Boti: Byteland Overclocked - Danteveli - 25 września 2023

Boti: Byteland Overclocked

Nie ma to jak fajna platformówka. Nalezę do osób wychowanych na tym gatunku bo z połowa gier z mojego wczesnego dzieciństwa to jakieś wariacje gier platformowych Dlatego zawsze z chęcią sprawdzam produkcje tego typu. Zwłaszcza, że ostatnimi laty pojawiało się trochę interesujących indyków reprezentujących ten gatunek. Czy Boti: Byteland Overclocked jest jedną z nich?

Boti: Byteland Overclocked to gra platformowa 3D, która nawiązuje do klasyków gatunku, takich jak Super Mario 64, Banjo-Kazooie czy Spyro the Dragon. Gra przenosi nas do świata Byteland, który jest zagrożony przez wirusy i błędy komputerowe. Naszym zadaniem jest pokierować tytułowym bohaterem Boti, sympatycznym robotem, który potrafi skakać, szybować, przyspieszać i wykonywać różne akrobacje. Gra oferuje zarówno tryb dla jednego gracza, jak i kooperacyjny, w którym możemy dołączyć do znajomego lub rodziny i wspólnie odkrywać sekrety Byteland.

Gra składa się z kilku poziomów, które są zainspirowane różnymi elementami komputerów i technologii. Na przykład pierwszy poziom to płyta główna, na której Boti musi poruszać się po układach scalonych, kondensatorach i diodach. Każdy poziom ma swój własny klimat i styl graficzny, który jest kolorowy i bajkowy. Grafika jest wykonana w stylu pixel art, który nadaje grze retro uroku. Gra ma również świetną ścieżkę dźwiękową, która pasuje do nastroju każdego poziomu. Dźwięki są żywe i satysfakcjonujące, a dialogi postaci są zabawne i pełne humoru.

Gra ma prosty i intuicyjny system sterowania, który opiera się na czterech przyciskach: skok, atak, specjalny i obrona. Każdy z nich ma kilka funkcji w zależności od sytuacji. Na przykład przycisk skoku służy do podwójnego skoku, szybowania lub odbijania się od ścian. Przycisk ataku służy do zadawania ciosów, kopnięć lub rzucania przedmiotami. Przycisk specjalny służy do aktywowania unikalnych zdolności Boti, takich jak magnetyzm czy muzykalność. Przycisk obrony służy do blokowania ataków lub unikania pułapek. Gra zachęca do eksperymentowania z różnymi kombinacjami ruchów i wykorzystywania otoczenia do pokonywania przeszkód.

Gra oferuje wiele wyzwań i zagadek do rozwiązania na każdym poziomie. Niektóre z nich wymagają logicznego myślenia, inne zręczności lub współpracy z innym graczem. Gra nie karze za popełnianie błędów, ale nagradza za odkrywanie sekretów i zbieranie danych. Każdy poziom ma swoje własne cele i statystyki, które można sprawdzić w menu pauzy. Gra ma również system osiągnięć i rankingów online, które dodają motywacji do poprawiania swoich wyników.

Podsumowując, Boti: Byteland Overclocked to gra platformowa 3D, która sprawi przyjemność zarówno fanom gatunku, jak i nowicjuszom. Gra łączy prostotę i głębię rozgrywki z urokiem i oryginalnością świata i postaci. Gra jest zabawna i wciągająca zarówno w trybie solo, jak i multiplayer. Gra jest również niedroga i oferuje wiele treści i aktualizacji. Jeśli szukasz gry platformowej z retro nutą, Boti: Byteland Overclocked jest grą dla ciebie

Danteveli
25 września 2023 - 13:45