Hidden Through Time 2: Myths & Magic - Danteveli - 22 grudnia 2023

Hidden Through Time 2: Myths & Magic

Całkiem dobrze pamiętam Gdzie jest Wally?, czyli zabawę w odszukiwaniu postaci ukrytych na obrazkach. Jest to świetna forma relaksu i nawet ostatnio znalazłem jakieś stare pocztówki z ukrytymi na nich ludkami. Narobiło mi to ochoty na zabawę w podobnym stylu i zacząłem szukać gierek na komputery i konsole w tych klimatach. Tak właśnie trafiłem na Hidden Through Time 2: Myths & Magi. Czy jest to coś godnego uwagi czy może tylko jakieś naciąganie?

Hidden Through Time 2: Myths & Magic to kontynuacja popularnej gry typu ukryte obiekty, w której podróżujemy przez różne epoki i kultury, szukając przedmiotów związanych z mitami i magią. Gra została stworzona i wydana przez Rogueside, zespół doświadczonych deweloperów, którzy stawiają na jakość, sztukę i kod. Czy Hidden Through Time 2: Myths & Magic spełnia oczekiwania fanów gatunku i poprzedniej części? Czy warto poświęcić czas na tę grę? 

Gra oferuje trzy tryby do wyboru: Kampanię, Architekta i Mapy Online. W trybie Kampanii przechodzimy przez cztery epoki: Mitologię Grecką, Średniowiecze, Magiczne Lata 80. i 1001 Nocy. Każda epoka składa się z kilku poziomów, na których musimy znaleźć określoną liczbę przedmiotów z listy na dole ekranu. Niektóre przedmioty są łatwe do zauważenia, inne są dobrze ukryte lub wymagają zmiany pory dnia lub klimatu, aby się ujawnić. Każdy przedmiot ma podpowiedź w postaci krótkiego opisu, który wskazuje, gdzie go szukać. Niektóre podpowiedzi są dosłowne, inne są zagadkowe lub zabawne. Na przykład, szukając kota, możemy przeczytać: "Nie lubię wody, ale lubię ryby". Na każdym poziomie znajdują się także sekrety i ukryte skarby, które nie są wymienione na liście, ale mogą być odkryte przez ciekawskich graczy.

Tryb Architekta pozwala nam tworzyć własne poziomy i dzielić się nimi z innymi graczami. Możemy wybrać jedną z czterech epok lub stworzyć własną, dodając różne elementy, postacie, zwierzęta, budynki i przedmioty. Możemy także ustawić warunki pogodowe, pory dnia i listę przedmiotów do znalezienia. Tworzenie poziomów jest proste i intuicyjne, a możliwości są ograniczone tylko naszą wyobraźnią. Możemy także testować nasze poziomy, zanim opublikujemy je dla innych graczy.

Tryb Mapy Online pozwala nam grać na poziomach stworzonych przez innych graczy. Możemy wyszukiwać poziomy według różnych kryteriów, takich jak epoka, ocena, popularność lub nazwa. Możemy także oceniać poziomy, które nam się podobały lub nie, i zostawiać komentarze dla ich twórców. Poziomy online są bardzo zróżnicowane i kreatywne, a niektóre z nich są naprawdę trudne lub zabawne.

Grafika gry jest bardzo ładna i kolorowa, a styl rysunkowy jest uroczy i często zabawny. Poziom szczegółowości jest wysoki i wszystko jest ostre, gdy przybliżamy obraz. Rogueside eksperymentował więcej z kolorami w tej części, i niektóre przedmioty są trudne do zauważenia, ponieważ kamuflują się w scenerii. To dodaje grze wyzwania i sprawia, że musimy bardziej się skupić. Dźwięk gry jest przyjemny i pasuje do klimatu każdej epoki. Muzyka jest spokojna i relaksująca, a efekty dźwiękowe są realistyczne i żywe.

Hidden Through Time 2: Myths & Magic to gra, która nie zrewolucjonizuje gatunku, ale nie musi tego robić. Gra jest zabawna, ponieważ pomysł jest przyjemny. Od dziecka lubię gry typu ukryte obiekty, ponieważ satysfakcjonujące jest przeszukiwanie dużej sceny i znajdowanie małych przedmiotów ukrytych na widoku. Nie ma tu limitu czasu ani innej presji, aby znaleźć przedmioty szybko. Gra jest idealna na odstresowanie się i spędzenie miłego czasu. Gra ma także dużą wartość ponownego zagrania, dzięki trybowi Architekta i Mapom Online, które zapewniają niekończącą się ilość poziomów do przejścia. Jeśli lubisz gry typu ukryte obiekty, Hidden Through Time 2: Myths & Magic na pewno ci się spodoba

Danteveli
22 grudnia 2023 - 22:10