Krótka piłka - Dungeon Arsenal - Danteveli - 19 czerwca 2024

Krótka piłka - Dungeon Arsenal

Dungeon Arsenal to dynamiczna gra typu roguelite, która przenosi gracza w świat losowo generowanych pięter pełnych kart.

W grze znajdziemy broń i przedmioty, które są ukryte wśród tych kart. Naszym celem jest dotarcie do reaktora i ucieczka z kosmicznej stacji, w której jesteśmy uwięzieni. Wybierając spośród czterech różnych bohaterów – elfa drowa Drizzta, łuczniczkę Catti-brie, barbarzyńcę Wulfgara i zwinnego krasnoluda Bruenora Battlehammera – będziemy mieli okazję zmierzyć się z goblinami i innymi stworami z uniwersum Dungeons & Dragons.

Sterowanie jest proste: ataki lekkie i ciężkie wykonujemy odpowiednio na przyciskach R1 i R2, skok na X, a unik na Circle. Możemy także blokować i parować ataki za pomocą przycisku L1. Gra oferuje nie tylko walkę, ale także elementy platformowe oraz różnorodność poziomów. Odkrywanie sekretów, takich jak ukryte łupy czy przejścia, dodaje grze dodatkowego smaczku.

Dungeon Arsenal to nie jest gra, która wywróci świat do góry nogami, ale stanowi przyjemny powrót do klasycznych dungeon crawlerów. Jeśli masz grupę przyjaciół, z pewnością docenisz rozgrywkę w trybie kooperacji. Mimo pewnych niedociągnięć, takich jak brak lokalnego multiplayera w momencie premiery, gra oferuje dobrą dawkę zabawy. Jeśli lubisz wyzwania i strategię, Dungeon Arsenal może być dla ciebie trafionym wyborem na PS5

Danteveli
19 czerwca 2024 - 16:44