Gorący sierpień czyli najciekawsze premiery miesiąca - Danteveli - 31 lipca 2018

Gorący sierpień, czyli najciekawsze premiery miesiąca

Zazwyczaj bywało tak, że wakacje równały się sezonowi ogórkowemu. Nic się nie dzieje bo wszyscy jadą na urlopy albo pocą się w domu czy biurze siedząc przy małych wiatraczkach. W tym roku jest jednak trochę inaczej. To znaczy lato jest nadal wyjątkowo upalne ale fani giercowania będą mieli okazję zagrać w kilka naprawdę solidnych tytułów. Poniżej postaram się przedstawić kilka z najgorętszych premier miesiąca.

WarioWare Gold

WarioWare to najbardziej zwariowana kolekcja minigierek jakie ktoś zdecydował się sprzedawać za mamonę. Gold to swoiste zwieńczenie serii zawierającą około 300 gierek z poprzednich odsłon a także kilka nowych produkcji stworzonych specjalnie pod Nintendo 3DS. WarioWare zawsze oferuje zakręcony gameplay i masę frajdy, której towarzyszy olbrzymi uśmiech nie do końca pasujący do mojej paszczy. Tym razem będzie jeszcze lepiej bo największy fan czosnku gada całkiem sporo w scenkach przerywnikowych! Gra teoretycznie miała premierę w miniony piątek ale nie zauważyłem, żadnych wzmianek o tym tytule, więc dołączam go do tego zestawienia.

Dead Cells

Soulslike w 2D z mieszanką roguelike i metroidvanii, czyli idealna miksturka na moje top 10 pod koniec roku. Miałem okazję zagrać w wersję Early Acces tego tytułu na Steam i jest bomba. Dead Cells nie jest łatwą gierką ale wciąga jak bagno.

Death's Gambit

Tytuł, który znajduje się na mojej liście życzeń Steam od 2015 roku. Death's Gambit wygląda świetnie i serwuje nam otwarty świat 2D z masą trudnych przeciwników i wymagającymi bossami rodem z Dark Souls. Nie wiem czemu ale koncepcja metroidvanii urzeka mnie i muszę sprawdzić każdy tytuł powołujący się na inspiracje tymi dwoma tytułami.

 

Shenmue 1&2

Mój pierwszy kontakt z Shenmue był czymś niezwykłym. Odkrycie, że gry mogą być czymś innym niż to co widziałem wcześniej. Jako dzieciak byłem zachwycony ideą gry o życiu w obcym kraju i wykonywaniu codziennych czynności jak obijanie bandziorów i gadanie z naćpanym sprzedawcą hot dogów. Shenmue jest naprawdę niezwykłą serią i odświeżenie obu gier będzie dla mnie prawdziwą ucztą.

 

Yakuza Kiwami 2

Cieszę się, że jakiś boss z Segi poszedł po rozum do głowy i Yakuza zaczyna być poważnie traktowana. Kiwami 2 to remake drugiej części genialnego symulatora japońskiego bandziora z sercem ze złota. Masa szalonych questów i dziwnych minigierek, wciągająca historia i dobra bijatyka. Innymi słowy pakiet idealny. Zwłaszcza jeśli ktoś ma trochę więcej czasu bo każda Yakuza to kilkadziesiąt godzin giercowania.

 

 

Porty:

Nie mam sił szukać nowych argumentów przemawiających za zakupami poniższych gier. No bo ile można wychwalać dany tytuł zanim człowiek stanie się fanbojem? W każdym razie za poniższe tytuły ręczę głową a jak ktoś potrzebuje konkretnych argumentów to w internetach można przeczytać moje recki.

Yakuza 0

Okami HD

Monster Hunter: World

Divinity: Original Sin II - Definitive Edition

 

To by było na tyle moich typów na sierpień. Poza wymienionymi produkcjami jest jeszcze kilka produkcji, które mają szansę na bycie solidnymi tytułami. Na myśl przychodzi This is the Police 2 i We Happy Few. Ja nie mam jednak wyrobionej opinii na ich temat, więc powstrzymam się od komentarza tak na wypadek gdyby okazały się crapami. Upalny i gorący sierpień to dopiero początek sezonu na giercowanie. Nadchodzące miesiące zapowiadają się naprawdę mocno i moja krata kredytowa już topi się ze strachu przed wydatkami.

Danteveli
31 lipca 2018 - 20:17