Rainbow Skies - Danteveli - 29 października 2023

Rainbow Skies

Rainbow Skies to taktyczna gra RPG, która jest kontynuacją Rainbow Moon. Gra oferuje ogromny świat do eksploracji, ciekawą fabułę i wiele opcji personalizacji postaci. Czy warto zagrać w tę kolorową przygodę?

Rainbow Skies zaczyna się od wprowadzenia trzech głównych bohaterów: Damiona, Layne’a i Ashly. Damion to niedoszły treser potworów, który podczas egzaminu końcowego spada z latającej wyspy Arca na kontynent Lunah. Layne to jego rywal i przyjaciel, który towarzyszy mu w upadku. Ashly to początkująca czarodziejka, która przypadkowo łączy ich trójkę nierozerwalnym zaklęciem. Aby się od niego uwolnić, muszą wyruszyć w podróż pełną niebezpieczeństw, tajemnic i humoru.

Gra jest podzielona na dwa główne tryby: eksplorację i walkę. Eksploracja polega na poruszaniu się po otwartym świecie, rozmawianiu z postaciami niezależnymi, zbieraniu przedmiotów, rozwiązywaniu zagadek i odkrywaniu sekretów. Świat gry jest bardzo duży i różnorodny, a każda lokacja ma swój własny klimat i styl graficzny. Grafika gry jest ładna i kolorowa, a postacie i potwory są dobrze zaprojektowane i animowane.

Walka toczy się na osobnym ekranie, na którym widzimy siatkę podzieloną na pola. Walka jest turowa i opiera się na strategii i taktyce. Każda postać ma określoną liczbę punktów ruchu i akcji, które może wykorzystać na poruszanie się, atakowanie, używanie umiejętności lub przedmiotów. Walka jest szybka i dynamiczna, a system walki jest prosty do opanowania, ale oferuje wiele możliwości.

Gra ma wiele elementów rozbudowy postaci i ekwipunku. Każda postać ma swój własny drzewko umiejętności, które można rozwijać według własnych preferencji. Można też podnosić poziom statystyk postaci poprzez trening lub specjalne przedmioty. Ekwipunek można kupować, znajdować lub ulepszać za pomocą materiałów i klejnotów. Gra ma też system hodowli potworów, które można łapać, trenować i zabierać ze sobą do walki.

Gra ma też wiele dodatkowych aktywności i zadań pobocznych. Można łowić ryby, szukać skarbów, rozwiązywać łamigłówki, uczestniczyć w turniejach czy wykonywać misje dla postaci niezależnych. Gra oferuje dużo treści i zajmuje około 40 godzin na ukończenie głównej fabuły i ponad 100 godzin na odkrycie wszystkiego.

Rainbow Skies to gra, która z pewnością spodoba się fanom taktycznych RPG-ów. Gra ma wiele zalet, takich jak duży świat do eksploracji, ciekawa fabuła i postacie, bogaty system walki i rozbudowy oraz dużo humoru. Gra ma też kilka wad, takich jak powtarzalność walki i zadań pobocznych, słaba ekonomia gry i nierówny poziom trudności. Mimo to gra jest warta uwagi i zapewnia wiele godzin zabawy.

Danteveli
29 października 2023 - 18:39