Republic of Pirates - Danteveli - 7 lipca 2024

Republic of Pirates

Republic of Pirates to oryginalny pomysł na grę, gdzie będziemy budować nasze własne pirackie imperium. Czy gra jest warta uwagi, czy też raczej za mocno prezentuje się jako plagiat innego popularnego tytułu o podobnej tematyce?

Republic of Pirates to nowa strategia stworzona przez ekipę z Crazy Goat Games i wydana na PC przez PQube, które ma w swojej ofercie zarówno ciekawe produkcje z Japonii jak i mniejsze tytuły ze sceny indie, na które warto zwrócić uwagę. Republic of Pirates wpisuje się w nurt tak zwanych city builderów z tym, ze stawia na historię i pirackie klimaty.

Gra Republic of Pirates to fascynujący symulator budowy miasta, który łączy zarządzanie zasobami, walki morskie i dynamiczną dyplomację. Osadzona w Złotym Wieku Piractwa.

W środku XVII wieku powstała Republika Piratów - prawdziwa era historyczna, z której czerpie inspirację gra. W kampanii fabularnej dowiadujemy się, że piraci z archipelagu połączyli siły, tworząc sojusz o nazwie Republika Piratów. Niestety, pokój nie trwał długo, a trzy frakcje zawiązały spisek przeciwko przywódcy republiki - twojemu ojcu. Teraz twoim celem jest zemsta i odbudowa republiki

W grze wcielamy się w rolę przywódcy grupy zdradzonych piratów, którzy postanawiają zacząć od nowa. Poprzednia piracka republika rozpadła się przez wewnętrzne podziały, a naszym celem jest odbudowanie prawdziwego imperium piratów. Kampania fabularna, choć wydłużonym samouczkiem, jest ciekawie poprowadzona. Poznajemy różnych bohaterów, a gra regularnie prezentuje nowe możliwości i wyzwania.

Gra to strategia w czasie rzeczywistym, przypominająca Anno 1800. Naszym zadaniem jest budowanie miast, spełnianie potrzeb mieszkańców, awansowanie i rozwijanie naszych osad. Pomimo typowych bolączek związanych z rosnącą populacją, Republic of Pirates zachwyca balansem między budowaniem miast a dynamiczną rozgrywką. Zarządzanie ekonomią i walką staje się coraz bardziej wymagające, co dodaje grywalności. W miarę wzrostu miasta, liczba ludzi rośnie. Musisz dbać o ich potrzeby, aby byli zadowoleni. To oznacza dostarczanie podstawowych dóbr, takich jak jedzenie i mieszkania. Sprawdza się to dosyć fajnie i gra ma spoko rytm rozgrywki.

Wizualnie gra prezentuje się przyjemnie. Miasta są szczegółowe, a pirackie statki mają swój unikalny urok. Ścieżka dźwiękowa dodaje klimatu i wprowadza gracza w odpowiedni nastrój.

Jeśli jesteś fanem piratów i lubisz strategie, Republic of Pirates z pewnością warto sprawdzić. To prawdziwa perełka wśród gier o pirackiej tematyce!

Danteveli
7 lipca 2024 - 17:32