Neil Gaiman na gameplay.pl

Recenzja komiksu - Śnienie, tom 1: Ścieżki i wpływy

Książka Amerykańscy Bogowie jest dobra, ale niestety nie najlepsza Gaimana.

Na szczęście jest mleko i tego się trzymajmy, panie Gaiman.

Wrażenia po pierwszym odcinku American Gods

Dobry Omen Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana doczeka się ekranizacji

Pilotaż 06 - Lucifer. Szatan Neila Gaimana w telewizji!

Recenzja komiksu - Śnienie, tom 1: Ścieżki i wpływy

Widząc na okładce napis „Sandman Uniwersum” oraz nazwisko Neil Gaiman, można być pewnym jakości danego dzieła. Dla wielu czytelników nazwa popularnej serii oraz nazwisko jej autora to synonimy geniuszu i bez większego zastanowienia sięgną po taki tytuł. Jeśli jeszcze ktoś się waha, a nie chce tracić czasu na czytanie całego tekstu: wystarczy na wstępie napisać, że komiks jest wart każdego wydanego na niego grosika.

czytaj dalejFroszti
5 października 2019 - 10:58

Książka Amerykańscy Bogowie jest dobra, ale niestety nie najlepsza Gaimana.

Skończyłem właśnie czytanie książki Neila Gaimana pt. Amerykańscy Bogowie. Została mi ona polecona w komentarzach na moim blogu pod recenzją Nigdziebądź. Spotkałem się również z wypowiedziami w Internecie, że jest to najlepsze dzieło autora. I muszę się nie zgodzić. Choć nie przeczytałem jeszcze wszystkich książek Neila, jednak bardziej przypadły mi do gustu wcześniejsze historie. Zapraszam więc na Inny Regał #23, gdzie powiem, która według mnie książka jest lepsza od Amerykańskich Bogów.

czytaj dalejhongi
16 grudnia 2017 - 21:41

Na szczęście jest mleko i tego się trzymajmy, panie Gaiman.

Do tej pory udało mi się przeczytać już kilka książek Neila Gaimana, a ta ostatnia jest czymś wyjątkowym. Jest książką dla dzieci, do której autor wrzucił prawie wszystko. Zastanawiacie się może, co to jest to „prawie wszystko”? Zapraszam więc na Inny Regał #22 oraz tekst o zwariowanej książeczce dla najmłodszych pt. „Na szczęście mleko”. Zapraszam.

czytaj dalejhongi
2 listopada 2017 - 17:36

Czerwcowe zakupy książkowe - Neil Gaiman i Depesze

Kwiecień i maj stały pod znakiem książek lotniczych, z których większość już zdążyłem przeczytać. Czerwiec zrywa z tematyką militarną i wraca na normalniejsze tory powieści różnej treści. Najczęściej takiej, którą od dawna chciałem przeczytać, albo takiej, gdzie ufam autorowi, że swoim kolejnym dziełem mnie nie zawiedzie. Jednak u progu lata czas na czytanie kurczy się niemiłosiernie, bo są inne, równie fajne zajęcia w wolnym czasie, większość z poniższych zakupów pozostała nietknięta. Czeka na swój czas.

John Steinbeck - Grona gniewu

O Steinbecku i książce „Na wschód od Edenu” już wspomniałem w lutowo-marcowych zakupach, a jako że byłem tą literaturą zachwycony, sięgnąłem po kolejną wielką powieść Amerykanina. Chyba nawet słynniejszą i także zekranizowaną w 1940 roku przez samego Johna Forda. Książka jest nieco cieńsza od „Edenu”, ale tylko nieznacznie, szykuje się więc świetna lektura.

czytaj dalejg40st
3 lipca 2017 - 11:25

Wrażenia po pierwszym odcinku American Gods

Książka Amerykańscy Bogowie Neila Gaimana długo wydawała mi się tytułem nieprzetłumaczalnym na język serialu. Senna, powolna i pełna klimatu narracja, która dopiero w finale ulegała znaczącemu przyspieszeniu, kompletnie nie pasowała mi do formy poszatkowanych na wiele odcinków, cotygodniowych godzinnych seansów przed ekranem. Moje nastawienie mocno zmieniły jednak ociekające klimatem materiały promocyjne, dzięki którym American Gods z czasem stało się jedną z najbardziej wyczekiwanych premier telewizyjnych tego roku. Wrażenia po pierwszym odcinku mogę podsumować dość nietypowo: otóż, panie i panowie, Hannibal powrócił.

czytaj dalejCzarny Wilk
1 maja 2017 - 16:32

Dobry Omen Terry'ego Pratchetta i Neila Gaimana doczeka się ekranizacji

Dobra wiadomość dla fanów Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana. BBC i Amazon sfinansują produkcję miniserialu na bazie powieści Dobry Omen (ang. Good Omens), napisanej w 1990 roku przez duet wymienionych wyżej pisarzy. Produkcja trafi w 2018 roku do oferty usługi strumieniowej Amazon Prime Video, a następnie zostanie wyemitowana na kanałach BBC.

czytaj dalejGameplay
20 stycznia 2017 - 18:20

Pilotaż 06 - Lucifer. Szatan Neila Gaimana w telewizji!

FSM: Bez owijania w bawełnę. Od pierwszego zwiastuna serialu Lucifer oboje na niego czekaliśmy. Świetny główny bohater - współczesne wcielenie Szatana, w lekko komediowym sosie, przeżywający różne mroczne przygody w Los Angeles? Wyglądało super. Serial w końcu oficjalnie zadebiutował, a wszyscy zainteresowani mogli się zań zabrać. Zabraliśmy się i my!

Klaudyna: Wabikiem dla nas był głównie Neil Gaiman. Bowiem serial Lucifer jest adaptacją komiksu o tym samym tytule, którego jednym z twórców jest właśnie Gaiman.

F: A dokładniej: postać Lucifera pojawiła się w serii Sandman, po czym doczekała się własnego spin-offu w postaci osobnej kolekcji zeszytów. Ale nie będę oszukiwał - Sandmana czytać zaczęliśmy, ale braki sklepowe sprawiły, że nasza kolekcja jest niekompletna, więc komiksowe wcielenie pana diabełka jest mi/nam w zasadzie obce. Skupmy się zatem na tym telewizyjnym.

czytaj dalejfsm
29 stycznia 2016 - 19:49

Inny Regał #13 - recenzja książki - Dobry Omen

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie i Twitterze taki autor jak Neil Gaiman. W Internecie dużo dobrego można poczytać o tym pisarzu. Myślałem, że pierwszym, co przeczytam tego autora, będzie komiksowy cykl o Sandmanie. Niestety, patrząc na spis w Wikipedii rzucił mi się w oczy inny tytuł – inna książka, jaką wydał. Od razu postanowiłem porzucić, na jakiś czas, myśli o komiksach i skupić się na książkach. Wszystko za sprawą pierwszej wspólnej powieści Neila i Terry’ego Pratchetta – kupiłem ją od razu. Zapraszam na Inny Regał, gdzie opowiem o książce „Dobry Omen”.

czytaj dalejhongi
11 stycznia 2016 - 19:32