Landlord’s Super - Danteveli - 3 stycznia 2024

Landlord’s Super

Podobno nie ma nic gorszego i bardziej plugawego od bycia  osobą wynajmującą mieszkania innym. Tak przynajmniej przeczytałem w intrenecie. W końcu  chcemy by ktoś płacił nam za wykorzystywanie naszej własności. Tak się nie godzi!  Jakimś cudem pojawiają się jednak gry, gdzie  taka przeklęta profesja nie jest przedstawiona jako zawód sług z piekła.  Takim tytułem jest Landlord’s Super.

Landlord’s Super to symulator życia z pierwszej osoby, osadzony w mrocznych terenach środkowej Anglii w latach 80. XX wieku. Gra pozwala nam wcielić się w rolę budowlańca, który próbuje odnowić zniszczone nieruchomości i wynająć je lokalnym mieszkańcom. Gra ma otwarty świat, w którym możemy swobodnie eksplorować fikcyjne hrabstwo West Berklands, interagować z różnorodnymi postaciami i doświadczać angielskiej kultury z tamtego okresu. Gra jest wczesnym dostępem, więc nie jest jeszcze w pełni ukończona, ale oferuje wiele ciekawych i wyzywających mechanik.

Ostatnio grałem trochę w Power Wash Simulator i gra sprawdziła się dobrze jako metoda odstresowania, więc dlatego sięgnałem, po Landlord’s Super, by zobaczyc czy też może być formą rozrywki po poracy.

Jednym z głównych elementów gry jest budowa. Gra daje nam dużą swobodę w tym, jak chcemy remontować domy. Możemy zamawiać materiały, mieszać własny beton, składać rusztowania, stawiać ściany cegła po cegle i wiele więcej. Gra ma bardzo ambitny system budowy, który wymaga od nas zarówno umiejętności, jak i planowania. Musimy uwzględniać takie czynniki, jak pora dnia, pogoda, pory roku, zdarzenia światowe, ingerencja związków zawodowych i nasze własne samopoczucie. Niektóre dni lepiej jest spędzić w pubie, niż ryzykować pracę w deszczu. Gra nie prowadzi nas za rękę, więc musimy sami dowiedzieć się, jak najlepiej wykonać naszą pracę.

Drugim ważnym elementem gry jest życie. Gra nie ogranicza się tylko do budowy, ale także pozwala nam doświadczyć życia w Anglii w latach 80. Możemy odwiedzać różne miejsca, takie jak puby, sklepy, banki, urzędy i inne. Możemy rozmawiać z ludźmi, którzy mają swoje własne osobowości, poglądy i problemy. Możemy też wpadać w kłopoty, jeśli nie będziemy uważać na policję, gangi, długi lub inne zagrożenia. Gra ma dużo humoru i satyry, ale także pokazuje nam ciemną stronę tamtych czasów, taką jak bieda, bezrobocie, rasizm i konflikty społeczne.

Gra ma bardzo oryginalny styl graficzny, który łączy niską jakość z wysokim detalem. Gra wygląda jak stara gra z lat 80., ale ma wiele efektów i szczegółów, które nadają jej głębi i realizmu. Gra ma też świetną ścieżkę dźwiękową, która pasuje do klimatu i epoki. Gra jest zlokalizowana zarówno w amerykańskim, jak i brytyjskim angielskim, więc możemy usłyszeć różne akcenty i slang.

Podsumowując, Landlord’s Super to bardzo ciekawa i innowacyjna gra, która daje nam możliwość budowania i życia w Anglii w latach 80. Gra ma wiele do zaoferowania, zarówno pod względem rozgrywki, jak i fabuły. Gra jest jednak wczesnym dostępem, więc ma też wiele błędów, niedopracowań i braków. Gra wymaga też dużo cierpliwości i zaangażowania, ponieważ nie jest łatwa ani szybka. Gra nie jest dla każdego, ale jeśli lubisz symulatory budowy i życia, to na pewno warto spróbować Landlord’s Super.

Danteveli
3 stycznia 2024 - 07:58