Danteveli

najnowszepolecanepopularne

Nocny krzyk

RIP Tom 1: Derrick. Ciężko przeżyć własną śmierć

Relax numer 38

Metal Hurlant nr 2

Kres zaślepionych

Gen 56

Kickback Slug: Cosmic Courier

Nie jestem wielkim fanem ślimaków. Nie z jakiegoś konkretnego powodu czy traumy z nimi związanej. Po prostu w mojej okolicy jest ich całkiem sporo i bardzo trudno unikać rozdeptania ich gdy walą się wszędzie na drodze. Staram się unikać nadepnięcia na skorupki czy ślimaki, które z nich wyszły, ale czasem mi się nie udaje. Potem jest mi przykro. Czy dobrze było zabrać się za Kickback Slug: Cosmic Courier, czyli grę o kosmicznym ślimaku?

czytaj dalejDanteveli
31 października 2023 - 15:08

Archetype Arcadia

W przeciągu jakiejś dekady z kawałkiem przekonałem się do gier typu visual novel. Wcześniej podchodziłem do tego typu produkcji sceptycznie, ale kilka ciekawych projektów mnie zaintrygowało i udowodniło, że dla dobrej historii warto siedzieć przed telewizorem i czytać długaśne linijki tekstu. Czy Archetype Arcadia  należy do produkcji godnych uwagi i dobrze reklamujących swój gatunek? 

czytaj dalejDanteveli
30 października 2023 - 19:20

Chipmonk!

Chipmonk! to gra akcji z elementami roguelite, w której wcielamy się w rolę wiewiórki ninja i walczymy z hordami wrogów oraz olbrzymimi bossami, używając Złamanego Orzeszka. Gra została wydana 20 listopada 2019 roku na platformę Steam1 przez studio Niemi Bros Entertainment. Czy gra jest warta uwagi fanów retro i bijatyk? 

czytaj dalejDanteveli
29 października 2023 - 18:46

Rainbow Skies

Rainbow Skies to taktyczna gra RPG, która jest kontynuacją Rainbow Moon. Gra oferuje ogromny świat do eksploracji, ciekawą fabułę i wiele opcji personalizacji postaci. Czy warto zagrać w tę kolorową przygodę?

czytaj dalejDanteveli
29 października 2023 - 18:39

Terraformers

Wizja podboju kosmosu i innych planet wydaje mi się na równi ekscytująca i przerażająca. Sam bym się za ro nie zabrał i pewnie też nie dożyję lądowania człowieka na innej planecie i budowy osiedli itd. Mimo to ciekawi mnie ten temat. Nie tylko ze względu na potencjalne potwory, kosmitów lub bramę do piekła jaką możemy tam napotkać. Dlatego lubię czasem odpalić produkcje takie jak Terraformers.

czytaj dalejDanteveli
29 października 2023 - 11:31

Knight vs Giant: The Broken Excalibur

Ekskalibur to jedna z tych broni które przewijają się w popkulturze i są rozpoznawalne pośród całej masy osób. Można powiedzieć, że ten miecz należy do elitarnego grona. Dlatego pojawiła się cała masa tytułów wykorzystujących ten oręż lub do niego nawiązujących. Jedną z takich produkcji jest Knight vs Giant: The Broken Excalibur.

czytaj dalejDanteveli
27 października 2023 - 16:25

The Legend of Shadow: Mask of the Force

The Legend of Shadow: Mask of the Force to gra akcji, w której zbieramy maski mocy i mścimy się na bogach. Gra jest dostępna na konsolę Nintendo Switch i została wydana 12 października 2023 roku przez firmę Trosa. Gra ma ciekawy pomysł i stylową oprawę, ale niestety nie jest pozbawiona wad.

czytaj dalejDanteveli
25 października 2023 - 19:07

Crymachina

Fantastyka naukowa i wszelkie klimaty robotów, odległych cywilizacji, zmian w ludzkości są mi bliskie. Wątki te przewijają się często w grach wideo i to dobrze. Niestety często to tylko namiastki czegoś naprawdę fajnego. Gier z fajną i naprawdę dobrą fabułą w tych klimatach jest jak na lekarstwo. Czy Crymachina to jeden z tytułów takich jak Gnosia, gdzie historia powala?

czytaj dalejDanteveli
25 października 2023 - 14:48

Wargroove 2

Kilka lat temu miałem straszną ochotę zagrania w pozycję w stylu Advance Wars. Jedna z moich ulubionych serii gier taktycznych była przez długi czas porzucona i bardzo brakowało mi czegoś w tym stylu. Natknąłem się jednak na Wargroove, które mnie oczarowało. Niezależna produkcja wypadał naprawdę dobrze i była mega udaną produkcją. Teraz przychodzi pora na Wargroove 2. Czy sequel okaże się jeszcze lepszy?

czytaj dalejDanteveli
19 października 2023 - 10:52

Kres zaślepionych

Kontynuacje i części drugie bywają niezwykle trudne. Trudno ot, tak przebić oryginał, który przyciągnął do siebie fanów. Jest obawa przed ryzykowaniem zbyt wiele, żeby nie namieszać i nie zniechęcić czytelników czy widzów. Dlatego tak wiele sequeli jest bezpiecznych. Dostajemy powtórkę z rozrywki i utrzymanie status quo. Czasem trafiają się jednak kontynuacje, które są równie dobre co część pierwsza lub nawet przebijają oryginał. Ciekawe jak jest w przypadku Kresu zaślepionych autorstwa Marcina Halskiego?

czytaj dalejDanteveli
16 października 2023 - 12:13