Air Twister - Danteveli - 6 listopada 2023

Air Twister

Space Harrier to legendarna produkcja, która w praktyce odpowiada za cały segment gier arcade z lat 80. Za tytułem stoi jedna z ikon branży elektronicznej rozrywki Yu Suzuki. Teraz, po latach mistrz powraca do tego stylu gier za sprawą Air Twister. Czy graczy przyciągnie produkcja w stylu retro?

Air Twister to najnowsza produkcja studia YS Net, czyli ekipy na której czele stoi Yu Suzuki po odejściu z Segi. Tytuł debiutował w zeszłym roku w Apple Arcade na telefonach i tabletach, a teraz zmierza na konsole.

Gra opowiada o przygodach księżniczki Arch, która musi bronić swojej planety przed inwazją wrogich sił . Gracz kontroluje jej statek kosmiczny i strzela do nadlatujących przeciwników, unikając ich pocisków i przeszkód. Gra jest podzielona na 12 etapów, z których każdy ma swój własny klimat i wyzwania. Na przykład, na pierwszym etapie gracz musi pokonać atakujące go ptaki, na drugim zmierzyć się z burzą piaskową, a na trzecim przebić się przez gęstą dżunglę. Każdy etap kończy się walką z potężnym bossem, który wymaga od gracza sprytu i refleksu.

Gra oferuje wiele możliwości ulepszania statku kosmicznego i odblokowywania nowych broni i umiejętności. Gracz może znaleźć na swojej drodze różne power-upy, takie jak laser, rakiety, tarcza czy bomba. Gracz może też zdobywać gwiazdy, które służą do kupowania nowych części i modyfikacji dla statku. Niektóre z nich mają wpływ na wygląd statku, inne na jego parametry, takie jak szybkość, siła ognia czy wytrzymałość. Gracz może też odblokować specjalne ruchy, takie jak zwrot, unik czy przyspieszenie, które pomagają mu w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami.

Gra ma wysoki poziom ponownej grywalności, ponieważ każdy etap jest generowany losowo i nigdy nie jest taki sam. Gracz może też odblokować tryby wyzwania, takie jak Arcade, Turbo, Boss Rush i inne, które zmieniają zasady gry i dodają dodatkowe cele. Gra ma też system rankingów i osiągnięć, które zachęcają gracza do poprawiania swoich wyników i porównywania się z innymi graczami na całym świecie.

Gra ma niesamowitą oprawę graficzną i dźwiękową, która tworzy niepowtarzalną atmosferę. Grafika jest kolorowa i szczegółowa, a animacje są płynne i realistyczne. Gra wykorzystuje silnik Unreal Engine 4, który zapewnia wysoką jakość obrazu i efektów. Gra ma też epicką ścieżkę dźwiękową, skomponowaną przez Valensię, holenderskiego muzyka, znanego z utrzymywania muzycznego dziedzictwa rocka i opery z największych hitów Queen. Muzyka pasuje do klimatu gry i podkreśla emocje towarzyszące graczowi. Gra ma też dobrą jakość głosów i dialogów, które nadają osobowości postaciom.

Gra ma jednak kilka wad, które mogą zniechęcić niektórych graczy. Po pierwsze, gra jest dość krótka i można ją ukończyć w kilka godzin. Po drugie, gra jest dość trudna i wymaga od gracza dużej koncentracji i cierpliwości. Gra nie ma opcji zmiany poziomu trudności, co może być frustrujące dla początkujących lub mniej doświadczonych graczy. Po trzecie, gra może zawierać treści nieodpowiednie dla wszystkich grup wiekowych lub nieodpowiednie do oglądania w pracy, takie jak częsta przemoc lub gore, ogólna dojrzała treść. Gra nie ma opcji wyłączenia lub zmniejszenia tych treści, co może być problematyczne dla niektórych graczy lub ich rodziców.

Podsumowując, Air Twister to gra, która z pewnością zainteresuje fanów gatunku rail shooter i gier akcji. Gra ma wiele zalet, takich jak piękna grafika, wciągająca muzyka, ciekawa fabuła, różnorodne etapy, bogate możliwości ulepszania i odblokowywania, wysoki poziom ponownej grywalności i rywalizacji. Gra ma jednak też kilka wad, takich jak krótka długość, wysoki poziom trudności, brak opcji dostosowania i potencjalnie kontrowersyjne treści. Gra jest dostępna za niewielką opłatą w ramach usługi Apple Arcade, co może być atrakcyjne dla wielu graczy. Gra ma też zapowiedziane wersje na inne platformy, co może zwiększyć jej zasięg i popularność. Air Twister to gra, która zasługuje na uwagę i szacunek, i która może dostarczyć wielu godzin zabawy i emocji.

Danteveli
6 listopada 2023 - 18:49