Piczle Cross: Story of Seasons - Danteveli - 25 lutego 2024

Piczle Cross: Story of Seasons

Story of Seasons znane wcześniej jako Harvest Moon to jedna z tych serii przy których spędziłem masę czasu. Gram praktycznie w każdą odsłonę cyklu i spędzam przy niej bardzo miło czas. Gdy zobaczyłem, ze na rynku ląduje pomysłowy spin off mojego ukochanego symulatora sielankowego życia, to po prostu musiałem po niego sięgnąć. Czy Piczle Cross: Story of Seasons da mi masę frajdy?

Piczle Cross: Story of Seasons to gra logiczna, która łączy w sobie elementy nonogramów i symulatora farmy. Gra jest inspirowana serią Story of Seasons, która jest znana z relaksującej i uroczej atmosfery. Jako fan Story of Seasons i miłośnik gier w stylu nonogram od czasów przenośnych konsol Nintendo, po prostu musiałem sprawdzić ten tytuł.

Gra składa się z ponad 350 nonogramów o różnych rozmiarach i poziomach trudności. Nonogramy to rodzaj łamigłówek, w których trzeba pomalować odpowiednie kratki na siatce, korzystając z podpowiedzi liczbowych na bokach. Celem jest odkrycie ukrytego obrazka, który zwykle przedstawia jakiś element związany z farmą lub rolnictwem. Gra oferuje także kilka kolaży, które składają się z kilkunastu mniejszych nonogramów, tworząc większy i bardziej skomplikowany obrazek.

Gra jest bardzo przyjazna dla początkujących, ponieważ posiada wiele opcji ułatwiających rozwiązywanie łamigłówek. Można na przykład włączyć automatyczne oznaczanie pustych kratek, sprawdzanie błędów lub podświetlanie podpowiedzi. Można też wyłączyć te funkcje, jeśli chce się podnieść poziom wyzwania. Gra nie wymaga od gracza zgadywania, ponieważ zawsze istnieje logiczny sposób na znalezienie kolejnego ruchu.

Gra ma także element symulatora farmy, który jest jednak bardzo ograniczony i raczej stanowi tło dla rozwiązywania nonogramów. Po każdej ukończonej łamigłówce mija dzień na farmie, a para głównych bohaterów zajmuje się uprawą roślin i hodowlą zwierząt. Nie mamy jednak żadnego wpływu na to, co się dzieje na farmie, ani nie możemy sami eksplorować terenu czy interakcji z innymi postaciami. Jedynym efektem naszej pracy jest odblokowywanie stron w almanachu, który zawiera informacje i grafiki związane z serią Story of Seasons.

Gra ma bardzo ładną i kolorową oprawę graficzną, która pasuje do nastroju gry. Obrazki, które odkrywamy w nonogramach, są urocze i dobrze wykonane. Gra ma także przyjemną i spokojną ścieżkę dźwiękową, która składa się z utworów z serii Story of Seasons. Dźwięki i efekty są również dobrze dopasowane do gry.

Podsumowując, Piczle Cross: Story of Seasons to gra, która z pewnością spodoba się fanom nonogramów i serii Story of Seasons. Gra oferuje wiele godzin zabawy i relaksu, a także możliwość dostosowania poziomu trudności i pomocy. Gra ma także ładną grafikę i muzykę, które tworzą przyjemną atmosferę. Jedynym minusem gry jest to, że element symulatora farmy jest bardzo ubogi i nie daje graczowi żadnej kontroli ani interakcji. Gra mogłaby być bardziej urozmaicona, gdyby wprowadziła jakieś dodatkowe aktywności lub zadania związane z farmą. Mimo to, gra jest godna polecenia dla wszystkich, którzy lubią logiczne łamigłówki i sielankowe klimaty.

Danteveli
25 lutego 2024 - 16:14