Krótka piłka - Byte Lynx - Danteveli - 4 stycznia 2024

Krótka piłka - Byte Lynx

Nie ma to jak fajny i oryginalny RTS. Byte Lynx zainteresowało mnie, bo obiecuje  szybki i dynamiczny tytuł strategiczny bez jednostek. Taki pomysł zainteresował mnie na tyle, ze zdecydowałem się sprawdzić  grę. Czy z takiego pomysłu wyszło coś fajnego?

Byte Lynx to gra strategiczna w czasie rzeczywistym, która nie ma jednostek. Zamiast tego, gracz musi budować i łączyć sieci kabli, aby przejmować budynki, tworzyć platformy bojowe i niszczyć bazę przeciwnika. Gra jest osadzona na tajemniczej mechanicznej planecie, na której rozbita kapitan Serena i jej załoga muszą walczyć z wrogim sztucznym inteligencją o nazwie Prime. Na szczęście, Serena ma pomocnika w postaci Byte’a, buntowniczego robota, który potrafi myśleć samodzielnie.

Gra oferuje 20 misji kampanii, w których gracz musi wykonywać różne cele, takie jak zniszczenie bazy Prime, obrona własnej bazy, zdobycie zasobów lub aktywacja teleportera. Każda misja ma trzy poziomy trudności, które wpływają na liczbę i siłę przeciwników, a także na dostępne budynki i ulepszenia. Gra ma również edytor map, który pozwala tworzyć własne poziomy i udostępniać je innym graczom za pomocą Steam Workshop.

Gra jest bardzo dynamiczna i wymaga szybkiego myślenia i planowania. Gracz musi stale monitorować stan swojej sieci, rozbudowywać ją, naprawiać uszkodzenia i reagować na zagrożenia. Przeciwnik nie pozostaje bierny i próbuje zniszczyć lub przejąć sieć gracza, używając różnych strategii i taktyk. Gra ma też element losowości, ponieważ niektóre budynki mają szansę na awarię lub zdradę, co może zmienić przebieg bitwy.

Gra ma atrakcyjną grafikę i dźwięk, które pasują do klimatu cyberpunkowego. Postacie są zabawne i mają osobowość, a dialogi są pełne humoru i nawiązań do kultury popularnej. Gra ma też kilka ciekawych zwrotów akcji i zaskakujących odkryć, które utrzymują zainteresowanie fabułą.

Podsumowując, Byte Lynx to gra, która z pewnością spodoba się fanom gier strategicznych w czasie rzeczywistym, którzy szukają czegoś nowego i oryginalnego. Gra jest trudna, ale satysfakcjonująca, a każda misja stanowi wyzwanie i wymaga innego podejścia. Gra ma też sporo uroku i kreatywności, co sprawia, że jest przyjemna i wciągająca

Danteveli
4 stycznia 2024 - 12:41