Krótka piłka - Doctor Cat - Danteveli - 5 maja 2024

Krótka piłka - Doctor Cat

Doctor Cat to gra logiczna na konsolę Xbox, która łączy elementy terapii psychologicznej z rozwiązywaniem zagadek w formie puzzli. Gracze wcielają się w tytułowego Doktora Kota, który jest terapeutą pomagającym swoim pacjentom – innym kotom – uporać się z ich problemami emocjonalnymi poprzez układanie puzzli. Gra została wydana przez AFIL Games i zyskała mieszane recenzje ze względu na swoją oryginalność, ale także pewne ograniczenia w wykonaniu.

Doctor Cat wyróżnia się nietypowym połączeniem tematyki zdrowia psychicznego z relaksującą rozgrywką. Historie przedstawione w grze dotykają realnych problemów, takich jak brak motywacji w pracy czy trudności w relacjach, które są przedstawiane w poważny i szanujący sposób. Jednakże, niektóre recenzje wskazują, że opowieści pacjentów mogłyby być bardziej rozbudowane i lepiej wykorzystane w kontekście gry.

Podstawowym zadaniem gracza jest układanie puzzli, które reprezentują emocjonalne wyzwania pacjentów. Puzzle nie są tradycyjnymi jigsaw, lecz przypominają łamigłówki z przesuwanymi obrazkami. Każdy kawałek jest kwadratowy, a kawałki brzegowe są oznaczone linią, co dodaje niewielkie wyzwanie. Gra oferuje trzy poziomy trudności: łatwy, normalny i trudny, które można odblokować po ukończeniu gry.

Grafika w Doctor Cat jest prosta, ale efektowna, z kolorowymi i wyrazistymi ilustracjami, które pasują do lekkiego charakteru gry. Muzyka i efekty dźwiękowe są subtelne i mają na celu stworzenie relaksującej atmosfery, co jest konsekwentne z terapeutycznym aspektem gry.

Jednym z głównych zarzutów wobec Doctor Cat jest krótka długość gry, która wynosi zaledwie kilka godzin. Po ukończeniu dwunastu puzzli, gra oferuje możliwość ponownego zagrania na wyższym poziomie trudności, ale nie wszystkich graczy może to zainteresować. Recenzje wskazują, że gra nie zachęca do powrotu, chyba że gracz jest kompletystą.

Doctor Cat to gra, która z pewnością przyciągnie uwagę swoją oryginalnością i podejściem do tematu zdrowia psychicznego. Jest to tytuł, który może służyć jako krótka, ale przyjemna przerwa od codzienności, oferując prostą i relaksującą rozgrywkę. Mimo że gra ma pewne ograniczenia, takie jak krótka długość i brak głębi w narracji, to jej unikalny charakter i szacunek dla tematyki zdrowia psychicznego sprawiają, że jest to ciekawa propozycja na rynku gier logicznych na Xbox.

Danteveli
5 maja 2024 - 16:51