Rainbow Cotton - Danteveli - 15 maja 2024

Rainbow Cotton

Jeszcze kilka lat temu cykl Cotton był mi zupełnie obcy. Nie słyszałem praktycznie nic o tej serii cukierkowych strzelanek. Jednak seria portów i remasterów sprawiła, ze cykl o sympatycznej czarodziejce wpadł mi do oka. Teraz premierę ma kolejna gra z serii. Czy Rainbow Cotton to kolejna fajna porcja gry w klimatach arcade?

Rainbow Cotton to zremasterowana wersja klasycznej strzelanki “na szynach”, która pierwotnie ukazała się na konsoli Sega Dreamcast. Gra, wyprodukowana przez Success Corporation i wydana przez ININ Games, została odświeżona i przeniesiona na nowoczesne platformy takie jak PC, PS4, PS5, Nintendo Switch i Xbox One. W Rainbow Cotton gracze wcielają się w postać czarodziejki Cotton, która wraz ze swoją wróżkową przyjaciółką Silk wyrusza na polowanie na pyszną wierzbę, przemierzając różnorodne, kolorowe etapy.

Gra zachwyca swoją trójwymiarową grafiką, która, mimo upływu lat, nadal prezentuje się atrakcyjnie dzięki starannemu odświeżeniu. Kolorowe i dynamiczne poziomy są pełne szczegółów, a postacie i przeciwnicy zostały zaprojektowane z dużą dbałością o detale. Ścieżka dźwiękowa utrzymana jest w stylu retro, co dodaje grze uroku i nostalgii, jednocześnie wprowadzając nowoczesne akcenty.

Rainbow Cotton oferuje klasyczną rozgrywkę strzelanki “na szynach”, gdzie gracz steruje postacią poruszającą się po ustalonym torze, jednocześnie unikając przeszkód i eliminując nadciągające fale wrogów. System celowania i strzelania jest intuicyjny, a różnorodność broni i zaklęć pozwala na eksperymentowanie z różnymi strategiami walki.

Gra zawiera tryb dla jednego gracza, gdzie można przeżyć całą historię Cotton, oraz tryb współpracy dla dwóch graczy, co pozwala na dzielenie emocji z przyjacielem. Dodatkowo, dla purystów serii, dostępny jest tryb Retro, który pozwala cieszyć się grą w jej oryginalnej formie.

Rainbow Cotton to gra, która z pewnością przyciągnie zarówno fanów oryginału, jak i nowych graczy szukających dynamicznej i kolorowej rozgrywki. Zabawa jest szybka i emocjonująca, a różnorodność poziomów i przeciwników sprawia, że gra nie nudzi się nawet po wielu godzinach spędzonych przed ekranem.

Społeczność graczy przyjęła Rainbow Cotton bardzo pozytywnie, chwaląc grę za jej urok i prawie niezmienioną strukturę, mimo zmiany perspektywy. Recenzje podkreślają, że gra jest mniej przejrzysta niż oryginał, ale nadal oferuje ten sam rodzaj akcji i chaosu zręcznościowego, który przyciągał graczy do serii Cotton.

Rainbow Cotton to udany remake klasycznej strzelanki, który łączy w sobie elementy nostalgii z nowoczesnymi ulepszeniami. Gra oferuje zarówno zabawę dla pojedynczego gracza, jak i możliwość wspólnej gry z przyjacielem, co czyni ją atrakcyjną dla szerokiego grona odbiorców. Jeśli szukasz gry pełnej akcji, kolorów i wyzwań, Rainbow Cotton z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Danteveli
15 maja 2024 - 18:50