Mustache in Hell - Danteveli - 14 kwietnia 2024

Mustache in Hell

Mustache in Hell to gra akcji z perspektywą izometryczną, która łączy elementy strzelanki typu twin-stick z humorem i retro estetyką. Gracze wcielają się w postać Johna Mustache’a, twardziela i detektywa, który musi stawić czoła wyzwaniom piekła, aby odzyskać pięć magicznych kostek na polecenie samego Kostuchy.

Gra rozpoczyna się, gdy John Mustache budzi się po dziwnym śnie, aby odkryć, że Śmierć ma dla niego zadanie. Musi on odzyskać pięć kostek z różnych zakątków piekła, strzeżonych przez najgroźniejszych przeciwników. Zadanie wydaje się proste: chwyć za broń i strzelaj, aż odzyskasz kostki lub zginiesz.

Mustache in Hell oferuje klasyczną rozgrywkę twin-stick shooter, gdzie lewy analog służy do poruszania się, a prawy do celowania i strzelania. Gra posiada prosty, ale solidny system sterowania, który jest intuicyjny nawet dla nowych graczy. Dodatkowo, gracz ma do dyspozycji sprint oraz drugorzędną broń, taką jak granaty czy miny, które dodają głębi taktycznej.

Gra posiada retro styl graficzny, który jest przyjemny dla oka i nadaje charakteru postaciom oraz środowisku. Sprity bohatera i wrogów są duże i pełne osobowości. Dźwięk w grze jest mieszany, z dobrze dobraną ścieżką dźwiękową, która jednak bywa zagłuszana przez ciągłe odgłosy umierających wrogów czy monotonny huk pistoletu.

Mustache in Hell to gra, która może przyciągnąć fanów strzelanek typu twin-stick oraz tych, którzy szukają humoru w retro estetyce. Mimo że gra posiada pewne niedociągnięcia, takie jak problemy z lokalizacją językową czy nieśmieszne żarty1, to jej solidna rozgrywka i charakterystyczny styl mogą dostarczyć wielu godzin zabawy. Gra wydaje się dobrze radzić sobie z obciążeniem graficznym, nie zauważono spowolnień podczas rozgrywki. Mustache in Hell to tytuł, który może nie wnosić wiele nowości do gatunku, ale dostarcza uczciwej rozrywki dla miłośników gatunku.

Danteveli
14 kwietnia 2024 - 11:54