Krótka piłka - Sweet Dreams Alex - Danteveli - 26 listopada 2023

Krótka piłka - Sweet Dreams Alex

Od kiedy mam Steam Deck  mogę spędzić więcej czasu z mniejszymi produkcjami na PC. Wcześniej siedzenie przed komputerem było zbyt wymagające  i wolałem katować w produkcje, które mnie zainteresują lub jakieś strategie czy RPG, których nie ma na konsoli. Teraz mogę pozwolić sobie na odpalenie jakiegoś indyka w łóżku przed snem. Daje to okazję do sprawdzenia takich produkcji jak Sweet Dreams Alex.

Sweet Dreams Alex to gra logiczna z elementami budowania, która zabiera nas do świata snów małej Alex. Naszym zadaniem jest tworzyć labirynty pełne przeszkód, które mają opóźnić koszmary senne, zanim Alex się obudzi. Gra jest urocza, klimatyczna i relaksująca. 

Gra składa się z sześciu różnych światów i ponad 250 poziomów. Każdy świat ma swój własny styl graficzny i muzyczny, a także unikalne mechaniki i zagadki. Na przykład, w pierwszym świecie musimy układać pudełka, by tworzyć ścieżki dla koszmarów, w drugim musimy sterować sygnalizacją świetlną, by kierować ruchem, a w trzecim musimy korzystać z urządzeń placu zabaw, by przechodzić nad przepaściami. Każdy poziom ma swój cel główny i poboczny, a także różne wyzwania i nagrody. Poziomy są ciekawe i zróżnicowane, a poziom trudności stopniowo rośnie.

Gra łączy w sobie elementy logiczne i kreatywne. Naszym zadaniem jest nie tylko znaleźć optymalne rozwiązanie, ale także stworzyć własny projekt labiryntu. Możemy eksperymentować z różnymi kombinacjami i ustawieniami, by uzyskać najlepszy wynik. Gra daje nam dużo swobody i możliwości, a także pozwala na korzystanie z edytora poziomów, w którym możemy tworzyć własne scenariusze lub modyfikować istniejące. Możemy też dzielić się naszymi dziełami z innymi graczami online.

Gra ma bardzo ładną grafikę, która łączy w sobie elementy 2D i 3D. Postacie i potwory są wykonane w stylu pixel art, który jest kolorowy i szczegółowy. Świat gry jest trójwymiarowy i bogaty w elementy i efekty. Gra ma też świetną ścieżkę dźwiękową, która składa się z muzyki i dialogów. Muzyka jest dopasowana do klimatu i nastroju gry, a dialogi są dobrze napisane i zagrane. Narrator jest szczególnie godny pochwały, ponieważ jego głos i teksty są pełne emocji, humoru i charakteru.

Gra opowiada też uroczą i wzruszającą historię o Alex i jej rodzinie, która właśnie przeprowadziła się do nowego domu. Gra pokazuje nam fragmenty życia Alex, jej marzenia, obawy, radości i smutki. Gra nie stara się być dramatyczna lub moralizatorska, ale raczej pokazuje świat oczami dziecka, pełen ciekawości i niewinności. Gra jest ciepła, sympatyczna i optymistyczna.

Sweet Dreams Alex to gra, która z pewnością spodoba się fanom gier logicznych i budowlanych. Gra jest zabawna, wciągająca i oryginalna. Gra ma wiele do zaoferowania pod względem rozgrywki, grafiki, dźwięku i fabuły. Gra nie jest idealna, ma kilka wad, takich jak krótka długość, niska trudność, niektóre problemy z balansem i sterowaniem, czy brak polskiej wersji językowej. Jednak te wady nie psują ogólnego wrażenia i nie przeszkadzają w cieszeniu się grą. Sweet Dreams Alex to gra, która jest warta swojej ceny i czasu. 

Danteveli
26 listopada 2023 - 19:50