SENSEs: Midnight - Danteveli - 10 sierpnia 2023

SENSEs: Midnight

Lubię dobre horrory. Niestety nie ma ich zbyt wiele i trzeba przebić się przez kilka metrów odpadów kanalizacyjnych by trafić na coś w miarę ok. Nie przepadam za takim stanem rzeczy, ale się do niego przyzwyczaiłem. Nawet w ostatnich latach jest trochę lepiej dzięki ciekawym indykom pojawiającym się na Itch.io czy tytułom w estetyce PSX. W każdym razie tym razem w moje ręce wpadło SENSEs: Midnight. Czy to jedna z tych dobrych pozycji?

SENSEs: Midnight to gra survival horror, która jest kontynuacją gry SENSE: A Cyberpunk Ghost Story z 2021 roku. Gra przenosi nas do Japonii, gdzie wcielamy się w studentkę i badaczkę zjawisk paranormalnych, Uesugi Kaho. Nasza bohaterka postanawia zbadać miejską legendę o tajemniczych drzwiach, które pojawiają się w opuszczonym parku o północy. Nie wie jednak, że za drzwiami czai się zły duch, który będzie ją ścigał i próbował zabić.

Gra jest inspirowana klasycznymi tytułami survival horror, takimi jak Fatal Frame i Resident Evil. Gra korzysta z systemu tank controls i stałych kątów kamery, co ma na celu stworzyć napięcie i trudność. Gra polega na eksploracji parku, rozwiązywaniu zagadek, zbieraniu przedmiotów i unikaniu lub walce z duchem. Gra ma także elementy RPG, takie jak zdobywanie doświadczenia, ulepszanie umiejętności i jednostek oraz używanie zaklęć.

Gra ma bardzo ładną grafikę w stylu anime i cyberpunku. Postacie i duchy są dobrze narysowane i animowane. Świat gry jest mroczny i pełen detali. Muzyka i efekty dźwiękowe są odpowiednie do klimatu gry i potrafią wywołać strach i emocje.

Gra ma jednak także sporo wad. Fabuła gry jest słaba i nieciekawa. Bohaterowie są płascy i nie mają osobowości. Duch jest mało groźny i łatwo go uniknąć lub pokonać. Zagadki są proste i nudne. Gra wymaga dużo backtrackingu i chodzenia w kółko po tym samym miejscu. Gra jest bardzo krótka i można ją ukończyć w kilka godzin. Gra ma dwa zakończenia, ale oba są rozczarowujące i niezadowalające.

Podsumowując, SENSEs: Midnight to gra, która ma potencjał, ale nie wykorzystuje go w pełni. Gra ma dobre pomysły i atmosferę, ale nie ma ciekawej fabuły, postaci, zagadek ani przeciwnika. Gra jest zbyt łatwa, krótka i monotonna. Gra może się spodobać fanom gier survival horror lub cyberpunku, ale nie jest to gra godna polecenia dla szerszej publiczności.

Danteveli
10 sierpnia 2023 - 05:25