Before We Leave - Danteveli - 4 sierpnia 2023

Before We Leave

Nintendo Switch nie kojarzy mi się z grami strategicznym. Na konsoli pojawiło się kilka ciekawych pozycji i ogólnie przenośne systemy Nintendo słyną z produkcji SRPG. Jednak inne strategie nie są ani rozchwytywane ani konsole Niny nie są nimi zalewane. Ostatnio może to trochę się zmieniło po sukcesie Pikmin 4, no ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja wyłapałem tytuł, który na systemie pojawił się już jakiś czas temu, ale go przegapiłem Before We Leave.

Before We Leave to gra nowozelandzkiego studia Balancing Monkey Games wydana przez Team 17. Tytuł pojawił się na PC w 2021 roku, a na Nintendo Switch trafił mniej więcej rok temu. Jestem więc trochę spóźniony na imprezę jaką jest ogrywanie tej produkcji.

Before We Leave to gra o budowaniu cywilizacji w nieskończonym kącie wszechrzeczy. Twoim zadaniem jest odbudować i rozwijać społeczeństwo, które przeżyło katastrofę nuklearną i schroniło się pod ziemią. Teraz, po wielu latach, ludzie wychodzą na powierzchnię i odkrywają piękny, ale niebezpieczny świat. Musisz stawić czoła wyzwaniom związanym z zarządzaniem zasobami, badaniem technologii, podróżowaniem między planetami i unikaniem kosmicznych wielorybów.

Before We Leave to gra bez przemocy, która skupia się na aspektach ekologicznych i kreatywnych budowania miast. Gra ma przyjemną grafikę w stylu low-poly, która nadaje jej uroku i lekkości. Świat gry jest przedstawiony na sferycznych planetach pokrytych sześciokątnymi polami, które można eksplorować i zagospodarowywać. Gra ma również cykl dnia i nocy, który wpływa na zachowanie mieszkańców i widoczność terenu.

Gra oferuje wiele możliwości rozwoju i personalizacji swojej cywilizacji. Możesz budować różne rodzaje budynków, takie jak domy, farmy, fabryki, szkoły, biblioteki, porty czy latarnie morskie. Każdy budynek ma swoją funkcję i wpływa na potrzeby i szczęście ludzi. Możesz również produkować i handlować różnymi dobrami, takimi jak żywność, ubrania, narzędzia, broń czy paliwo. Możesz również badać nowe technologie, które pozwolą ci lepiej wykorzystać zasoby i odkrywać nowe planety.

Gra nie jest jednak pozbawiona wyzwań i zagrożeń. Musisz dbać o równowagę ekologiczną i unikać zanieczyszczenia środowiska, które może mieć negatywne skutki dla zdrowia i nastroju ludzi. Musisz również radzić sobie z ograniczoną przestrzenią i zasobami na każdej planecie i planować swoją ekspansję kosmiczną. Musisz również uważać na kosmiczne wieloryby, które mogą zaatakować twoje planety i zniszczyć twoje plony.

Before We Leave to gra, która z pewnością spodoba się fanom gier o budowaniu cywilizacji i miast. Gra ma wiele ciekawych pomysłów i mechanik, które sprawiają, że gra jest zarówno relaksująca, jak i angażująca. Gra ma również przyjazny klimat i estetykę, która odróżnia ją od innych gier tego gatunku. Gra ma jednak kilka drobnych problemów z interfejsem i balansem, które mogą utrudniać rozgrywkę. Gra może być również nieco monotonna i powtarzalna po dłuższym czasie.

Danteveli
4 sierpnia 2023 - 20:49