Krótka piłka - Bishoujo Battle Mahjong Solitaire - Danteveli - 8 grudnia 2021

Krótka piłka - Bishoujo Battle Mahjong Solitaire

Kiedyś mój tata zagrywał się w Pasjans godzinami i wciągnął się w to układanie kart do tego stopnia, że dostał od nas jakąś grę z kilkoma wariantami Pasjansa na płycie. Tata przeskoczył teraz na inne produkcje, ale ja długo będę pamiętał koszmar układania kart i animację po wygranej. Niestety prawie wpadłem w coś podobnego za sprawą Bishoujo Battle Mahjong Solitaire.

Bishoujo Battle Mahjong Solitaire to tak zwany madżong jednoosobowy, czyli gra mająca z tradycyjnym madżongiem niezbyt wiele wspólnego. W tym wariancie mamy pełno rozsypanych kamieni i dobieramy je w pary, by oczyścić całe pole gry. Taka trochę wariacja na temat gry w Pamięć, z tym że od razu mamy wszystko odsłonięte.

Nie brzmi to ani zbyt ciekawie, ani też nie sprawia wrażenie emocjonującej gry. Dlatego Bishoujo Battle Mahjong Solitaire do całości dodaje jeszcze statyczne obrazki pań w stylu anime. Teraz zabawa się rozkręca.

Układamy nasze kamyki i walczymy z czasem, żeby się wyrobić przed końcem licznika. Nie ma tu fabuły, ani żadnych specjalnych dodatków poza galerią obrazków pań anime. Wybieramy jedną z modelek i przystępujemy do gry.

Trudno mi się rozpisywać o grze, która w praktyce sprowadza się do tego samego, co sprzątanie po musli, gdy płatki wysypią się na podłogę. Nie ma tu ani głębi, ani zbyt wiele do roboty. Bishoujo Battle Mahjong Solitaire sprawdza się jednak jako relaks tego typu, więc trudno być przesadnie złośliwym i się naśmiewać. No i łatwo wbić platynę, więc to zawsze coś.

Bishoujo Battle Mahjong Solitaire to poprawny tytuł, który nie kosztuje zbyt wiele, ale też nie oferuje nic ponad układanie kamyków w pary. Jeśli ktoś szuka tego typu zabawy i lubi anime, to Bishoujo Battle Mahjong Solitaire jest solidną opcją.

Danteveli
8 grudnia 2021 - 08:10