Summer time rendering tom 8 - recenzja mangi. - Froszti - 26 października 2023

Summer time rendering tom 8 - recenzja mangi.

 

Thriller Yasuki Tanaki z każdym kolejnym tomem odkrywa przed czytelnikiem jakieś swoje nowe rewelacje (zachwycające odbiorcę). Część fabularnych sekretów odsłonięta została w części siódmej. Teraz jednak przyszła pora większą dawkę akcji, która szczelnie wypełnia mangę Summer time rendering tom 8.

Wszystko to, co do tej pory dowiedzieli się bohaterowie, jasno pokazuje, że sytuacji na wyspie nie da się rozwiązać w sposób pokojowy. Shinpei i Ushio decydują się więc na decydującą bitwę z cieniami. W Summer time rendering tom 8 walczą wszyscy (nie tylko wspomniana dwójka). Hasłem przewodnim mangi jest więc widowiskowość, której tutaj zdecydowanie nie brakuje. Skupiamy uwagę na dwóch stronach konfliktu, które dążą do ostatecznej eliminacji przeciwnika.

W ten sposób mamy do czynienia z treścią pełną zwrotów akcji, dramatycznych momentów i wylewającej się adrenaliny. Obok tego otrzymujemy również trochę nowych informacji na temat pętli czasowych (jej skutków) i kilku innych mrocznych tajemnic. Autorowi udaje się więc sprawnie połączyć widowiskowość z dalszym budowaniem napięcia i przygotowywaniem czytelnika na wkroczenie serii w decydującą fazę rozwoju.

Krwawa jatka, której jesteśmy tu świadkami, to nie jedyne co ma do zaoferowania manga. Pod koniec na czytelników czeka ciekawy dodatek w postaci pewnego przesłuchania. Bonus ten ma pewne znaczenie dla całej fabuły. Pojawiają się bowiem tam informacje odkrywające coś więcej na temat cieni i kilka egzystencjalnych pytań skłaniających odbiorcę do głębszej refleksji.

Jedynym drobnym minusem tomu ósmego, do którego można się przyczepić, jest tym razem oprawa rysunkowa. W niektórych scenach rysunki są niedopracowane w takim stopniu jak w poprzednich tomach. Można wręcz odnieść wrażenie, że autorowi brakowało czasu i przygotowywał niektóre plansze w dużym pośpiechu. Nie jest to jednak na tyle znacząca wada, aby mogła wpłynąć na ostateczną bardzo pozytywną ocenę mangi.

Summer time rendering tom 8 jest bowiem bardzo dobrą kontynuacją, która ciągle ma w sobie to coś co sprawia, że chce się sięgać po kolejne odsłony serii.

Duża dawka krwawej akcji, która być może troszkę przyćmiewa dotychczasową atmosferę serii, ale i tak potrafi mocno zachwycić czytelnika, zachęcając go do pochłonięcia kolejnych tomów.

Manga do znalezienia na sklepie wydawnictwa Waneko.

Froszti
26 października 2023 - 13:33