Eresys - Danteveli - 28 czerwca 2023

Eresys

Lovecraft jest jednym z moich ulubionych pisarzy. Niezwykle ciekawy człowiek, o którym wiemy całkiem sporo za sprawą niezliczonej ilości listów jakie wysłał do swoich znajomych był też niezwykle utalentowanym autorem. Kosmiczny horror, którego podwaliny stworzył w swoich opowiadaniach i nowelach  jest bardzo interesujący. Pojawiło się wiele gier korzystających z motywów tego typu. Jedną z nich jest Eresys.

Eresys to gra kooperacyjna z elementami horroru, która czerpie inspirację z twórczości H.P. Lovecrafta. W grze wcielamy się w rolę czterech kultystów, którzy muszą stawić czoła przerażającym istotom z innego wymiaru. Gra oferuje dynamiczne mechaniki sztucznej inteligencji i unikalnych wrogów, obiecując dostarczyć emocjonującego i mrożącego krew w żyłach doświadczenia.

Gra rozgrywa się na wyspie Figori, gdzie znajduje się tajemniczy zamek, który jest źródłem dziwnych zjawisk i anomalii. Naszym zadaniem jest zbadać zamek i jego okolice, odkryć jego sekrety i historię, oraz znaleźć sposób na powstrzymanie nadchodzącej katastrofy. Po drodze napotkamy wiele niebezpieczeństw, zagadek i wyzwań, które wymagają współpracy i komunikacji z naszymi towarzyszami.

Gra polega na tym, że możemy wybierać spośród czterech klas postaci: Maga, Łowcy, Zabójcy i Ochroniarza. Każda klasa ma swoje własne umiejętności, bronie i przedmioty, które wpływają na styl gry i rolę w drużynie. Mag potrafi rzucać zaklęcia i manipulować otoczeniem, Łowca potrafi tropić i wykrywać wrogów, Zabójca potrafi skradać się i zadawać duże obrażenia, a Ochroniarz potrafi bronić i leczyć swoich sojuszników. Gra zachęca do eksperymentowania z różnymi kombinacjami klas i strategiami.

Gra ma bardzo dopracowaną grafikę 3D, która tworzy mroczny i niesamowity klimat. Wyspa Figori jest pełna szczegółów i detali, a każda lokacja ma swój charakter i urok. Gra korzysta z zaawansowanych efektów świetlnych i cieniowych, które podkreślają atmosferę grozy i napięcia. Muzyka i dźwięki są na wysokim poziomie i dobrze oddają nastrój gry. Sterowanie jest proste i intuicyjne, a gra działa płynnie i bez problemów.

Gra nie jest bardzo długa ani trudna, ale ma wiele uroku i polotu. Jest to gra, która sprawia dreszczyk emocji i odpręża. Gra nie tylko bawi, ale też angażuje swoim systemem walki i eksploracją. Gra ma też wiele nawiązań do innych gier i popkultury, co dodaje jej humoru.

Eresys to gra, która z pewnością spodoba się fanom horroru i gier kooperacyjnych. Jest to tytuł oryginalny i zabawny, który oferuje kilka godzin dobrej rozrywki. Gra jest idealna dla osób, które chcą się zmierzyć z koszmarami Lovecrafta w towarzystwie przyjaciół. Polecam ją każdemu, kto lubi horror i przygodę.

Danteveli
28 czerwca 2023 - 17:02