Silent Hope - Danteveli - 2 października 2023

Silent Hope

Mam tak, że czasem logo wydawcy lub producenta wystarczy by zainteresować mnie daną produkcją. Nie chodzi o loga gigantów w stylu Sony czy Microsoft. Mam na myśli mniejszych graczy z Japonii, którzy zajmują się bardziej niszowymi produkcjami. Takie Marvelous Inc dostarczyło mi przez lata tyle radochy swoimi tytułami, że zawsze z automatu jestem zainteresowany ich nowymi produkcjami. Nie są to może produkcje w stylu GOTY, 10/10, ale zawsze trafia się coś solidnego i wciągającego. Dlatego od razu wiedziałem, że na pewno sięgnę po Silent Hope. Czy to kolejna mocna produkcja od Marvelous Inc?

Silent Hope to japońska gra role playing nastawiona na akcję od Marvelous Inc wydana również przez Marvelous na komputery osobiste i Nintendo Switch. Ja grałem w ten tytuł na PC korzystając z mojego niezawodnego Steam Deck, które po prostu uwielbiam.

Silent Hope to gra akcji z elementami RPG, która osadzona jest w tym samym uniwersum co Story of Seasons i Rune Factory. Gra opowiada o siedmiu bohaterach, którzy muszą zejść do otchłani, aby odnaleźć zaginionego króla i przywrócić głosy ludziom. Każdy z bohaterów ma własną klasę, styl walki i umiejętności, które można rozwijać i zmieniać w trakcie gry. Gra oferuje wiele poziomów do eksploracji, pełnych pułapek, potworów i bossów. Gra ma uroczy styl graficzny i kolorową paletę barw, która kontrastuje z mrocznym klimatem otchłani.

Silent Hope to gra, która może przypaść do gustu fanom gier akcji i RPG, zwłaszcza tym, którzy lubią uniwersum Rune Factory. Gra ma wiele ciekawych pomysłów i urokliwy styl, ale także kilka niedociągnięć i ograniczeń. Gra nie jest idealna, ale może zapewnić kilka godzin zabawy dla tych, którzy szukają prostego i przyjemnego sposobu na spędzenie czasu.

Gra opowiada o świecie, w którym ludzie stracili głosy po tym, jak król zniknął w tajemniczych okolicznościach. Jedynym sposobem na odzyskanie głosów jest zejście do otchłani, gdzie znajduje się źródło wszystkiego. Gracz musi stawić czoła niebezpieczeństwom i zagadkom, które czekają na niego w mrocznych labiryntach. Gracz może również spotkać i zaprzyjaźnić się z innymi postaciami, które mają własne historie i motywacje. Gra ma kilka zakończeń, które zależą od wyborów gracza i jego relacji z innymi.

Gra jest podzielona na dwie części: eksplorację i walkę. W części eksploracyjnej gracz porusza się po poziomach, zbiera przedmioty, rozwiązuje zagadki i odkrywa sekrety. W części walki gracz musi pokonać potwory i bossów, używając swoich umiejętności i przedmiotów. Gracz może wybrać spośród siedmiu klas: wojownik, łucznik, mag, złodziej, alchemik, kowal i muzyk. Każda klasa ma własne zalety i wady, a także unikalne umiejętności specjalne, które można aktywować podczas walki. Gracz może również zmieniać klasę swojej postaci w dowolnym momencie gry, co pozwala na dostosowanie się do różnych sytuacji

Oprawa graficzna i dźwiękowa gry Silent Hope jest jednym z jej atutów. Gra ma uroczy styl graficzny, który przypomina kreskówki i anime. Gra używa kolorowej palety barw, która kontrastuje z mrocznym klimatem otchłani. Gra ma również wiele szczegółów i efektów, które dodają realizmu i dynamiki. Gra jest płynna i nie ma problemów z wydajnością na żadnej z platform.

Oprawa dźwiękowa gry jest również na wysokim poziomie. Gra ma oryginalną ścieżkę dźwiękową, która składa się z różnorodnych utworów, pasujących do nastroju i tematyki gry. Gra ma również wiele efektów dźwiękowych, które podkreślają akcję i emocje. Gra nie ma jednak dialogów ani głosów postaci, co może być uznane za wadę.

Podsumowując, oprawa graficzna i dźwiękowa gry Silent Hope jest ładna i przyjemna dla oka i ucha. Gra ma wiele ciekawych pomysłów i rozwiązań, które tworzą atrakcyjny świat gry. Gra nie ma jednak głosów postaci, co może odebrać jej część uroku i immersji.

Silent Hope to przyjemny i całkiem udany tytuł, w który gra się bardzo fajnie. Produkcja idealnie nadaje się na partyjki na jakimś przenośnym systemie. Fanie japońskiej wariacji hack and slash mogą spokojnie sięgnąć po ten tytuł i bawić się bardzo dobrze. Dlatego śmiało mogę polecić Silent Hope.

Danteveli
2 października 2023 - 12:53