The Legend of Shadow: Mask of the Force - Danteveli - 25 października 2023

The Legend of Shadow: Mask of the Force

The Legend of Shadow: Mask of the Force to gra akcji, w której zbieramy maski mocy i mścimy się na bogach. Gra jest dostępna na konsolę Nintendo Switch i została wydana 12 października 2023 roku przez firmę Trosa. Gra ma ciekawy pomysł i stylową oprawę, ale niestety nie jest pozbawiona wad.

Gra opowiada o bohaterze, który posiada zdolność zmiany cienia i używania masek mocy. Maski te są rozrzucone po różnych wymiarach i mają różne właściwości i umiejętności. Bohater musi je znaleźć i użyć, aby pokonać bogów, którzy zniszczyli jego świat. Gra ma kilka poziomów trudności i zakończeń, w zależności od tego, jakie maski użyjemy i jakie decyzje podejmiemy.

Gra jest grą akcji z elementami przygodowymi. Sterujemy bohaterem z perspektywy trzeciej osoby i poruszamy się po różnorodnych lokacjach, takich jak lasy, świątynie, miasta czy kosmos. Po drodze walczymy z różnymi przeciwnikami, używając podstawowego ataku cienia, broni białej lub dystansowej i umiejętności masek. Możemy też unikać, blokować i kontratakować. Walka jest dynamiczna i wymaga refleksu i taktyki. Możemy też eksplorować otoczenie i szukać ukrytych przedmiotów i sekretów, które ujawniają nam więcej informacji o świecie gry.

Gra ma ładną i kolorową grafikę, która tworzy nastrojową atmosferę. Gra korzysta z efektów cieni i światła, co dodaje głębi i realizmu. Lokacje są różnorodne i szczegółowe, a postacie są dobrze zaprojektowane i animowane. Gra ma też dobrą muzykę, która została skomponowana przez Manami Matsumae, znaną z serii Mega Man. Muzyka pasuje do klimatu gry i podkreśla emocje. Dźwięki są też dobrej jakości i pasują do sytuacji.

Niestety, gra ma też sporo wad, które psują ogólne wrażenie. Po pierwsze, gra jest bardzo krótka i łatwa. Gra ma tylko 10 poziomów, które można przejść w kilka godzin. Poziom trudności jest niski, nawet na najwyższym stopniu. Przeciwnicy są głupi i łatwi do pokonania, a bossowie nie stanowią większego wyzwania. Gra nie ma też żadnego systemu rozwoju postaci czy ulepszania broni czy masek. Po drugie, gra jest bardzo liniowa i nudna. Nie ma żadnej swobody ani interakcji z otoczeniem. Nie możemy rozmawiać z innymi postaciami ani wpływać na fabułę. Gra polega tylko na przechodzeniu z punktu A do punktu B i zabijaniu wszystkiego po drodze. Nie ma żadnej zagadki ani elementu zaskoczenia. Po trzecie, gra ma słabą fabułę i dialogi. Fabuła jest banalna i pełna dziur logicznych. Nie dowiadujemy się nic o bohaterze ani o bogach, ani o tym, dlaczego musimy się na nich mścić. Dialogi są drewniane i pełne błędów językowych. Gra nie ma też polskiej lokalizacji ani napisów. Gra jest dostępna tylko w języku angielskim lub japońskim. Wspominam o tym bo zauważyłem, ze czasem ludzie dopytują się o polskie wersje różnych tytułów i ma to wpływ na ich decyzje zakupowe.

Podsumowując, The Legend of Shadow: Mask of the Force to gra, która ma potencjał, ale nie wykorzystuje go w pełni. Gra ma ciekawy pomysł i stylową oprawę, ale nie ma nic więcej do zaoferowania. Gra jest krótka, łatwa, liniowa i nudna. Gra nie ma też żadnej fabuły ani dialogów, które by nas zainteresowały. Gra nie jest też dostosowana do polskiego rynku. Może być to dobra propozycja dla fanów gier akcji i masek mocy, ale nie spodziewajcie się zbyt wiele.

Danteveli
25 października 2023 - 19:07