Reverie: Sweet As Edition - Danteveli - 11 października 2023

Reverie: Sweet As Edition

Coraz częściej zastanawiam się jak działa biznes robienia gier wideo. Jest wiele aspektów tej branży, które po prostu mnie zaskakują i zdumiewają. Co prawda nie jestem jakimś ekspertem od zarządzania, biznesu czy ekonomii, więc pewnych rzeczy nie rozumiem. Ciekawi mnie jednak stopa zwrotu przy mniejszych produkcjach, o których jakieś 95% graczy nigdy nie usłyszy. Jak te produkcje na siebie zarabiają i jak później dostają porty, remastery i nowe edycje. Ciekawe jak dobrze sprzedała się oryginalna gra, ze na rynek trafiło Reverie: Sweet As Edition?

Reverie: Sweet As Edition to gra przygodowa zainspirowana legendą maoryską o Maui i olbrzymiej rybie, w której młody bohater Tai musi uratować wyspę Toromi przed niepokojącymi duchami. Gra jest dostępna na PC, PlayStation 5, Xbox Series X i Xbox One. Jest to ulepszona wersja gry Reverie, która ukazała się w 2019 roku na PlayStation 4, PlayStation Vita i Nintendo Switch.

Gra ma klasyczną grafikę w stylu 16-bitowym, która przypomina gry z konsoli Super Nintendo. Kolory są żywe i nasycone, a postacie i otoczenie są pełne szczegółów i uroku. Muzyka jest przyjemna i pasuje do nastroju każdej lokacji. Dźwięki są również dobrze dopasowane do akcji na ekranie.

Rozgrywka polega na eksplorowaniu wyspy, walce z przeciwnikami, rozwiązywaniu zagadek i zbieraniu przedmiotów. Tai może używać różnych broni i narzędzi, takich jak piłka krykieta, nerfowa wyrzutnia, latawiec czy odkurzacz. Każdy z nich ma swoje zastosowanie zarówno w walce, jak i w pokonywaniu przeszkód. Na wyspie znajdują się również sześć podziemnych lochów, w których czekają na Tai niebezpieczne pułapki, zagadki i bossowie. Lochy są zróżnicowane pod względem tematyki i poziomu trudności.

Fabuła gry jest prosta, ale ciekawa. Tai spędza wakacje u swoich dziadków na wyspie Toromi, gdzie dowiaduje się o legendzie Maui i olbrzymiej rybie. Okazuje się, że duchy ryby są niezadowolone z zachowania ludzi i chcą zemsty. Tai postanawia pomóc mieszkańcom wyspy i uspokoić duchy. W trakcie swojej przygody spotyka wiele ciekawych postaci i zwierząt, a także odkrywa sekrety wyspy.

Gra ma również kilka dodatkowych elementów, takich jak ukryte pióra od nowozelandzkich ptaków, które można zbierać i oglądać w muzeum, system osiągnięć w grze oraz dodatkową mini-grę po ukończeniu głównej historii.

Reverie: Sweet As Edition to gra, która sprawi przyjemność fanom klasycznych gier przygodowych typu Zelda. Jest to gra nieskomplikowana i przyjazna dla graczy każdego wieku. Jednakże gra ma również kilka wad, takich jak krótki czas trwania (około 4-5 godzin), niska poziom trudności i brak opcji ponownego zagrania z innymi ustawieniami lub wyzwaniami. Gra może być również zbyt prosta i nudna dla bardziej wymagających graczy.

Podsumowując, Reverie: Sweet As Edition to gra godna polecenia dla tych, którzy szukają lekkiej i zabawnej rozrywki na kilka godzin. Gra ma wiele uroku i humoru, a także oferuje ciekawą podróż po wyspie inspirowanej kulturą maoryską. Gra nie jest jednak bez wad i może nie zadowolić tych, którzy oczekują większego wyzwania lub głębi fabularnej.

Danteveli
11 października 2023 - 21:47