Dungeon Drafters na PlayStation 5 - Danteveli - 20 marca 2024

Dungeon Drafters na PlayStation 5

Karcianki mają się niezwykle dobrze. Gatunek popularny w realnym świecie, eksplodował także w grach wideo. Po sukcesie produkcji takich jak Hearthstone, każdy próbuje sił z własną karcianką. Czasem efektem tego są nudne tytuły naciągające graczy i starające się wyciągnąć ostatnie drobne z ich kieszeni. Innym razem trafi się świeży i fajny pomysł. Ciekawe jak to jest w przypadku gry Dungeon Drafters?

Dungeon Drafters to mniejszy tytuł stworzony przez ekipy z Manalith Studios i DANGEN Entertainment. Gra została również wydana przez to drugie studio i wylądowała na komputerach jak i konsolach. Tytuł miał dosyć ciepło przyjęte demo dzięki czemu pojawił się na radarach części graczy. Teraz tytuł wylądował na PlayStation 5 na którym miałem okazję pograć.


Dungeon Drafters to połączenie gry karcianej i produkcji roguelike w stylu popularnej w Japonii serii Mystery Dungeon. Na początku zabawy wybieramy jedną z postaci z własną talią, która daje nam bazę do rozbudowy w dowolny sposób dzięki różnym typom kart jakie zdobywamy w trakcie zabawy.

Sporą częścią zabawy jest tworzenie dobrych kombinacji kart i wypracowanie własnego stylu toczenia pojedynków. Możemy skoncentrować się na bezpośrednich obrażeniach, obronie i unikanie strat punktów czy różnych pułapkach i taktycznych zagrywkach

Sama zabawa to przemierzanie różnych lochów. Biegamy sobie po lokacjach szukając kolejnych pięter i wyzwań. Kiedy natkniemy się na wroga Dungeon Drafters staje się gra turową. Pomieszczenia stają się arenami walki. Mamy trzy ruchy na turę i musimy dobrze zaplanować wykorzystanie naszych kart by poradzić sobie z daną sytuacją i wrogami napotkanymi. Skucha oznacza początek do początku zabawy i utratę zebranych skarbów.

Oprawa graficzna Dungeon Drafters stawia na klasyczny, kolorowy pikselowy styl. Widok z góry i kolorki przypominają mi starsze produkcje w jakie można było grać na systemach Nintendo. Nie ma do czego się przyczepić i gra prezentuje się naprawdę dobrze. Co prawda tytułowi brak czegoś naprawdę unikatowego sprawiającego, że wizualnie Dungeon Drafters wyróżni się spośród setek innych produkcji uderzających w podobne klimaty. Jednak nie każda gra musi stawiać na coś oryginalnego i zapadającego w pamięć.

Dungeon Drafters to solidna mieszanka karcianki i gry roguelike. Może nie wszystko wyszło tutaj idealnie, ale całkiem świeży pomysł i niezłe wykonanie sprawiają, że to tytuł, którym można się zainteresować i trochę pograć. Oczywiście jeśli karcianki nie wychodzą nam już uszami i aspekt tego, że powodzenie w przygodzie zależy w dużym stopniu od szczęścia nas nie odstrasza.

Danteveli
20 marca 2024 - 13:43