video Games Live w Katowicach - relacja

Video Games Live to znana na całym świecie seria koncertów, na których wykonywane są utwory z najpopularniejszych gier. 16 listopada bieżącego roku impreza zawitała także do naszego kraju, konkretnie do budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, znajdującego się w Katowicach.

czytaj dalejAvaral
18 listopada 2015 - 21:48

Śmierć to tylko początek. Fenomen gier From Software

Demon's Souls wydany początkowo jedynie w kraju kwitnącej wiśni charakteryzował się bardzo wysokim poziomem trudności, szczątkową fabułą oraz niemal całkowitym brakiem podpowiedzi. Wydawał się więc nieprzystępny i archaiczny. Niemniej jednak otrzymał dobre recenzje w branży, a gracze z czasem zauważyli drzemiący w nim potencjał. Tytuł stał się na tyle popularny, iż naturalną koleją rzeczy postanowiono stworzyć jego duchowych następców. Seria stała się po latach w wielu kręgach kultowa i zyskała rzeszę zagorzałych fanów na całym świecie. Z czego wynika fenomen gier od From Software?

czytaj dalejAvaral
14 października 2015 - 21:31