Krótka piłka - Escape Simulator - Danteveli - 18 kwietnia 2024

Krótka piłka - Escape Simulator

Escape Simulator to gra która wykoporzystuje jeden z najpopularniejszych motywów w grach, które stały się całym gatunkiem rozrywki w prawdziwym świecie. Mowa oczywiscie o fenomenie escape room. teraz możemy spróbować się w czymś takim w swiecie wirtualnym.

Escape Simulator to gra typu escape room, która przenosi klasyczną formułę rozgrywki do wirtualnego świata pełnego zagadek i tajemnic. Gra została stworzona przez Pine Studio, znanego z gry “Academy: The First Riddle”, i oferuje graczom szeroki asortyment pomysłowych zagadek do rozwiązania oraz małe kolekcjonerskie przedmioty do znalezienia.

W Escape Simulator głównym celem każdego pokoju jest znalezienie sposobu na wydostanie się z niego. Gra wykorzystuje różnorodne zagadki logiczne, od wieloetapowych łamigłówek po proste scenariusze “klucz pasuje do zamka”. Rozwiązania są zawsze gdzieś w pobliżu, a wiele momentów w grze przynosi satysfakcjonujące "aha!".

Gra oferuje tryb kooperacji dla dwóch graczy online, gdzie można dołączyć do pokoju za pomocą kodu serwera. Niektóre pokoje mogą wydawać się małe dla wielu graczy, ale nawigacja między nimi nie sprawia zbyt wielu problemów. Niestety, Escape Simulator nie oferuje czatu głosowego, więc do komunikacji potrzebne jest oprogramowanie stron trzecich, takie jak Discord.

Dodatkowo, obok 15 poziomów dostępnych w grze, Escape Simulator zawiera edytor pokoi, który pozwala graczom na tworzenie własnych zagadek i udostępnianie ich w Steam Workshop. System jest dość rozbudowany i wykorzystuje łańcuchy logiczne w prosty sposób. Pobieranie niestandardowych map jest proste dzięki Steam Workshop, co dodaje grze długowieczności.

Escape Simulator to świetny sposób na doświadczenie escape roomu bez wychodzenia z domu. Gładka rozgrywka i realistycznie rozwiązywalne zagadki zapewniają przyjemne doświadczenie. Pokoje stworzone przez graczy niewątpliwie dodadzą wartości i sprawią, że Escape Simulator będzie łatwym zakupem dla fanów łamigłówek.

Danteveli
18 kwietnia 2024 - 20:21