Tad the Lost Explorer - Danteveli - 1 sierpnia 2023

Tad the Lost Explorer

Moje zainteresowanie tym, co jest obecnie popularne jest raczej minimalne. Nie kręcą mnie kinowe hity, zapomniałem już jak wygląda ciekawy serial telewizyjny, nie słucham popularnej muzyki i nie mam pojęcia o współczesnych bajkach. Dlatego byłem trochę zaskoczony, gdy gra która wpadła mi w ręce okazała się czymś na bazie całej serii filmów animowanych. Chodzi mi o Tad the Lost Explorer.

Tad the Lost Explorer to gra wydana miedzy innymi na Nintendo Switch. Tytuł wydał mi się ciekawy mimo kompletnego braku znajomości materiału źródłowego bo przypomina lekko coś z Indianą Jonesem i jest całkiem kolorowe. Tytuł wydaje kompletnie mi obce Gammera Nest i gra trafiła takż ena konsole Sony i Microsoftu a także komputery.

Jest to gra strategiczna i symulacyjna, w której wcielasz się w rolę Tada Stonesa, sympatycznego odkrywcy, który musi odnaleźć tajemniczą szmaragdową tabliczkę i uratować swoich przyjaciół.
Fabuła gry jest ciekawa i oryginalna, ponieważ opowiada o ludziach, którzy po pokoleniach spędzonych pod ziemią wychodzą na powierzchnię i odkrywają starożytne technologie. Gra nawiązuje do filmów animowanych o Tadzie Stonesie, które są popularne w Hiszpanii i innych krajach. Gra ma wiele humoru i zabawnych dialogów, które sprawiają, że gra jest przyjemna i lekka. Gra ma także elementy edukacyjne, ponieważ pozwala na poznawanie różnych kultur i miejsc na świecie, takich jak Veracruz, Chicago, Paryż czy Kair.

Gra oferuje relaksującą i niespieszną rozgrywkę, w której gracz może rozwijać swoje społeczeństwa i tworzyć system szczęśliwych planet według własnego tempa. Nie ma tu presji czasu ani agresywnych przeciwników, co sprawia, że gra jest idealna dla osób szukających spokojnej i kreatywnej zabawy. Gra polega głównie na zbieraniu zasobów, budowaniu osad i handlowaniu między planetami. Gracz musi także stawić czoła starożytnym istotom, które strzegą galaktyki i utrudniają postęp. Gra ma wiele zagadek i łamigłówek do rozwiązania, które wymagają logicznego myślenia i spostrzegawczości. Niektóre z nich są bardzo trudne i wymagają wielu prób i błędów.

Gra ma piękną i kolorową oprawę graficzną, która zachwyca swoim stylem artystycznym i szczegółowością. Gra korzysta z heksagonalnej siatki do budowania osad i eksplorowania wysp i planet. Każda wyspa i planeta ma swój unikalny klimat i biomy, które wpływają na dostępność zasobów i warunki życia. Gra ma także ładne efekty świetlne i cieniowe, które dodają głębi obrazowi. Gra jest dostosowana do Nintendo Switch, więc można ją grać zarówno na telewizorze jak i w trybie przenośnym.

Gra ma przyjemną i pasującą do klimatu muzykę, która składa się z relaksujących melodii i dźwięków natury. Muzyka zmienia się w zależności od sytuacji i nastroju gracza. Gra ma także bogaty i różnorodny zestaw dźwięków otoczenia i akcji, które nadają realizmu grze. Dźwięki są dobrze zsynchronizowane z animacjami postaci i obiektów.

Gra ma kilka wad, które mogą niektórym graczom przeszkadzać lub zniechęcać do gry. Po pierwsze, gra może być nieco monotonna i powtarzalna po pewnym czasie, ponieważ nie ma tu wielu wyzwań ani celów do osiągnięcia. Gra nie oferuje żadnej walki ani rywalizacji z innymi graczami lub frakcjami. Nie ma tu też żadnego systemu nagród lub osiągnięć, które mogłyby motywować gracza do dalszej gry. Po drugie, gra może być nieco skomplikowana i niejasna dla początkujących graczy, ponieważ nie ma tu szczegółowego samouczka ani pomocy. Gracz musi samodzielnie odkrywać mechaniki gry i uczyć się z własnych błędów. Niektóre elementy gry są słabo wyjaśnione lub ukryte w menu. Gracz musi często sprawdzać statystyki, potrzeby i problemy swoich mieszkańców, co może być męczące i frustrujące.

Podsumowując, Tad the Lost Explorer to gra, która z pewnością spodoba się fanom gier strategicznych i symulacyjnych, którzy lubią budować własne światy i eksperymentować z różnymi rozwiązaniami. Gra ma wiele zalet, takich jak relaksująca rozgrywka, ciekawa fabuła, piękna grafika i przyjemna muzyka. Jednak gra ma także kilka wad, takich jak monotonia, powtarzalność, skomplikowanie i niejasność. Gra jest więc raczej dla zaawansowanych graczy lub tych, którzy nie boją się wyzwań i chcą się zanurzyć w przytulnym kącie wszechrzeczy.

Danteveli
1 sierpnia 2023 - 10:04