Krótka piłka - Mighty Mage - Danteveli - 9 maja 2024

Krótka piłka - Mighty Mage

Mighty Mage to gra, która na pierwszy rzut oka wydaje się być obiecującym tytułem w gatunku rogue-lite. Wydana przez Afil Games 1 lutego 2023 roku, gra oferuje graczom możliwość wcielenia się w postać sympatycznego maga, który za pomocą do pięciu różnych zaklęć elementarnych stawia czoła hordom wrogów.

Gra jest typowym przedstawicielem gatunku top-down shooter, gdzie gracz musi wykazać się zręcznością i szybkim refleksem. “Mighty Mage” oferuje szybkie rundy trwające poniżej 20 minut, co jest idealne dla osób szukających krótkich, ale intensywnych sesji gry1. Gracz ma do wyboru cztery żywioły: ogień, wodę, ziemię i elektryczność, które determinują dostępne ulepszenia i zdolności. Każda fala wrogów to nowa okazja do wyboru jednego z trzech ulepszeń, które mogą znacząco zmienić styl gry.

Z jednej strony, gra jest chwalona za unikalne połączenie elementów rogue-lite z szybką akcją i możliwością tworzenia różnorodnych buildów. Z drugiej strony, krytycy wskazują na brak głębi i niewielką ilość treści, co może być rozczarowujące dla graczy szukających bardziej rozbudowanej rozgrywki.

 Pomimo interesujących koncepcji, gra wydaje się być zbyt krótka i nie oferuje wystarczającej ilości treści, aby zatrzymać gracza na dłużej2. “Mighty Mage” jest dostępna w przystępnej cenie, jednakże jej wartość jest proporcjonalna do oferowanej zawartości.

Mighty Mage to gra, która może przyciągnąć miłośników szybkich i dynamicznych strzelanek, ale może nie spełnić oczekiwań tych, którzy szukają głębszej i bardziej angażującej rozgrywki. Mimo to, jest to tytuł, który z pewnością znajdzie swoją niszę wśród fanów gatunku.

Danteveli
9 maja 2024 - 04:53