Super Woden GP - Danteveli - 21 kwietnia 2023

Super Woden GP

Czasem mam wrażenie, że ścigałki są obecnie trochę przekombinowane. Mamy super grafikę, bajery, realistyczne miejscówki, kosmiczny tunning i wiele innych atrakcji. Jednak najwięcej czasu w swoim życiu spędziłem z grą wyścigową, gdzie pojazdy zbudowane były z kilku pikseli i wyglądały jak litera H. Dlatego brakuje mi trochę tej prostoty z dawnych lat. Czy tytuł taki jak Super Woden GP zaspokoi mój głód na prymitywne gry wyścigowe?

Super Woden GP to projekt studia ViJuDa i druga gra z serii o drewnianym grand prix. Tytuł wydany został przez EastAsiaSoft, czyli speców od zaskakiwania mnie grami, o ktróych nigdy wcześniej nie słyszałem.

Super Woden GP to gra wyścigowa zaprezentowana w rzucie izometrycznym, gdzie akcje obserwujemy z góry pod pewnym kątem. Obecnie nie jest to zbyt popularne, ale dawna, dawno temu wiele gier korzystało z takiego stylu lub po prostu z widoku z góry. Mi przypomniały się czasy katowania w takie produkcji jak Micro Machines i to zachęciło mnie do sprawdzenia Super Woden GP.

Zabawa opiera się na schemacie wygrywania wyścigów by zarobić kasę na lepsze bryki i wygrywać kolejne wyścigi. Taki model sprawdza się w grach tego typu od lat, wiec nie mam tutaj żadnych zarzutów i nawet cieszę się, ze zdecydowano się pozostać przy tradycji.

Gorzej ejst z samym sterowaniem pojazdami, które jak dla mnie wydaje się zbyt sztywne i ociężałe. Przez to tytuł, który mógłby być spoko ścigałką w stylu arcade traci sporo na mocy Należy liczyć się także z tym, że trzeba przyzwyczaić się do innej perspektywy niż widok z wnętrza lub zza samochodu. Wymaga to odrobiny czasu, gdy staramy się pokonać jakiś większy zakręt.

Fajnie że w tytule jest trochę opcji do gry multiplayer w tym wariant kanapowy, który automatycznie przywodzi wspomnienia z dawnych sesji wieki temu.

Super Woden GP to fajny pomysł, który na pewno trafi idealnie w gusta pewnej niszy graczy. Całkiem przystępna cena czyni ten tytuł całkiem ciekawą opcją jeśli ktoś ma ochotę przypomnieć sobie stare czasy i dawne gry wyścigowe.

Danteveli
21 kwietnia 2023 - 06:44