Krótka piłka - Adore - Danteveli - 1 września 2023

Krótka piłka - Adore

Wszyscy myślą o Starfield, a ja w tym czasie odpalam jakieś inne, mniejsze produkcje i szukam czegoś  fajnego do pogrania przez najbliższy tydzień. W końcu nie będę kupował jakiejś edycji premium za krocie, żeby pograć chwilę wcześniej niż w Game Pass/

Adore to gra akcji z elementami roguelite, w której wcielamy się w rolę Draka, młodego członka plemienia Adorów, którzy potrafią przywoływać i kontrolować stworzenia zwane Adorami. Gra została stworzona i wydana przez niezależne studio Cadabra Games w 2020 roku1 a ja pograłem teraz po wyjściu pełnej wersji z oznaczeniem 1.0.

Gra polega na przechodzeniu losowo generowanych poziomów, pełnych niebezpiecznych przeciwników, pułapek i skarbów. Naszym głównym zadaniem jest znalezienie i pokonanie bossa, który strzeże wyjścia do następnego poziomu. Nie walczymy jednak sami, ale z pomocą naszych Adorów, które możemy przywoływać z naszego kryształu. Adory to różne stworzenia, takie jak wilki, niedźwiedzie, ptaki czy smoki, które mają swoje własne umiejętności i statystyki. Możemy mieć maksymalnie cztery Adory na raz i dowolnie nimi sterować lub przełączać się między nimi. Możemy również ulepszać nasze Adory poprzez zdobywanie doświadczenia i znajdowanie specjalnych przedmiotów.

Gra jest bardzo dynamiczna i wymagająca. Musimy nie tylko dbać o nasze własne życie, ale także o życie naszych Adorów, które są podatne na ataki wrogów i mogą zginąć. Jeśli stracimy wszystkie nasze Adory lub nasz kryształ zostanie zniszczony, gra się kończy. Musimy więc być ostrożni i strategiczni w naszych działaniach. Musimy również dobrze dobierać nasze Adory do sytuacji i wykorzystywać ich mocne i słabe strony. Gra oferuje wiele różnorodnych Adorów do odblokowania i kolekcjonowania, co dodaje urozmaicenia rozgrywce.

Gra ma ładną i kolorową grafikę w stylu low-poly. Świat gry jest pełen detali i efektów wizualnych, takich jak cienie, odbicia czy cząsteczki. Gra ma też przyjemną ścieżkę dźwiękową, która pasuje do klimatu gry. Gra ma też sporo humoru i nawiązań do popkultury. Na przykład jednym z Adorów jest Pikachu, a jednym z bossów jest Thanos.

Gra ma jednak też kilka wad. Po pierwsze, gra jest dość krótka i monotonna. Gra składa się zaledwie z pięciu poziomów, które są bardzo podobne do siebie. Nie ma też żadnej fabuły ani celu gry poza pokonaniem ostatniego bossa. Nie ma też żadnego trybu wieloosobowego ani tabeli wyników. Po drugie, gra ma kilka błędów technicznych i niedopracowań. Na przykład czasami gra się zawiesza lub crashuje. Czasami niektóre elementy nie działają poprawnie lub nie są widoczne. Czasami sterowanie jest niewygodne lub nieprecyzyjne.

Podsumowując, Adore to gra z dużym potencjałem i mnóstwem zabawy, ale też z pewnymi problemami i niedoskonałościami. Gra nadaje się dla fanów gier akcji i roguelite, którzy lubią wyzwania i eksperymentowanie z różnymi stworzeniami. Gra wymaga jednak cierpliwości i odporności na frustrację.

Danteveli
1 września 2023 - 19:19