Krótka piłka- Beta Desperados III - Danteveli - 7 kwietnia 2020

Krótka piłka- Beta Desperados III

Dziki Zachód to coś co idealnie pasuje do gier wideo. Oczywiście wie o tym każdy, kto zagrał w czerwone gry od RockStar. Jednak zanim spece od GTA zainteresowali się tym tematem na PC istniała już ciekawa seria pozwalająca wcielać się w rewolwerowców. Teraz za sprawą Desperados III będziemy mogli powrócić do przygód klanu Cooperów.

Desperados III to nadchodząca strategia czasu rzeczywistego, która kontynuuje serię rozpoczętą prawie 20 lat temu. Za grę odpowiada studio Mimimi, które ma w swoim dorobku naprawdę fajne Shadow Tactics. Desperados trafiło więc w dobre ręce, a mój czas spędzony z betą tylko to potwierdza.

Wersja beta gry oferuje kilka początkowych misji wprowadzających do gry a także levele z dalszej porcji tytułu. Łącznie jest to 6 misji, które dają niezły pogląd na to jak sprawdza się ten tytuł.

Tutorialowe levele przybliżają nam system skradania się a także wykorzystywanie umiejętności bohaterów. Każda z postaci ma bowiem konkretny ekwipunek i zastosowanie dla swoich umiejętności. Wszystko to służy zastawianiom pułapek i sprawnemu eliminowaniu zagrożenia ze strony uzbrojonych bandytów. Wprowadzenie działa bardzo dobrze bo nawet ktoś kompletnie zielony w temacie tego typu gier w mig załapie znaczenie chowania ciał czy planowania ataków zespołowych. Będzie też okazja do przećwiczenia wykorzystania funkcji zapauzowania świata i zaplanowania zespołowych akcji członków naszej ekipy. Ta funkcja pozwoli nam na rozprawienie się z większą ilością przeciwników.

Jest też okazja do postrzelania. Desperados III daje nam bowiem szansę przeżycia nawet jeśli zawalimy jakiś fragment cichego rozwalania wrogów. Będzie trudno, ale rewolwery i cały arsenał bohaterów dają szansę na przeżycie.

Dalsze plansze dają grze szansę na pokazanie pazura. Więcej wrogów i okazja do planowania. Kluczem do sukcesu jest w końcu eliminowanie pojedynczych przeciwników tak by nikt nie kapnął się, że coś jest nie tak. Szybko przywołałem bolesne lekcje z Shadow Tactics i wiedziałem, że rozpoznanie naszego otoczenia jest niezwykle ważne i nie ma co bezmyślnie przeć przed siebie do przodu.

Grało się naprawdę dobrze i nawet jestem trochę zdziwiony tym jak bardzo się wciągnąłem w tą betę. Pokonywanie przeciwników i rozwiązywanie różnych skradankowych puzzli jest niezwykle satysfakcjonujące i czekam na więcej.

Ciekawym dodatkiem do Desperados III jest możliwość lepszego dostosowania poziomu trudności gry. Poza podstawowymi opcjami możemy dodatkowo wpłynąć na ilość amunicji czy punktów życia naszych bohaterów. Niby to nic wielkiego ale fajnie, że można dostosować wyzwanie do swoich potrzeb.

Oprawa wizualna stoi na przyzwoitym poziomie. Modele postaci są fajne a lokacje wypadają naprawdę dobrze. Interfejs działa naprawdę dobrze i da się go bardzo łatwo opanować.

Po kilku godzinach spędzonych z betą Desperados III jestem naprawdę zadowolony. Ten tytuł szykuje się zarówno na godnego następcę rewolwerowej serii jak i kolejną świetną mieszankę strategii i skradanki. Ci którym spodobało się Shadow Tactics dostaną więcej tego samego w klimacie kowbojów, wiec warto mieć tą produkcję na oku. Ja zacieram ręce na pełną wersję i szykuje się do napadu na jakiś pociąg żeby zarobić na te wszystkie gierki w czasach kryzysu.

Danteveli
7 kwietnia 2020 - 19:52