Krótka piłka - Let’s School - Danteveli - 15 lutego 2024

Krótka piłka - Let’s School

Let’s School to symulator zarządzania szkołą od Pathea Games, twórców My Time at Portia i My Time at Sandrock. W tej grze wcielasz się w rolę dyrektora, który musi odnowić swoją dawną szkołę i uczynić ją najlepszą placówką edukacyjną w okolicy. Czy gra spełnia oczekiwania fanów gatunku i oferuje ciekawe wyzwania i zabawę?

Na początku gry wybierasz kolor, logo i uniform dla swojej szkoły, a także tworzysz własną postać. Następnie przechodzisz do fazy budowania, w której musisz zapewnić odpowiednie warunki dla nauczycieli i uczniów. System budowania jest prosty i intuicyjny, pozwalając na łatwe dodawanie rozszerzeń do istniejących budynków i dekorowanie ich według własnego gustu. Możesz też zapisać swoje ulubione projekty i używać ich ponownie, co ułatwia rozbudowę szkoły.

Poza budowaniem, musisz też zająć się zarządzaniem personelem, rekrutowaniem uczniów, ustalaniem planu lekcji i dbaniem o finanse. Ta część gry może być trochę bardziej skomplikowana i nużąca, ponieważ wymaga od ciebie podejmowania wielu decyzji i balansowania między różnymi priorytetami. Na przykład, musisz szkolić nauczycieli, aby poprawić ich umiejętności i zwiększyć szanse na zdanie egzaminów przez uczniów. Jednak szkolenie jest kosztowne, więc musisz też inwestować w rozwój szkoły i dodawanie podstawowych udogodnień, takich jak plac zabaw czy stoisko z jedzeniem. Planowanie lekcji i przydzielanie nauczycieli do klas jest logiczne, ale gdy szkoła się powiększa i masz wiele przedmiotów do wyboru, zarządzanie może być trochę mylące.

Gra ma ładną grafikę w stylu kreskówkowym i sympatyczne postacie, które mają własne osobowości i preferencje. Możesz obserwować, jak uczniowie chodzą po szkole, uczestniczą w zajęciach, bawią się i rozmawiają ze sobą. Możesz też nawiązywać relacje z nauczycielami i uczniami, wysyłając im listy, dając prezenty lub organizując imprezy. Gra ma też kilka ścieżek do zwycięstwa, w zależności od tego, jaką wizję szkoły chcesz realizować. Możesz skupić się na akademickim sukcesie, tworzeniu przyjaznej atmosfery, zdobywaniu popularności lub osiąganiu zysków.

Let’s School to gra, która z pewnością spodoba się fanom symulatorów zarządzania i tematyki szkolnej. Gra ma wiele elementów, które sprawiają, że jest zabawna i interesująca, takie jak budowanie, personalizacja, interakcja i różnorodność. Jednak gra ma też kilka wad, takich jak nudne planowanie lekcji, irytująca muzyka w tle, problemy z kontrolą i brak głębi fabularnej. Let’s School to gra, która ma potencjał, ale potrzebuje jeszcze trochę dopracowania, aby stać się prawdziwym hitem.

Danteveli
15 lutego 2024 - 18:24