Vagrus - The Riven Realms - Danteveli - 20 listopada 2023

Vagrus - The Riven Realms

Lubię YouTube z jednego prostego powodu. Obok świetnych twórców jakich śledzę jak RedLetterMedia, mogę trafić też na materiały nieznanych mi osób na temat gier o których wcześniej nie słyszałem. Tak dowiedziałem się o niezwykle klimatycznym Fear & Hunger. W podobny sposób na moim radarze wylądowało Vagrus - The Riven Realms,

Vagrus - The Riven Realms to gra RPG z otwartym światem, która łączy w sobie elementy strategii, zarządzania i turowej walki. Gra ma bogatą fabułę i doskonałe pisanie, które nadaje jej dobry immersyjny klimat. Świat jest ponury i styl graficzny jest szczególnie pasujący do scenerii, dodając do atmosfery. Gra jest trudna, ale satysfakcjonująca sama w sobie.

Świat gry. Gra przenosi nas do postapokaliptycznego świata fantasy, w którym wszystko zostało zdewastowane przez bogów. Choroby są wszechobecne, ludzie są zdesperowani i złamani, a różne frakcje, zarówno szlachetne, jak i podłe, walczą o kontrolę. Świat gry jest bardzo dobrze wykreowany i ma swoją historię, kulturę i religię. Gra oferuje nam wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia i eksploracji, a także wiele zadań i wydarzeń do przeżycia. Świat gry jest pełen tajemnic i zagadek, a także niebezpieczeństw i wyzwań. Gra ma również bardzo ładną grafikę i pasującą ścieżkę dźwiękową, które tworzą niesamowity klimat.

Mechanika gry. Gra jest turową grą RPG, w której sterujemy czteroosobową drużyną bohaterów, którzy muszą przetrwać i odnieść sukces jako liderzy karawany. Gra składa się z kilku aspektów, takich jak zarządzanie zasobami, handel, walka, rozwój postaci i wybory fabularne. Gra wymaga od nas dużo planowania i taktyki, a także umiejętności adaptacji do zmieniających się warunków. Gra jest bardzo trudna i nieprzewidywalna, ponieważ gra generuje losowo mapę, zadania, przedmioty i wydarzenia. Gra ma również elementy inspirowane grami fabularnymi, takie jak rzuty kostką, testy umiejętności i wybory moralne. Gra daje nam dużo swobody w kształtowaniu naszej drużyny i jej stylu walki.

Fabuła i pisanie. Gra ma bogatą fabułę i doskonałe pisanie, które sprawiają, że gra jest bardzo immersyjna i wciągająca. Gra ma pięć rozdziałów fabularnych, które można przejść w dowolnej kolejności i w dowolny sposób. Każdy rozdział ma swoją główną historię i wiele pobocznych zadań i wydarzeń. Gra ma również wiele postaci i frakcji, z którymi możemy nawiązać relacje i wpłynąć na ich losy. Gra ma również wiele zróżnicowanych zakończeń, w zależności od naszych wyborów i działań. Gra ma bardzo wysoki poziom interaktywności i nieliniowości, co sprawia, że każda rozgrywka jest inna i unikalna.

Trudność i frustracja. Gra jest bardzo trudna i nieprzyjazna dla początkujących. Gra nie tłumaczy dobrze niektórych zasad i mechanik, a także nie daje nam żadnej możliwości zapisu lub cofnięcia ruchu. Jeśli nasza drużyna zginie, musimy zacząć grę od nowa. Gra nie ma również żadnego trybu łatwego lub opcji dostosowania poziomu trudności. Gra wymaga od nas dużo cierpliwości i planowania, a także sporej dawki szczęścia. Gra może być bardzo frustrująca i zniechęcająca, zwłaszcza dla mniej doświadczonych lub mniej zainteresowanych graczach.

Monotonia i powtarzalność. Gra jest dość monotonna i powtarzalna w dłuższej perspektywie. Pomimo losowej generacji świata, gra nie oferuje nam zbyt wielu zróżnicowanych zadań, lokacji, przeciwników czy przedmiotów. Gra składa się głównie z przemieszczania się po mapie, zbierania zasobów, walki z potworami i odwiedzania miast i sklepów. Gra nie ma również zbyt wiele do zaoferowania pod względem fabuły i postaci. Gra skupia się bardziej na rozgrywce niż na opowieści
Vagrus - The Riven Realms to gra godna polecenia dla fanów gier RPG, strategii i zarządzania, którzy szukają wyzwania i nie boją się porażki. Gra ma wiele zalet, takich jak ładny świat gry, ciekawa mechanika gry, bogata fabuła i pisanie, losowa generacja świata i możliwość gry w kooperacji. Gra ma jednak również kilka wad, takich jak wysoki poziom trudności, brak opcji zapisu, monotonna i powtarzalna rozgrywka. Gra nie jest dla każdego, ale jeśli lubisz tego typu gry, to na pewno znajdziesz w niej wiele godzin zabawy.

Danteveli
20 listopada 2023 - 13:43