Mugen Souls Z - Danteveli - 25 września 2023

Mugen Souls Z

 Nie będę owijał w bawełnę i przyznam się, że gdy tylko usłyszałem o Mugen Souls Z pomyślałem o kolejnej wersji popularnej niegdyś bijatyki. Przypadek sprawił, że zdecydowałem się sprawdzić dokładniej czym jest ta gra. Ku mojemu (nie) wielkiemu zaskoczeniu jest to kolejny niszowy JRPG, który to po kilku latach od swojej konsolowej premiery zawędrował na kolejne platformy. Czy oznacza to, że mamy do czynienia z dziwaczną gierką dla siedmiu osób czy też może tym razem jest inaczej?

Mugen Souls Z to kontynuacja japońskiej gry RPG Mugen Souls, która przenosi nas do kolorowego świata pełnego bogów, potworów i fan serwisu. Gra oferuje nam możliwość podróżowania po dwunastu różnych planetach, które musimy podbić i podporządkować sobie ich patronów. W tym celu wcielamy się w rolę Syrmy, nowej głównej bohaterki, która jest najpotężniejszym z bogów i ma za zadanie odzyskać swoją prawdziwą postać. W grze towarzyszy nam Chou-Chou, szalona i urocza protagonistka poprzedniej części, która straciła swoje moce i została zmniejszona do rozmiaru figurki.

Gra oferuje nam system walki oparty na turach, w którym możemy korzystać z fizycznych i magicznych ataków, a także z unikalnej zdolności Syrmy do zmiany osobowości i “uwodzenia” wrogów. Walki są dynamiczne i wymagają od nas taktycznego myślenia, ale czasami mogą być też nużące i powtarzalne. Oprócz walki, gra zawiera też wiele innych elementów, takich jak eksploracja, rozmowy z postaciami, tworzenie przedmiotów czy personalizacja wyglądu bohaterów. Gra ma bardzo bogatą zawartość i może zająć nam ponad pięćdziesiąt godzin.

Gra ma ładną grafikę w stylu anime, która pasuje do klimatu gry. Postacie są kolorowe i wyraziste, a planety są różnorodne i ciekawe. Gra ma też dobrą ścieżkę dźwiękową, która podkreśla nastrój gry. Jednak gra ma też swoje wady, takie jak słaba fabuła, pełna stereotypów i absurdów, długie i nudne scenki przerywnikowe, które nic nie wnoszą do historii, oraz nadmiar fan serwisu, który może być niekomfortowy dla niektórych graczy. Gra jest skierowana głównie do fanów japońskich gier RPG i anime, którzy lubią humorystyczne i szalone przygody.

Podsumowując, Mugen Souls Z to gra RPG, która oferuje nam dużo zabawy i rozrywki, ale też ma sporo niedoskonałości. Gra może być atrakcyjna dla miłośników gatunku i kultury japońskiej, ale może też odstraszać innych graczy swoją fabułą, dialogami i fan serwisem. Gra jest dostępna na platformach Windows PC, PlayStation 3 i Nintendo Switch.


Danteveli
25 września 2023 - 13:23