Krótka piłka - Inkulinati - Danteveli - 28 lutego 2024

Krótka piłka - Inkulinati

Przyznam się bez bicia, że żyłem w nieświadomości przez długi czas i pomyliłem Inkulinati  z Pentiment. Wydawało mi się, ze pewne elementy obu produkcji są do siebie podobne przez co zlały mi się w jedno. Na szczęście poprawiłem się i dałem Inkulinati  szasnę. teraz czekam aż ten tytuł wyjdzie w pełnej wersji, bo jest to potencjalny hit. 

Inkulinati to unikalna gra strategiczna typu turowego, która łączy w sobie głębię taktyczną z absurdalnym humorem. Gra czerpie inspirację z rysunków na marginesach średniowiecznych manuskryptów, co nadaje jej niepowtarzalny urok.

Witajcie w świecie Inkulinati – fantastycznej, dwuwymiarowej grze strategicznej, która wciąga graczy swoją głębią taktyczną i niezwykle angażującą rozgrywką. Inspirując się rysunkami na marginesach średniowiecznych manuskryptów, gra prezentuje unikalny styl artystyczny, który dodaje jej niepowtarzalnego uroku.

Mimo że gra obecnie znajduje się w fazie Early Access i brakuje jej jeszcze treści w kampanii fabularnej, to już teraz oferuje wiele satysfakcji. W świecie Inkulinati, podobnie jak w klasycznych grach Worms, gracze muszą zarządzać pulami zdrowia, obrażeń oraz apokaliptycznymi zagrożeniami, co wymaga strategicznego podejścia i umiejętnego pozycjonowania jednostek, aby osiągnąć zamierzony chaos.

Każda strona na przemian wykonuje ruch jedną jednostką, która może poruszać się w swoim zasięgu, a następnie działać, zanim zasnąć. Brak ustalonej kolejności tur wymaga świadomego podejmowania decyzji dotyczących priorytetów i analizowania ryzyka, które niesie obecna sytuacja na polu bitwy.

Głównym trybem gry jest "Journey Mode", czyli kampania dla pojedynczego gracza podzielona na akty, które oferują różnorodne wyzwania. Oprócz tego, gra posiada również standardowy tryb versus dla rywalizacji z innymi graczami.

Inkulinati to nie tylko świetna gra strategiczna, ale także prawdziwa uczta dla oka dzięki zabawnym i pomysłowym ilustracjom. Choć kampania fabularna nie jest najdłuższa, a fabuła niezbyt przełomowa, to unikalny styl artystyczny, głęboka mechanika gry i humorystyczne podejście sprawiają, że Inkulinati zasługuje na uwagę każdego fana gier strategicznych. To gra, która na pewno pozostanie w pamięci graczy na dłużej

Danteveli
28 lutego 2024 - 17:45