Pocket Bravery - Danteveli - 24 września 2023

Pocket Bravery

2023 to swego rodzaju rok bijatyk. Nowe odsłony legendarnych serii, hype na premierę innej klasycznej marki, która będzie miała premierę w przyszłym roku. Jest dobrze i ciekawie. Do tego na rynek trafiają mniejsze produkcje, który próbują zdobyć dla siebie miejsce na scenie. Czy produkcje takie jak Pocket Bravery mają szansę na zaistnienie? 

Pocket Bravery to gra niezależna autorstwa Statera Studio w stylu retro. Tytuł został wydany przez ekipę z PQube, która zajmuje się zarówno indykami jak i mniej znanymi japońśkimi produkcjami.

Pocket Bravery to oryginalna gra walki, inspirowana klasykami z lat 90., takimi jak Street Fighter, Fatal Fury i The King of Fighters. Jej estetyka SD nawiązuje do gier takich jak Pocket Fighter i inne gry walki z Neo Geo Pocket Color. Gra oferuje dynamiczną i responsywną rozgrywkę, skupioną na animacjach postaci, mającą na celu zapewnienie płynności podczas meczów. Gra jest dostępna na platformie Steam1 i ma bardzo pozytywne opinie od graczy na tej platformie.

Gra posiada 12 różnorodnych postaci do wyboru, każda z własnymi unikalnymi zdolnościami i stylami walki. Postacie są ciekawe i oryginalne, a ich design jest kolorowy i uroczy. Niektóre z nich to: Rafa, brazylijski mistrz capoeiry; Soraia, egipska księżniczka kontrolująca piasek; Jin, chiński mnich walczący kijem; i Rex, amerykański żołnierz uzbrojony w granaty i noże. Każda postać ma własną historię i motywację do walki, które można odkryć w trybie arcade.

Gra oferuje kilka trybów gry, takich jak arcade, versus, trening i online. Tryb arcade polega na pokonaniu kilku przeciwników komputerowych i odblokowaniu zakończenia dla wybranej postaci. Tryb versus pozwala na zmierzenie się z innym graczem lokalnie lub online. Tryb trening umożliwia ćwiczenie ruchów i kombinacji dla każdej postaci. Tryb online pozwala na rywalizację z graczami z całego świata za pomocą rollback netcode, który zapewnia niskie opóźnienia i płynność rozgrywki.

Gra ma prosty system walki, oparty na czterech przyciskach: lekki atak, ciężki atak, specjalny atak i obrona. Każda postać ma kilka ruchów specjalnych, które można wykonać za pomocą kombinacji kierunków i przycisków. Ponadto każda postać ma unikalną energię zwana Ichor, która jest związana z jednym z czterech żywiołów: ogniem, wodą, ziemią lub powietrzem. Ichor pozwala na otwieranie nowych możliwości ofensywnych lub defensywnych podczas walki. Na przykład Rafa może użyć ognia do podpalenia przeciwnika lub Soraia może użyć wody do leczenia siebie lub sojusznika. Każda postać ma również swój własny wskaźnik ładunku, który można napełnić poprzez zadawanie lub otrzymywanie obrażeń. Gdy wskaźnik jest pełny, można wykonać potężny atak końcowy, który zajmuje cały ekran.

Gra ma piękną grafikę pixelową, która oddaje klimat retro gier walki z lat 90. Scenerie są bogate w szczegóły i różnorodność, a animacje są płynne i dynamiczne. Gra ma również świetną ścieżkę dźwiękową, która pasuje do stylu i nastroju każdej postaci i sceny. Muzyka jest energetyczna i wpadająca w ucho, a efekty dźwiękowe są satysfakcjonujące i realistyczne.

Podsumowując, Pocket Bravery to świetna gra walki dla fanów gatunku oraz dla nowicjuszy. Gra łączy prostotę i głębię systemu walki z urokiem i oryginalnością postaci i świata. Gra jest zabawna i wciągająca zarówno w trybie solo, jak i multiplayer. Gra jest również niedroga i oferuje wiele treści i aktualizacji. Jeśli szukasz gry walki z retro twistem, Pocket Bravery jest grą dla ciebie.

Danteveli
24 września 2023 - 17:43