Krótka piłka - Die After Sunset - Danteveli - 31 sierpnia 2023

Krótka piłka - Die After Sunset

 Czasem lubię dać szansę niepozornej grze. Nigdy nie wiadomo na co się trafi i człowiek może bardzo pozytywnie się zaskoczyć. Niedawno taką miłą niespodziankę sprawiło mi Tynykin. Dlatego rzuciłem okiem na inna kolorową produkcję z bajkowymi stworkami i zdecydowałem się sprawdzić. Die After Sunset. Czy była to dobra decyzja? NIE

Die After Sunset to gra akcji z elementami roguelite, w której walczymy z uroczymi, ale niebezpiecznymi kosmitami, którzy zaatakowali Ziemię. Za tytuł odpowiada studio PlayStark i jest on wydawany przez PQube.Gra jest dostępna na PlayStation 5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch i Steam, więc praktycznie każdy zainteresowany może sięgnąć po tę produkcję.

Gra oferuje trzy różne postacie do wyboru, każda z własną bronią i atakiem specjalnym. Możemy grać jako April, strzelająca z ostrością snajpera, Rido, pół-człowiek-pół-cyborg z karabinem maszynowym, lub Hune, eksperyment murkorów, który posługuje się laserami. Murkory to nazwa inwazji kosmitów, którzy noszą na głowach gumowe kaczki. Brzmi to zabawnie, ale nie dajcie się zwieść - murkory są bardzo groźne i rosną w siłę w cieniu. Dlatego ważne jest, aby walczyć w świetle i unikać zmierzchu.

Gra polega na przechodzeniu losowo generowanych poziomów, pełnych skrzyń z przedmiotami, misji do wykonania i bossów do pokonania. Każdy poziom ma inny klimat i wygląd, co dodaje urozmaicenia rozgrywce. Przedmioty mogą zwiększać nasze zdolności lub dawać nam nowe bronie, takie jak lodowy promień czy miotacz ognia. Misje mogą polegać na ratowaniu ludzi, niszczeniu generatorów murkorów lub zbieraniu próbek. Bossowie są ogromni i wymagają odpowiedniej taktyki i refleksu.

Gra jest bardzo dynamiczna i satysfakcjonująca. Grafika jest kolorowa i stylowa, a dźwięk jest dopasowany do akcji. Gra ma też sporo humoru i nawiązań do popkultury. Na przykład jednym z bossów jest wielki murkor w stroju Spider-Mana, a jednym z przedmiotów jest hełm Daft Punk.

Gra ma jednak też kilka wad. Po pierwsze, gra jest dość trudna i wymaga sporej ilości prób i błędów. Niektóre poziomy są bardzo chaotyczne i trudno się w nich odnaleźć. Niektóre przedmioty są mało użyteczne lub niepasujące do naszej postaci. Niektóre misje są nudne lub powtarzalne. Po drugie, gra ma kilka błędów technicznych i niedopracowań. Na przykład czasami gra się zawiesza lub crashuje. Czasami niektóre elementy nie działają poprawnie lub nie są widoczne. Czasami teksty są źle przetłumaczone lub nie pasują do kontekstu.

Podsumowując, Die After Sunset to gra z dużym potencjałem i mnóstwem zabawy, ale też z pewnymi problemami i niedoskonałościami. Gra nadaje się dla fanów gier akcji i roguelite, którzy lubią wyzwania i nie boją się porażek. Gra wymaga jednak cierpliwości i odporności na frustrację.

Danteveli
31 sierpnia 2023 - 10:52