Ultra Mega Xtra Party Challenge - Danteveli - 29 grudnia 2022

Ultra Mega Xtra Party Challenge

Ostatnio narzekałem, że brakuje mi trochę gier w stylu WarioWare. Po ograniu najnowszej przygody „złego Mario” miałem ochotę na więcej zakręconych minigierek. Nagle w oko wpadło mi Ultra Mega Xtra Party Challenge, które po screenach i na filmikach wyglądało jak jakiś kuzyn WarioWare . Czy warto zainteresować się tą produkcją?

Ultra Mega Xtra Party Challenge to zbiór zakręconych minigierek stworzony przez studio
Tytuł trafił na Nintendo Switch, co ma sens ze względu na to, że kolekcja wykorzystuje kontroler Joy-Con niczym dawnego wiilota i sporo zabawy polega na machaniu łapą.

Kampania w Ultra Mega Xtra Party Challeng jest odpowiedni zakręcona. Siedzimy sobie na kanapie i oglądamy telewizję. Nagle reporterzy pojawiają się przed naszym domem i kręcą materiał o najsłabszym człowieku świata. Sekundkę później najsilniejszy człowiek świata porywa nas, by na asteroidzie kształcie pakera wytrenować nas na prawdziwego mięśniaka. Robimy to za pomocą mini gierek, trwających kilka sekund.

Historia jest szalona, wykręcona i pozytywne pokręcona jak cała reszta tej gry inspirowanej zwariowanym klimatem gierek od Wario czy Work Time Fun znanego też jako Baito Hell 2000. To oczywiście działa na korzyść tytułu i buduje klimat nieprzewidywalnej przygody o unikatowym smaku.

Sama rozgrywka to seria ponad 100 mini gierek trwających zaledwie kilka sekund i polegających na wykonaniu odpowiedniej czynności Joy-Conem. Machamy nim by omijać bałwany na nartach, utrzymać równowagę na linie, ciąć jakieś rzeczy czy rozwijać rolkę papieru toaletowego. Każda z gierek jest szybka i wymaga od nas zaledwie kilku ruchów.

Poza kampanią mamy tez opcję potrenowania w gierki, przetestowanie swoich zdolności w trybie trzech skuch czy rozgrywkę w multiplayerze, która chyba jest sercem tytułu. Wtedy żarty i wygłupy, do których skłania klimat Ultra Mega Xtra Party Challenge odpalają się w najmocniejszej wersji.

Nie będę ukrywał, że Ultra Mega Xtra Party Challenge podoba mi się i to bardzo. Mam jednak kilka zatrzeżeń. Pierwsze jest to, że machanie Joy conami dosyć szybko może się nudzić, zwłaszcza gdy gra nie wykrywa dokładnie naszych ruchów i byle jakie machanie przynosi takie same efekty jak precyzja. Nie jest to nic strasznegoo, bo w tej grze chodzi bardziej o fun i zaskoczenie z kolejnych absurdalnych wyzwań.

Moim drugim, poważniejszym zastrzeżeniem jest czas ładowania się wszystkiego w tej grze. Każdy loading jest zauważalny i trwa o chwilę za długo. Przy dłuższych partyjkach daje się to we znaki. Pewnie nie każdemu będzie to przeszkadzać, ale

Ultra Mega Xtra Party Challenge to ciekawa opcja dla osób spragnionych większej porcji WarioWare. Gra jest całkiem solidna i ma podobny klimat do zakręconej serii Nintendo. Jedynce co mi przeszkadza trochę, to nastawienie rozgrywki na kontrolery ruchowe. Mam wrażenie, że bardziej standardowe sterowanie wypadłoby tutaj lepiej. Mimo wszystko jest naprawdę spoko i warto zaopatrzyć się w Ultra Mega Xtra Party Challenge.

Danteveli
29 grudnia 2022 - 20:54