Blade Prince Academy - Danteveli - 13 marca 2024

Blade Prince Academy

Lubię pograć w mniejsze produkcje. Nie wiem czy to efekt przesytu gigantycznymi grami AAA czy po prostu mniejsze projekty zwłaszcza ze strefy indie jakoś bardziej mnie zaskakują i potrafią oczarować. Dlatego kiedy widzę coś fajnego od razu dodaję daną produkcję do listy zakupowej na Steam. Tak właśnie trafiłem na Blade Prince Academy. Było warto namierzyć ten tytuł?

Blade Prince Academy to gra niezależna stworzona przez studio Angel Corp i wydana przez Firesquid. Tytuł niedawno debiutował na Steam i przykuł moją uwagę oprawa graficzną i opisem połączenia RTS z RPG, czyli dwóch gatunków które bardzo lubię.

Blade Prince Academy to gra, która z pewnością przyciągnie uwagę miłośników gier RPG i RTS. Stworzona przez indie studio Angel Corp., gra oferuje unikalne połączenie taktycznej rozgrywki w czasie rzeczywistym z elementami rozwijania postaci i eksploracji świata.

Na pierwszy rzut oka, “Blade Prince Academy” zachwyca swoim anime graficznym stylem. Postacie są przedstawione w formie portretów z dbałością o szczegóły, a ich design przypomina klasyczne dzieła z gatunku. Świat gry jest równie piękny, choć niektóre lokacje mogą wydawać się powtarzalne po dłuższym czasie gry.

Fabuła gry obraca się wokół grupy młodych magów, którzy zapisują się do tytułowej akademii. Każda z postaci posiada unikalne umiejętności i tło, które wpływają na ich relacje i interakcje. Pewnego dnia akademia zostaje zaatakowana przez grupę złoczyńców, co staje się punktem wyjścia dla dalszych przygód uczniów.Niestety, fabuła jest przedstawiana w pośpiechu, a motywacje postaci są niewystarczająco rozwinięte, co sprawia, że trudno jest się z nimi utożsamić. Trochę szkoda bo bardziej fajne postacie dałyby tytułowi unikatowy posmak.

Rozgrywka w Blade Prince Academy jest najważniejszym e elementem. Gra oferuje szybką i wymagającą rozgrywkę RTS z elementami RPG. Gracze muszą wykazać się sprytem i taktycznym myśleniem, aby pokonać różnorodnych przeciwników i rozwiązać zagadki. Mechanika walki w czasie rzeczywistym z opcją pauzy jest innowacyjna i zapewnia dynamiczne doświadczeni Gracze muszą wykazać się sprytem i taktycznym myśleniem, aby pokonać różnorodnych przeciwników i rozwiązać zagadki. Niestety, prezentacja fabuły i świata gry pozostawia wiele do życzenia. Historia jest opowiadana w pośpiechu, a motywacje postaci są niewystarczająco rozwinięte.

Blade Prince Academy wyróżnia się swoim anime graficznym stylem, który przypomina klasyczne dzieła z tego gatunku. Postacie są szczegółowo przedstawione, a ich design jest zarówno kolorowy, jak i wyrazisty. Świat gry jest bogaty w detale, choć niektóre lokacje mogą wydawać się powtarzalne po dłuższym czasie gry. Sprity, mimo że mogą wymagać dodatkowej pracy, dobrze współgrają z portretami postaci i ogólnym stylem gry. Dialogi w grze są liczne, ale często brakuje im głębi. Brak dubbingu jest zrozumiały ze względu na rozmiar studia, ale liczne punkty dialogowe, przez które gracz musi kliknąć, mogą sprawiać wrażenie utraconej okazji do rozwinięcia głębszej historii.

Mimo tych niedociągnięć, “Blade Prince Academy” oferuje solidną rozgrywkę i może stanowić ciekawą propozycję dla fanów gatunku. Gra ma potencjał, aby stać się kultowym tytułem, ale wymaga jeszcze dopracowania w wielu aspektach, zwłaszcza jeśli chodzi o opowiadanie historii i rozwój postaci.

Podsumowując, Blade Prince Academy to gra z dużym potencjałem, która może przynieść wiele godzin zabawy miłośnikom gier RPG i RTS. Jej unikalna rozgrywka i piękna grafika z pewnością przyciągną uwagę, ale aby gra mogła osiągnąć pełnię swoich możliwości, studio Angel Corp. musi jeszcze popracować nad głębią fabuły i rozwojem postaci.

Danteveli
13 marca 2024 - 20:05