Kickback Slug: Cosmic Courier - Danteveli - 31 października 2023

Kickback Slug: Cosmic Courier

Nie jestem wielkim fanem ślimaków. Nie z jakiegoś konkretnego powodu czy traumy z nimi związanej. Po prostu w mojej okolicy jest ich całkiem sporo i bardzo trudno unikać rozdeptania ich gdy walą się wszędzie na drodze. Staram się unikać nadepnięcia na skorupki czy ślimaki, które z nich wyszły, ale czasem mi się nie udaje. Potem jest mi przykro. Czy dobrze było zabrać się za Kickback Slug: Cosmic Courier, czyli grę o kosmicznym ślimaku?

Kickback Slug: Cosmic Courier to gra, która łączy w sobie elementy zręcznościowe, logiczne i przygodowe. Gra jest inspirowana klasycznymi grami platformowymi, takimi jak Super Mario Bros. czy Sonic the Hedgehog, ale dodaje do nich nowy mechanizm, polegający na wykorzystywaniu odrzutu broni do poruszania się po poziomach. Gra jest przeznaczona dla fanów gier retro, którzy lubią wyzwania i oryginalne pomysły.

Gra opowiada historię Slippy’ego, ślimaka kosmicznego, który pracuje jako kurier dla największej międzygalaktycznej firmy handlowej. Wraz ze swoim pomocnikiem, muchą McFlyem, Slippy musi dostarczać paczki do różnych planet i galaktyk. Jednak pewnego dnia ich statek ulega awarii i rozbija się na tajemniczej planecie, gdzie rozrzucone są wszystkie ich przesyłki. Slippy i McFly postanawiają odzyskać zgubione paczki i kontynuować swoją pracę, nie wiedząc, że na ich drodze staną nie tylko niebezpieczne przeszkody, ale także groźni bossowie.

Gra składa się z pięciu stref, takich jak gęsta dżungla, lodowaty szczyt, zapomniane kopalnie, wrzące jeziora lawy i kosmos. Każda strefa ma dziesięć poziomów i jednego bossa. Poziomy są pełne pułapek, przeciwników i ukrytych sekretów. Aby przejść poziom, gracz musi dotrzeć do mety, unikając wszystkiego, co może go zranić lub zabić. Gracz nie ma jednak kontroli nad ruchem Slippy’ego - ślimak porusza się tylko za pomocą odrzutu od swojej broni. Gracz może wybrać spośród trzech rodzajów broni: pistoletu, karabinu i bazooki. Każda broń ma inną siłę odrzutu i częstotliwość strzału. Gracz musi więc umiejętnie dobierać broń do sytuacji i kierować ją w odpowiednią stronę, aby nadać Slippy’emu odpowiedni pęd i kierunek lotu. Dodatkowo gracz może używać silników odrzutowych na plecach Slippy’ego, aby zmniejszyć lub zwiększyć jego prędkość.

Gra jest bardzo wymagająca i trudna. Gracz musi mieć dobrą koordynację wzrokowo-ruchową i refleks, aby poradzić sobie z dynamicznym i chaotycznym gameplayem. Gra nie ma systemu żyć ani punktów kontrolnych - jeśli gracz popełni błąd i Slippy zginie, musi zacząć poziom od początku. Gra nie jest jednak frustrująca ani niesprawiedliwa - poziomy są krótkie i zróżnicowane, a gra daje graczowi wystarczająco dużo czasu na reakcję i planowanie ruchów. Gra nagradza gracza za eksperymentowanie i odkrywanie różnych sposobów przejścia poziomów.

Kickback Slug: Cosmic Courier ma również elementy kolekcjonerskie i eksploracyjne. Na każdym poziomie znajdują się trzy zagubione paczki, które gracz może odnaleźć i zabrać ze sobą do mety. Paczki są często ukryte w trudno dostępnych miejscach lub wymagają użycia odpowiedniej broni lub silników odrzutowych. Zbieranie paczek nie jest konieczne do ukończenia gry, ale daje graczowi dodatkowe punkty i odblokowuje galerię, gdzie można obejrzeć zawartość paczek. Paczki zawierają różne przedmioty związane z uniwersum gry lub nawiązujące do innych gier i kultury popularnej. Niektóre z nich są zabawne, inne ciekawe, a jeszcze inne zaskakujące.

Gra ma również sześć dodatkowych poziomów, które można odblokować po ukończeniu gry. Są to poziomy specjalne, które stanowią prawdziwe wyzwanie dla najbardziej zaawansowanych graczy. Na tych poziomach gracz musi używać wszystkich swoich umiejętności i zręczności, aby pokonać najtrudniejsze przeszkody i zagadki. Poziomy te są bardzo satysfakcjonujące i dają graczowi poczucie osiągnięcia.

Kickback Slug: Cosmic Courier ma prostą, ale uroczą grafikę w stylu pixel art. Gra jest kolorowa i żywa, a każda strefa ma swój własny klimat i charakter. Gra ma również sympatyczną i humorystyczną oprawę dźwiękową. Muzyka jest melodyjna i pasuje do nastroju gry, a efekty dźwiękowe są zabawne i wyraziste. Gra ma również dialogi między Slippy’m a McFlyem, które są pełne dowcipów i żartów.

Podsumowując, Kickback Slug: Cosmic Courier to gra, która z pewnością spodoba się fanom gier retro i zręcznościowych. Gra jest oryginalna, zabawna i wciągająca. Gra ma wiele poziomów do przejścia, paczek do zbierania i bossów do pokonania. Gra jest trudna, ale nie frustrująca, a jej grafika i dźwięk są urocze i humorystyczne. Jeśli ktoś szuka czegoś w tym stylu to w sam raz trafi na Kickback Slug: Cosmic Courier

Danteveli
31 października 2023 - 15:08